Дякуємо! …і перші підсумки
Дякуємо. Ви навіть не уявляєте, наскільки ми Вам вдячні. І за фотографії, і за підказки, і за критику, і за допомогу зі списками, і за багато всього іншого. Точно є люди, які доклалися до конкурсу й Вашої у ньому участі «випадковим» чином — порадили Вам кудись поїхати чи взяли із собою у мандрівку, розсмішили веселим анекдотом у себе на сторінці у соцмережах, що мотивувало Вас глянуть на сусідній будинок уважніше й побачить, що він — таки пам’ятка: чому б не зазнімкувать? Чи ще якось. Цим людям теж дякуємо. Як писав Рільке у романі «Нотатки Мальте Лявридса Бриґґе»: «Усе складається зі стількох окремих подробиць, що їх годі передбачити». І ми дуже вдячні за всі ці дрібниці (й не дуже), що дали Вам змогу зробити конкурс таким, яким він є.
Станом на зараз у наших списках 75597 пам’яток. Насправді їх удвічі більше, але ми не всі можемо отримати, хоча й намагаємося. Якщо б так трапилося, що Ви можете із цим допомогти, або знаєте когось, хто міг би — дайте нам знати. Ми розглядаємо ці списки як надзвичайно важливий результат конкурсу, адже це поки єдина і найповніша база пам’яток у нашій державі. І смішно, і грішно, але часом на запит нам відповідають: «Пошукайте у Вікіпедії. Там є».
За чотири роки конкурсу було сфотографовано та завантажено світлини 24705 пам’яток. Найбільш «освітлинені»: Львівська область, Київ, Одеська, Тернопільська і Хмельницька області (і тут ми всі автоматично підставили собі імена головних «винуватців», правда? 🙂 ). Найменш — Луганська, Херсонська, Миколаївська області (Севастополь має не так багато пам’яток, а у Закарпатській області мізерні списки…). Можливо варто подумати над додатковим відзначенням за регіональністю, хоча і тут не все просто. Якісь пам’ятки Львівської області може бути не менш складно розшукати. Висловлювалося побажання мати дані і за містами теж, особливо великими, не тільки загалом.
За кількістю завантажених світлин у світі Україна — перша. 41675 фото — це неймовірна цифра. Неможливо собі уявити виставку, яка б це все вмістила. Але якщо б дуже хотілося, то усі світлини можна переглянуть тут, у категорії Вікісховища 🙂 Цей (насправді) приємний показник не настільки важливий, адже найбільше значення має кількість унікальних пам’яток (але різні ракуси, пори року та дня ніхто не відміняв!). Як Ви можете побачити на діаграмі нижче, цього року було завантажено ще більше пам’яток, ніж 2014 року — 13980:
І (що навіть більш важливо!) цього року завантажено світлини 3773 пам’яток, які не були завантажені досі. Цікаво відзначити, що 2476 пам’яток було сфотографовано й завантажено у рамках усіх чотирьох конкурсів 🙂 Ілля вивів табличку для тих об’єктів, які найбільше фотографуються, тут.
Всього за всіма країнами (яких було 33) у конкурсі цього року було завантажено 219816 файлів. 6206 фотографів взяли участь. І перша сотня завантажувачів гарно представлена українськими користувачами, а користувач Aeou — став другим у світі, завантаживши 6697 фото (це навіть складно уявити, якщо чесно).
Прохання: діліться Вашими історіями. Так, тут на блозі, щоб Ваші історії мотивували інших, вчили. Їх зараз не так багато, а точно хотілося б більше: Історії учасників. Не фейсбуком єдиним 🙂
І того, і цього року ми говорили, що можемо спробувати допомогти із завантаженням зображень. Особливо, якщо Вам доводиться мати справу із завантаженням великої кількості зображень із різним описом, що може бути дуже марудно. Ідентифікатор не обов’язково має бути у назві файлу, це може бути файл із відповідністю назв файлів ідентифікаторам тощо. Якщо це може бути якось зчитано програмно, то ми спробуємо це зробити. Дайте нам знати — ми допоможемо.
І найголовніше. Із закінченням конкурсу Вікісховище не «закривається» 🙂 Ви можете вантажити, Ви можете писати статті до Вікіпедії чи до Вікімандрів. Це може бути фото вулиці, міста чи села, України чи іншої країни. Не тільки пам’ятки культури чи природи ще не мають ілюстрацій. Ви можете самостійно вставити Ваше фото до статті Вікіпедії. І хай його (чи їх) побачать мільйони людей:
Дякуємо! І до нових зустрічей 🙂
P.S. Ми (як і завжди) відкриті до пропозицій та коментарів. Пишіть нам.
P.P.S. Церемонія нагородження планується 21 листопада 2015 року у Києві. Деталі пізніше, але резервуйте день собі уже. Ми будемо раді бачити усіх 🙂
Дякую за важливу і потрібну роботу.
🙂 Вам дякуємо!