Як узяти участь

Участь у конкурсі можуть взяти всі охочі! Для цього треба зробити декілька кроків:

  1. Перейти на сторінку конкурсу у Вікіпедії.
  2. Створити або увійти у свій акаунт у Вікіпедії (при реєстрації треба вказати дійсний e-mail).
  3. Знайти пам’ятку у конкурсних списках пам’яток. У кожної пам’ятки є власний ідентифікатор (ID).
  4. Завантажити фото пам’ятки прямо з переліку: знайдіть у списках рядок із потрібним об’єктом, і в останній колонці натисніть на посилання «[Завантажити фото]» або «Завантажити ще фото».

Зверніть увагу:

  • Для завантаження відео потрібен формат webm, більше про конвертацію тут.
  • Для участі у спеціальних номінаціях може бути потрібен додатковий крок у Завантажувачі (наприклад, вибрати відповідну номінацію при поданні фото) чи скористатися конкурсними списками спецномінацій. Детальніше про спецномінації тут.

Конкурсні обмеження:

  • Приймаються тільки власні роботи (вам належать авторські права на них).
  • Роботи мають бути завантажені на конкурс із 1 по 31 жовтня.
  • Приймаються роботи зроблені будь-коли до 30 червня 2024 року включно. Це обмеження встановлене Організаційним комітетом для безпеки учасників (не робити світлини зараз), а також для уникнення розкриття інформації, що може зашкодити національній безпеці. Роботи зроблені після 30 червня 2024 року не приймаються. Це обмеження не поширюється на роботи, які зображують інтер’єри пам’яток — можна знімати й завантажувати під час конкурсного періоду.

Також можна спробувати автоматизувати процес завантаження, якщо фотографій різних пам’яток багато і вони структуровані. Детальніше читайте тут: «Технічна підтримка завантаження та оформлення для учасників».

Див. також ЧаП (ЧАсті Питання)

Поради:

Як завантажити роботи на конкурс «Вікі любить памʼятки» з мобільного

Як подати фото на конкурс «Вікі любить пам’ятки»: Відеоінструкція

Онлайн-тренінг «Як завантажити фото на конкурс “Вікі любить пам’ятки”»

Див. також: слайди до тренінгу

Номінації конкурсу 2024:

  • за найкращі фотографії — 10 перших місць
  • за найбільшу кількість сфотографованих пам’яток — 10 перших місць
  • за найкращі фотографії по кожному з регіонів України — 1 перше місце
  • за найбільшу кількість сфотографованих пам’яток по кожному з регіонів України — 1 перше місце

Окремо будуть відзначені сувенірами десять конкурсантів-новачків (тобто таких, які ще не брали участі у попередніх конкурсах «Вікі любить пам’ятки» в Україні), які сфотографували найбільше пам’яток. Детальніше із регламентом конкурсу можна ознайомитися тут.

Призи конкурсу залежать від номінації:

  • У всеукраїнській номінації «За найбільшу кількість сфотографованих пам’яток» вартість приза залежить від місця. Призи співмірні із вартістю фотоапарата, планшета, об’єктива за перше, друге, третє місця (і нижчі за решту місць).
  • У всеукраїнській номінації за найкраще фото призовий фонд ділиться порівну між авторами усіх 10 фото. Вартість приза співмірна із вартістю недорогого фотоапарата.
  • Переможці в інших номінаціях (найкраще фото регіону, найбільше сфотографованих пам’яток регіону тощо) отримують набір сувенірів від організаторів конкурсу та запрошення на церемонію нагородження (якщо вона проводиться).
  • У спеціальних номінаціях призи залежать від кожної номінації.

Спеціальні номінації конкурсу 2024:

Якщо ви не знайшли тут відповіді на своє запитання, надішліть його листом організаційному комітету на wlm@wikimedia.org.ua, напишіть нам на сторінці обговорення у Вікіпедії чи нашим офіційним сторінкам у соцмережах: Фейсбук, Інстаграм. Також див. сторінку Контакти.

341 коментар до “Як узяти участь

  • Щодо Миколаївщини, то також варто зазначити, що далеко не всі пам’ятки історії та архітектури включено до переліку.

    Відповісти
    • Наскільки ми бачимо, усі дані, що у нас були, по Миколаївській області є внесені. Чи є у Вас якісь документи, які ми не внесли, щоб ми перевірили?

      Відповісти
  • З’ясувалося, що у списку пам’яток історії Кривого Рогу немає приблизно 20 пам’ятників. Є світлини, але немає коду, щоб їх подати до конкурсу. Готовий надати повну інформацію про памятники, які встановлені в Кривому Розі за останні 10 років. У якій формі це можна зробити?

    Відповісти
    • Доброго дня! Для внесення до конкурсних списків потрібно надати назву та адресу (опис розташування) об’єкта та документи, якими цьому об’єкту було присвоєно охоронний статус. Цю інформацію потрібно відправити на електронну адресу організаційного комітету wlm @ wikimedia.org.ua

      Відповісти
  • Доброго дня,
    дивно що західні Ворота Держави – м.Чоп, взагалі не має пам’яток !?
    (Привокзальна площа – дві будівлі українського бароко і вокзал корінфського ордеру в центрі)

    Відповісти
    • Доброго дня! Ми заносимо у списки ті пам’ятки, які перебувають на обліку. Закарпатська ОДА не надала нам інформації про наявність таких об’єктів у місті Чоп. Ми напишемо ще додатковий запит до міста. Якщо Ви у Чопі, Ви можете фотографувати об’єкти і їхні охоронні дошки, де вказано, що вони охороняються державою. Цього буде достатньо для нас, щоб внести дані до списків. Якщо у Вас виникнуть якісь запитання, то пишіть нам на електронку: wlm @ wikimedia.org.ua

      Відповісти
    • Доброго дня! Так, можете. Потрібно надіслати листа на організаційний комітет: wlm @ wikimedia.org.ua

      Бажано долучити інформацію, яка б дозволила це зробити: світлину із охоронною дошкою на пам’ятці, документи про присвоєння статусу тощо.

      Відповісти
  • У вас в вікіпедії не має дуже багато інформації про моє село чи можна зробити кіль фотографій пам’яток села Старява Старосамбірського района Львівської області чи це треба з якихось відоміших місць і ще я міг би доповнити ту і нформацію що вже є про моє село.

    Відповісти
    • Так, у статті про село нема ні краєвиду на село, ні світлин із зображенням школи, церкви, стадіону, навіть сільської ради… На конкурс ми приймаємо світлини саме пам’яток (об’єктів культурної спадщини). Але Ви можете пофотографувати село і завантажити світлини для ілюстрації саме статті про село поза конкурсом. І доповнити статтю інформацією, якщо у Вас є джерела

      Відповісти
  • Скажіть будь ласка чи можна до наявного переліку додати пам’ятки, оскільки в даних списках не повний перелік (Волинська область)?

    Відповісти
    • Списки доповнюються під час конкурсу теж, все залежить від навантаження. Чи є якісь конкретні пам’ятки (населені пункти, райони), які Ви фотографували і хотіли б, щоб ми доповнили швидше?

      Відповісти
  • Скажіть, будь ласка, а як же бути з несвободою панорами в Україні!? Ось, наприклад, у списку є про пам’ятну дошку винахідникові ранцевого парашута Котельникову у Полтаві, але таке фото вже наявне у Вікіпедії, тільки його не можна завантажити у вікісховище, бо про це це чітко написано в описі файлу. Заздалегідь дякую за відповідь.

    Відповісти
    • Відсутність «свободи панорами» для якісного проведення конкурсу є проблемою. Оскільки ми не можемо пояснити усім учасникам про це, а також часто ми не знаємо як саме виглядає пам’ятка (це може бути й танк чи трактор на постаменті, які не будуть захищатися відсутністю «свободи панорами»), чи й користувач може завантажити світлину, зроблену у момент події: https://commons.wikimedia.org/?curid=51675277 (повалення пам’ятника Леніну); ми не забороняємо учасникам вантажити ці світлини на Вікісховище, а потім, з часом (та за наявності волонтерських ресурсів), переносимо ці світлини до Вікіпедії. І бали учасникам рахуються і за ті світлини, що у Вікісховищі, і за ті, що у Вікіпедії. Якщо ж фото вже було опубліковано у Вікіпедії, переносити його до Вікісховища для участі у конкурсі не потрібно. Це буде порушенням. Якщо зробити власне фото нове (чи завантажити його із власних фотоархівів) — тоді можна

      Відповісти
      • Але у випадку з пам’ятною дошкою, я так розумію, не можна вантажити і нове фото, якщо наявне заборонено. Звідси виникають міркування, чи є доцільність вносити такі пам’ятки у список, якщо їх, на жаль, не можна вивантажувати у Вікісховище.

        Відповісти
        • Навіть пам’ятну дошку можна сфотографувати так, щоб це була подія: встановлення, відкриття дошки, покладання квітів чи (як буває) момент її нищення тощо. Списки на Вікіпедії є, перш за все, переліком всього того, що наша держава охороняє. І їх можна ілюструвати і фотографіями, що є локально, на Вікіпедії, і тими, що є у Вікісховищі. Можна отримати дозвіл автора(ів) чи спадкоємців. Учасники самі можуть вирішувати для себе фотографувати чи вантажити світлини. І які. І з яких міркувань.

          Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *