РізнеСтатистика

34 тисячі світлин

Культовий комплекс «Кам'яна Могила», на схід від смт Мирне. Автор фото — Приведенюк Мария (ліцензія CC-BY-SA-4.0)
Культовий комплекс «Кам’яна Могила», на схід від смт Мирне, Запорізька область. Автор фото — Приведенюк Мария (ліцензія CC-BY-SA-4.0)

Отже, цифра дня: 34 тисячі фото завантажено у фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки» 2015 на 29 вересня.

Які думки у Вас вона викликає? У нас — всілякі різні 🙂 Що сама собою — це величезна цифра. Що ми, вірогідно, не поб’ємо торішній рекорд (46 252 знімка — неймовірний урожай 2014 року). Що сфотографовані далеко не всі пам’ятки архітектури, культури, історії, а археології особливо.

А ще ми думаємо про те, як змінюється наш конкурс із часом. Чотири роки участі України у цьому міжнародному проекту дали сумарно понад сто тисяч зображень — 115 975 зараз. І кожен рік Вашої участі у фотоконкурсі був інакшим.

Із графіка нижче видно іще таку річ: у нас зменшилась кількість учасників, але ті, хто лишився, стали щедрішими 🙂 (джерело)

графік зміни кількості учасників конкурсу «Вікі любить пам'ятки» та кількості фотографій на одного учасника за 2012-2015 рокиМи сподіваємося, що всі 207 учасників цьогорічних раді з того, частиною якої великої і корисної роботи вони є. У свою чергу, організатори намагаються зробити так, щоб Ваш хороший настрій тривав і далі 🙂

Але це не означає, що Ви можете взяти і розслабитися! Любі учасники конкурсу, ви ще маєте день сьогоднішній і цілісіньке завтра! Вйо завантажувати фото 🙂

20 коментарів до “34 тисячі світлин

  • 1. Думаю внесок учасника Wadco2 не настільки номінаційний, наскільки уваги і суперечок навколо факта ним автозаливки було розгорнуто. Ось про що я. Взагалі вам, хто вантажив по тищщі+ взяти б на озброєння, бо не уявляю як стільки будинків перезняти – найменувати і завантажити без насильства над псіхікою 🙂 Мене вистачило на 50 брат.могил – я купу раз помилявся ( вони всі на одне лице) – 10 раз правив код, а ще невідповідності держреєстра -реальності…
    2. Згоден що коефіціент треба! А от який? 2 чи 3 чи 4… це питання філософське. Уявіть собі -я бува знімав за велодень 30+ невисвітлених памняток в селах, помножте на 4! І так 30 раз, а може й 40… Мене вдома немає по 3-4 місяці. Чи буде це чесно? Мені й так закидали що на велосипеді легше більше знайти за день і відзняти.Але я не живу в великому місті, та й їх власне сприймаю як перевалочну базу – в гори, на море, в села і пр. І мені не цікаво знімати їх кам`яниці. Ось вам приклад на конкретному учасникові.А я є люди у яких спосіб життя чи робота пов`язана із частим відвідуванням міст.Тому все відносно. Не можна вочевидь зробити всім одночасно справедливо -хтось буде в вигідніших умовах. Але є купа міст які ще просто не висвітлені. Уявіть собі -літописний Звягель (Новоград-Волинський) крім кількох памняток абсолютно білий (а це штук 60). А от Бердичів майже перезнятий. Житомир й поготів. Але мені було приємно що я закрив з тих 5 незнаних памняток – дві! І з них ще й яку – ой стид, не знати де поховано Бориса Тена:
    ” А вдалині мов видиво стоїть
    новобудов піднявши комір
    століттями незрушений Житомир”
    3. У когось відкрив завантаження і побачив що памнятки міста знімались тупо з вікна маршрутки ( чи що там воно), на ходу і серіями))). Та й сам я виклав 100+ убогих чорно-шумних смартфонофоток Житомира.
    І як потім в галереї роздивитись Aeou і подібних, хто вдало та прискіпливо фіксував і ще ж обробляв ? Тому й написав “Завалимо Вікіпедію фотками”
    Що скажете? 😉
    пс: Інсайт! Чіпляємо на велосипед в бік до будинків наприклад -екшен-камеру, ставимо на таймапс, і по Києву(ЛЬвову) з треком півдня – 10000 фото з унікальним ракурсом гарантовані, і Україна кагбе на першому місці 🙂

    Відповісти
    • 1. “Взагалі вам, хто вантажив по тищщі+ взяти б на озброєння”
      ну так ми ж про це і казали, що перед початком конкурсу треба всім домовитися, як саме називати файли, щоб це можна було зробити для ВСІХ, а не під чийсь конкретний запит. Тут якраз і йдеться про справедливість.
      2. А тут якраз оргкомітету (можливо і за нашою допомогою) треба вирішувати, як спрямувати ентузіазм в потрібне русло, а не перезнімати вже відзняте тисячі раз. Кількісна категорія власне тому і має недолік, що в погоні за кількістю стимулює фотографувати легкодоступне та зконцентроване… Лише на одній площі Ринок у Львові 49 об’єктів! :). Навіть з коефіцієнтом 5 назнімати за якісь 20 хвилин (яких вистачить на Ринок) 10 віддалених об’єктів просто неможливо. Тому тут мабуть треба вирішувати іншим чином – чи спецномінація, чи якийсь рік (якщо звісно такі конкури ще проводитимуться), взагалі не рахувати у кількісній номінації (лише в якісній) об’єкти, які мають сотні фото у Вікісховищі. Коротше, питання дискусійне, треба думати.

      “Мені й так закидали що на велосипеді легше більше знайти за день і відзняти” ну, тому хто закидав можна порадити теж купити велосипед, в чому ж проблема? 🙂

      Відповісти
      • 2. Чи якийсь рік провести конкурс лише по безсвітлинних об`єктах, і в кількісній, і в якісній номінаціях, як варіант

        Відповісти
      • Так, є декілька питань:
        1. Наступний конкурс (якщо буде) – рахувати тільки невисвітлені.
        2. Вже зараз домовитись, що назва файлу складається з ідентифікатора (хх-ххх-хххх) і опису.
        3. Як ідентифікувати археологічні пам’ятки (поселення, городище, курган, стоянка)?

        Відповісти
        • 1. Ну не знаю, чому лише невисвітлені? Якщо Вікісховище має єдине фото якогось об’єкту, причому неякісне, зняте з вікна маршрутки як тут вище писали 🙂 То мабуть таки не треба обмежуватися лиш невисвітленими. З іншого боку не знаю наскільки це технічно складно – оцінити серед вже освітлинених об’єктів ті, у фото яких Вікісховище має потребу. Це щодо кількісної категорії. Щодо якісної – думаю не варто тут обмежувати, якісні фото потрібні і вже не раз сфотографованих об’єктів.
          2. Так – звісно – але то тільки для тих, хто хоче мати можливість полегшення у завантаженні великої кількості фото.
          3. Як ідентифікувати тому, хто шукає? Чи жюрі, чи точно той об’єкт сфотографовано?

          Відповісти
          • 1. В рамках конкурсу – тільки невисвітлені, бо повертаємось до того що й було. Тобто, в рамках конкурсу потрібно відзняти всі пам’ятки, а далі можна передивлятися, покращувати, додавати нові роботи. В першу чергу це Енциклопедія яка має мати всі фото. І для спонукання – тільки невисвітлені.
            3. І тим хто фотографує, і жюрі. Бо під опис “західна околиця села” що тільки не підходить. Або якийсь вал може підійти під різні об’єкти. Тому ця категорія майже невисвітлена 🙁

  • 1. Не розумію в чому провинився користувач Wadco2 ? Він лиш проявив троха кмітливості, і ж не перший рік. На чисто технічну рутинну роботу.А враховуючи кількість його завантажень – то сіє взагалі дивує…Так і я цього року взяв був в Вікіпедії (дяки Н.Тимків) трошки значків-посвідчень, які почасти допомагали відкривати двері лісництв, сільрад і ін., для більш продуктивного пошуку об`єктів ПЗФУ – але ж то всьо горбами-зимами виїздив саме я 😉 …
    2. Мальована ця перемога. Пропоную лозунг: ” Завалимо Вікіпедію фотками!” Десятки тищ об`єктів по сьогодні незнані, не вигуглиш, а судячи із таблиці результатів -всьо ЛЬвів та Київ, і знову ЛЬвів… але от дивлюсь, наприклад Posterrr наїздив трохи героїчної минувщини, досєлє нєвєданої – якби ж то ми озвучували побідні цифри кількості “відкритих” памняток, це б ближче до перемог якось…було. Якби ж…
    3. І от із цього випливає пункт третій – маємо ті цифри на які постарався оргкомітет. Невже важко бодай було запросити торішніх переможців по регіонам (по емайлу). Адресне звернення це далеко не те саме що на блозі написати про початок! Не бачу от переможця по Житомирщині, який систематично і повністю (!) висвітлив всі памнятки Черняхвського району. Хіба це не досягнення ??? Системна “обробка” району, а не вибіркова, що і де зручніше і легше знайти. Це ой як нелегко! Це професійний підхід дослідника :), таких треба цінувати, не втрачати…
    Не кажучи вже про анонси на місцях, на місцевих головних новинних ресурсах. Тоді б і цифри були інші. Бо не впенений що люди які багато їздять-знімають, -читають “АиФ” , “Корреспондент” чи подібну їм жовту інетпресу.
    4. Да і про ціну заікнусь – я був сильно здивований, коли взнав що призові в грн щось за півтора року ( від ВЛЗ-2014) чомусь не змінились, а призовий хвонд то в долярах! Містика! “Где деньги, Зин?” (Высоцкий).
    Ну от, і як може 300грн призових за регіон заохотити сторонню від процесу людину на марудний процес по компіляції підбірки памняток-обробці-підготовці-викладенню на конкурс? Отак все на ентузіастах й тримається 😉

    Відповісти
    • Павле! А хто звинувачує і у чому Wadco2?
      Претензії здається були до оргкомітету, а не до конкурсанта.
      Щодо “мальованої перемоги”. Ну так давно вже, ще з першого конкурсу йшлося про необхідність оцінювання віддалених і важкодоступних пам’яток не рівнозначно пам’яткам на вулицях Києва, Львова та Одеси. З цього року нарешті запровадили коефіцієнт для неосвітлинених. Але це трішки інше, по-перше. По друге, коефіцієнт 2, ІМХО занадто малий для заохочення їхати десь вишукувати ту памятку, ніж ще раз пробігтися вулицями мегаполісу. Але то побачимо по результатах, може то справді комусь допомогло. Окрім того, з подивом дізнався, що цього літа назнімав з півсотні неосвітлинених об’єктів у Львові. Тобто навіть там можна знайти щось цікаве і малознане.
      І ще до теми Львова. Подивіться роботи Aeou. Так, здебільшого то Львів, який типу вже перефотканий 250 разів. Але по-перше зверніть увагу на якість робіт, по-друге, хіба то не той самий “професійний підхід дослідника”, по який Ви кажете?

      Відповісти
  • Ну як завжди в Україні: два українця – три гетьмана.
    Я вважаю, що ми тут всі разом робимо гарну справу, фоткаємо пам’ятки, популяризуємо вікіпедію, намагаємось Україною вийти на перше місце. Ну а за це ще й невеличкі подарунки отримаємо, можливо.
    Найбільше часу займає ідентифікація відзнятого матеріалу (і це ніякий бот не робить), а завантаження вже технічне завдання. Замість того щоб копі-пастити зробили робота, нічого поганого в цьому нема, бо трохи позбавляє від рутинної роботи. Звичайно, треба було на початку конкурсу це написати, а ще краще, рік назад. Бо на протязі року значно легше виділити час на ідентифікацію і структуризацію файлів. І, в принципі, це було зроблено, але не всі це зрозуміли минулого року. На жаль, бо зекономили б трохи часу, можливо, більше б завантажили.
    Я не буду більше вантажити (а завантажених не так і багато, конкуренцію не зроблять), щоб не було більше розмов про якісь преференції.
    Але чи виграє від цього Україна.
    Німеччину обігнали, на перше місце вийшли. От і гарно.
    Слава Україні!

    Відповісти
    • Наразі рано говорити, що ми вийшли на перше місце. Розрив менше ніж тисяча файлів. В останні години буде шалений темп завантажень (до тисяч на годину). Щонайменше один німець (Tilman2007) в останню годину ввімкне ботозаливку, це я вам гарантую.

      Мало того. Німці вантажитимуть на годину довше (бо часові пояси не співпадають). Тобто ми зупинимось, а вони ще годину вантажитимуть. У піковому темпі.

      Рано розслаблятись.

      Відповісти
  • залишилися найстійкіші та найпродуктивніші 🙂

    До коментів про статистику питання маю якраз.
    За цією http://stats.wikilovesmonuments.cl/ukraine станом на 15:00 по Києву я завантажив 2967 фото
    За цією – https://commons.wikimedia.org/?curid=43184926 на 8 фото менше
    Воно звісно не принципово, але пригадалося, що минулі конкурси біла так звана “робота над помилками” – по завершенню конкурсанти могли бачити розгорнуту статистику по завантажених об’єктах, невірних ID тощо.
    Чи буде така можливість цього року? бо на таких обсягах можна було не раз помилитися з тими ID

    Відповісти
  • Благодарю за ссылку на статистику по пользователям, потерял её с прошлого года. Помню была еще статистика по загрузкам пользователей в конкретных областях. Например в Запорожской области такой-то пользователь загрузил столько-то фотографий. Сохранилась еще такая? Дайте знать.

    Відповісти
  • Вважаю що низьку кількість учасників цього року можна пояснити тим що про сам старт конкурсу було оголошено буквально за кілька днів до його офіційного початку і що саме головне організаторі не зробили розсилки на пошту заеєстрованим користувачам (принаймні я такого листа не отримав).

    Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *