6000 – в кадрі водяний млин

Водяний млин в с. Луполове на Кіровоградщині. Фото – Investigatio.  Ця фотографія завантажена під № 6000

Кількість конкурсних фотографій з України перевищила 6000. Цього разу “ювілейною” стала фотографія водяного млина з села Луполове, що на Кіровоградщині.

Тим часом нам вдалося значно розширити список пам’яток архітетктури Харкова, який ми отримали від харківської державної адміністрації в незручному вигляді, а також списки пам’яток Куп’янська і Миргорода. Найближичим часом планується доповнити списки Львівської, Київської та Одеської областей.

Звертаємося також до учасників конкурсу з проханням по можливості допомогти нам із вставкою фотографій пам’яток у списки – щоденно на конкурс завантажується більше 500 фотографій і організатори фізично не встигають їх вставляти у списки.

22 коментарі до “6000 – в кадрі водяний млин

    • Ні, все ж таки цей млин більше всього схожий саме на себе – тобто на млин. Наприкінці ХІХ століття млин уявляв собою призматичну багатоповерхову споруду в який на верхніх поверхах зберігалось зерно (у ті часи існували млини у 4-5 поверхів). Аналогічний вигляд мали парові млини, а траплялось таке, що водяний млин оснащували паровою тягою, тобто модернізували. У даному випадку схоже, що млин так і залишився водяним.

      А схожість з замком пояснюється тим, що млин виконано у неороманському стилі, який посилається на вранішнє середньовіччя. До того, ж млин облицьований декоративними фрагментами камінню, що не була чимось особливим для цих країв – наприклад костел-мавзолей Потоцьких в Печорі теж оздоблено у подібному стилі.

      На жаль дуже важко сфотографувати млин так, що було видно воду. Будівля розташована на узбережжі Південного Бугу, ліворуч від млина на фото, однак млин працював від невеликого, але швидкого потоку, який відносно зробленої фотографії розташований відразу за лином і впадає в Південний Буг. Вам буде зрозуміло, якщо ви подивитесь на всю галерею, де є фотографію млина з різних ракурсів, інтер’єрів, та водяного потоку: http://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Lupolove_Water_mill

      На фотографії під №8 зображено місце де було розташоване водяне колесо.

      Відповісти
  • в середині млина все дерево та метал видерто місцевими аборигенами! А в торці зі сторони річки в карнізі є 2 вищерблени – це німці стріляли з гаубіци з протележного берега! тому ще до теперішнього часу не розібрали стін!

    Відповісти
    • Дякую, цікаві подробиці! В Болехові мені в музеї розповіли, що в місті є млин. Коли я все ж таки знайшов то місце де він повинен був бути, виявилось, що він розібраній місцевими і від нього зовсім нічого не залишилося. Сподіваюсь, така доля не торкнеться цього млина.

      Відповісти
  • A зараховуються як конкурсні лише ті, що внесені в список? Де взагалі можна глянути під яким номером у мене завантажені фото і які внесені в конкурс??

    Відповісти
  • Таке питання – в список можна вставити лише одне фото?
    А на тулсервер на один ID можна завантажити кілька? Бо на тулсервер завантажувала не по одному фото, може в тому і проблема що їх і досі там не видно… Я вже і в списках додала свої фото, але на тулсервері їх всеодно не видно! Чи не варто орієнтуватись на нього, важливіше списки?

    Відповісти
  • О, нарешті моє фото стало “ювілейною” – дуже приємно. Доля цього млина є типовою для старовинної промислової будівлі,скільки таких занедбаних млинів по всієї Україні…. Подібна доля спіткала і Сокілецький млин, який однак збираються перебудовувати під готель. Насправді перебудова з прибудовою перекриє сокілецькому млину той вид, який ми можемо бачити на цьому знімку млина в Луполове. Також можна пригадати уманський млин, який був перебудований під готель, і нині не дуже схожий на промислову споруду.

    Добре, що з Харкова все ж таки надіслали перелік пам’яток архітектури – це місто є дуже цікавим в архітектурному плані.

    Відповісти
  • Із вставкою фото в списки – то не проблема. Зі своїми так і роблю.
    Маю зустрічне запитання. Чи можна редагувати самі списки, додаючи об’єкти? Як зрозумів в ID лишається номер області та району незмінними, треба просто змінювати порядковий номер з останніх 4 цифр.
    От наприклад. Котрий вже день дивлюся на списки пам’яток Кіровського району АРК – там лише історії, тоді як в списку від Мінкультури є і архітектурні (зокрема зі Старого Криму). А АРК вже позначена, що списки повністю готові…

    Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *