Як узяти участь

Участь у конкурсі може взяти кожен охочий! Для цього треба зробити декілька кроків:

   1. Перейти на сторінку конкурсу у Вікіпедії.
   2. Створити або увійти у свій акаунт у Вікіпедії (при реєстрації треба вказати дійсний e-mail).
   3. Знайти пам’ятку у наших списках пам’яток. У кожної пам’ятки є власний ідентифікатор (ID).
   4. Завантажити фото пам’ятки прямо з переліку: знайдіть у списках рядок із потрібним об’єктом, і в останній колонці натисніть на посилання «[Завантажити фото]» або «Завантажити ще фото».

File:WLMUkraine2023-2.jpg

Для участі у деяких спецномінаціях потрібен додатковий крок.

Сфотографувати пам’ятки можна під час конкурсу або взяти старі фото, головне — свої власні. Подавати фотографії на конкурс можна з 1 по 31 жовтня.

Також можна спробувати автоматизувати процес завантаження, якщо фотографій різних пам’яток багато і вони структуровані. Детальніше читати тут: «Технічна підтримка завантаження та оформлення для учасників».

Див. також ЧаП (ЧАсті Питання)

Поради:

Номінації конкурсу 2023:

   • за найкращі фотографії — 10 перших місць
   • за найбільшу кількість сфотографованих пам’яток — 10 перших місць
   • за найкращі фотографії по кожному з регіонів України — 1 перше місце
   • за найбільшу кількість сфотографованих пам’яток по кожному з регіонів України — 1 перше місце

Окремо будуть відзначені сувенірами десять конкурсантів-новачків (тобто таких, які ще не брали участі у попередніх конкурсах «Вікі любить пам’ятки» в Україні), які сфотографували найбільше пам’яток. Детальніше із регламентом конкурсу можна ознайомитися тут.

Призи конкурсу залежать від номінації:

 • У всеукраїнській номінації «За найбільшу кількість сфотографованих пам’яток» вартість приза залежить від місця. Призи співмірні із вартістю фотоапарата, планшета, об’єктива за перше, друге, третє місця (і нижчі за решту місць).
 • У всеукраїнській номінації за найкраще фото призовий фонд ділиться порівну між авторами усіх 10 фото. Вартість приза співмірна із вартістю недорогого фотоапарата.
 • Переможці в інших номінаціях (найкраще фото регіону, найбільше сфотографованих пам’яток регіону тощо) отримують набір сувенірів від організаторів конкурсу та запрошення на церемонію нагородження (якщо вона проводиться).
 • У спеціальних номінаціях призи залежать від кожної номінації.

Спеціальні номінації конкурсу 2023:

340 thoughts on “Як узяти участь

 • Костянтин

  Щодо Миколаївщини, то також варто зазначити, що далеко не всі пам’ятки історії та архітектури включено до переліку.

  Відповідь
  • Наскільки ми бачимо, усі дані, що у нас були, по Миколаївській області є внесені. Чи є у Вас якісь документи, які ми не внесли, щоб ми перевірили?

   Відповідь
 • не понял, почему меня сюда перекинуло, я вроде гражданин РФ

  Відповідь
 • Володимир Астровол

  З’ясувалося, що у списку пам’яток історії Кривого Рогу немає приблизно 20 пам’ятників. Є світлини, але немає коду, щоб їх подати до конкурсу. Готовий надати повну інформацію про памятники, які встановлені в Кривому Розі за останні 10 років. У якій формі це можна зробити?

  Відповідь
  • Доброго дня! Для внесення до конкурсних списків потрібно надати назву та адресу (опис розташування) об’єкта та документи, якими цьому об’єкту було присвоєно охоронний статус. Цю інформацію потрібно відправити на електронну адресу організаційного комітету wlm @ wikimedia.org.ua

   Відповідь
 • Доброго дня,
  дивно що західні Ворота Держави – м.Чоп, взагалі не має пам’яток !?
  (Привокзальна площа – дві будівлі українського бароко і вокзал корінфського ордеру в центрі)

  Відповідь
  • Доброго дня! Ми заносимо у списки ті пам’ятки, які перебувають на обліку. Закарпатська ОДА не надала нам інформації про наявність таких об’єктів у місті Чоп. Ми напишемо ще додатковий запит до міста. Якщо Ви у Чопі, Ви можете фотографувати об’єкти і їхні охоронні дошки, де вказано, що вони охороняються державою. Цього буде достатньо для нас, щоб внести дані до списків. Якщо у Вас виникнуть якісь запитання, то пишіть нам на електронку: wlm @ wikimedia.org.ua

   Відповідь
 • Чи можна запропонувати пам’ятку якої немає в списку? якщо так, як це зробити Дякую

  Відповідь
  • Доброго дня! Так, можете. Потрібно надіслати листа на організаційний комітет: wlm @ wikimedia.org.ua

   Бажано долучити інформацію, яка б дозволила це зробити: світлину із охоронною дошкою на пам’ятці, документи про присвоєння статусу тощо.

   Відповідь
 • У вас в вікіпедії не має дуже багато інформації про моє село чи можна зробити кіль фотографій пам’яток села Старява Старосамбірського района Львівської області чи це треба з якихось відоміших місць і ще я міг би доповнити ту і нформацію що вже є про моє село.

  Відповідь
  • Так, у статті про село нема ні краєвиду на село, ні світлин із зображенням школи, церкви, стадіону, навіть сільської ради… На конкурс ми приймаємо світлини саме пам’яток (об’єктів культурної спадщини). Але Ви можете пофотографувати село і завантажити світлини для ілюстрації саме статті про село поза конкурсом. І доповнити статтю інформацією, якщо у Вас є джерела

   Відповідь
 • Скажіть будь ласка чи можна до наявного переліку додати пам’ятки, оскільки в даних списках не повний перелік (Волинська область)?

  Відповідь
  • Списки доповнюються під час конкурсу теж, все залежить від навантаження. Чи є якісь конкретні пам’ятки (населені пункти, райони), які Ви фотографували і хотіли б, щоб ми доповнили швидше?

   Відповідь
 • Словолюб

  Скажіть, будь ласка, а як же бути з несвободою панорами в Україні!? Ось, наприклад, у списку є про пам’ятну дошку винахідникові ранцевого парашута Котельникову у Полтаві, але таке фото вже наявне у Вікіпедії, тільки його не можна завантажити у вікісховище, бо про це це чітко написано в описі файлу. Заздалегідь дякую за відповідь.

  Відповідь
  • Відсутність «свободи панорами» для якісного проведення конкурсу є проблемою. Оскільки ми не можемо пояснити усім учасникам про це, а також часто ми не знаємо як саме виглядає пам’ятка (це може бути й танк чи трактор на постаменті, які не будуть захищатися відсутністю «свободи панорами»), чи й користувач може завантажити світлину, зроблену у момент події: https://commons.wikimedia.org/?curid=51675277 (повалення пам’ятника Леніну); ми не забороняємо учасникам вантажити ці світлини на Вікісховище, а потім, з часом (та за наявності волонтерських ресурсів), переносимо ці світлини до Вікіпедії. І бали учасникам рахуються і за ті світлини, що у Вікісховищі, і за ті, що у Вікіпедії. Якщо ж фото вже було опубліковано у Вікіпедії, переносити його до Вікісховища для участі у конкурсі не потрібно. Це буде порушенням. Якщо зробити власне фото нове (чи завантажити його із власних фотоархівів) — тоді можна

   Відповідь
   • Словолюб

    Але у випадку з пам’ятною дошкою, я так розумію, не можна вантажити і нове фото, якщо наявне заборонено. Звідси виникають міркування, чи є доцільність вносити такі пам’ятки у список, якщо їх, на жаль, не можна вивантажувати у Вікісховище.

    Відповідь
    • Навіть пам’ятну дошку можна сфотографувати так, щоб це була подія: встановлення, відкриття дошки, покладання квітів чи (як буває) момент її нищення тощо. Списки на Вікіпедії є, перш за все, переліком всього того, що наша держава охороняє. І їх можна ілюструвати і фотографіями, що є локально, на Вікіпедії, і тими, що є у Вікісховищі. Можна отримати дозвіл автора(ів) чи спадкоємців. Учасники самі можуть вирішувати для себе фотографувати чи вантажити світлини. І які. І з яких міркувань.

     Відповідь
 • Анастасія

  Ботанічні пам’ятки природи теж входять до цього конкурсу? Маю фото цієї пам’ятки, але не можу знайти її у списках (Черкаська область, Канівський район): https://uk.wikipedia.org/w/index.php?curid=2407417

  Відповідь
  • Ні, це фотоконкурс пам’яток нерухомої культурної спадщини. У травні традиційно проводиться фотоконкурс пам’яток природи «Вікі любить Землю»: http://wikilovesearth.org.ua/

   Відповідь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *