Вікіпедійне

Підсумки тижня культурної спадщини у Вікіпедії

Сливолитня, корпус №10, фото 2012 року.
Словолитня Києво-Печерської лаври, корпус №10, фото 2012 року. Автор — Netmate, ліцензія CC-BY-SA-3.0

З 1 по 31 грудня у Вікіпедії тривав тематичний Тиждень культурної спадщини, оголошений Національним Києво-Печерським історико-культурним заповідником. Ця співпраця, яку за бажанням учасників продовжили на цілий місяць, мала на меті ширше розкрити в енциклопедії тему Світової спадщини ЮНЕСКО, а також загалом культурних пам’яток України.

Усього за Тиждень культурної спадщини в українській Вікіпедії було написано 113 нових статей, до цього долучилися 43 автори. Додано інформації на 999 707 байтів; найбільше інформації до статей додала користувачка з ніком Sthelen.aqua. Було також доповнено ще 8 статей, які існували до початку грудня.

Користувач Lorry так підводить підсумок тижня:

Вдалося перетнути межу в 100 статей, що непогано і добре завершує працю за 2015 рік. Ентузіазм, однак, був невеликим, були дні, в які не створено жодної статті. … Найбільша активність спостерігалася лише 14 грудня 2015 р., коли за день створено одинадцять нових статей.

Найбільша зі створених статей — Каплиця Сенют (Тихомель). Над нею працював користувач Pohorynsky і ще семеро інших користувачів робили дрібні поправки. Каплиця Сенют — єдина частково вціліла пам’ятка села Тихомель Білогірського району Хмельницької області, пам’ятка історії та архітектури національного значення. Стаття про каплицю отримала статус «Добра стаття», таких у Вікіпедії зараз лише 570. Зараз назву статті пропонують змінити на «Аріанська вежа-каплиця», оскільки вона вживаніша у певних джерелах, але на підсумок обговорення ще треба почекати.

Географія пам’яток, статті про яких було написано впродовж тематичного тижня, доволі широка, адже дописувачі писали як про пам’ятки культури в Україні, так і про пам’ятки ЮНЕСКО  в інших країнах. Так, було написано дві статті зі списку 10 000 обов’язкових для Вікіпедії статей: це Мечеть Бадшахі (кандидат у список ЮНЕСКО) і Велика мечеть Дженне (у списку) — перша розташована у Пакистані, друга в Малі.

Оскільки Тиждень ініціював Києво-Печерський заповідник, то не може не радувати, що і про пам’ятки на його території також було написано. А саме з’явилися такі статті:

Користувачі Вікіпедії писали статті до останнього дня року: 31 грудня було створено статті про Язловецький палац у Тернопільській області та Літомишльський замок у Чехії.

Серед поліпшених статей — списки пам’яток ЮНЕСКО у ЯпоніїІндіїРеспубліці КореяКНРНовій Зеландії.

На найактивніших учасників тижня чекатимуть сувеніри 🙂 Також окремо будуть відзначені автори статей про заповідник, статті у розділі Вікіпедії англійською мовою та доброї статті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *