Новини / News

80 тисяч пам’яток у списках

Будівля крупорушки в Іллінцях. © Олександр Примас, ліцензія CC BY-SA 4.0
Будівля крупорушки в Іллінцях © Олександр Примас, ліцензія CC BY-SA 4.0

Як і в минулі роки, ми не припиняємо оновлення наших списків. Цього року знову були надіслані запити до всіх ОДА, КМДА та Міністерства культури. На шостий рік конкурсу Черкаська ОДА таки надала списки пам’яток історії, а щодо археології повідомила, що ці списки є службовою інформацією. Також цього року була прийнята низка наказів Мінкультури, якими занесено до реєстру нові об’єкти, а також деякі з тих, що вже перебували на обліку за законодавством УРСР. Обласні управління культури також взяли на облік багато нових об’єктів, щоправда не по всіх областях ми маємо дані по щойно виявлених об’єктах.

Ми продовжуємо оновлювати наші списки. Так, цьогоріч додано пам’ятки історії для районів Закарпаття, Івано-Франківщини та Черкащини, які раніше були відсутні у наших списках. Додано нещодавно взяті на облік пам’ятки Полтави, Кременчука, Миколаєва та інших районів і міст. Загалом кількість пам’яток у наших списках перейшла позначку у 80 тисяч об’єктів.

Наповнення списків триває і далі. До кінця місяця планується додати пам’ятки історії Закарпатської, Одеської та Чернівецької областей, які наразі відсутні у списках.

На фото: вгорі будівля крупорушки в Іллінцях, занесена до Державного реєстру нерухомих пам’яток України у квітні 2017 року (пам’ятка архітектури, ох. номер 4275-Вн), разом з іще двадцятьма пам’ятками в Іллінцях; внизу вілла письменниці Габріелі Запольської, занесена до Державного реєстру нерухомих пам’яток України у травні цього року (пам’ятка історії, ох. номер 2965-Лв).

P.S. Не забудьте! Оргкомітет залишає за собою право не враховувати файли, які є надмірно схожими на фотографії, подані на конкурс у попередні роки (пункт 7.4 Регламенту). Також не слід вантажити фото однієї будівлі, якщо ви бачите у списку дві однакові адреси: у такому випадку мають бути фото різних пам’яток. При кожному порушенні учасником конкурсу регламенту і здорового глузду десь плаче левеня на львівській пам’ятці 😥

Вілла письменниці Габріелі Запольської, Львів. © Aeou, ліцензія CC BY-SA 4.0
Вілла письменниці Габріелі Запольської, Львів. © Aeou, ліцензія CC BY-SA 4.0

15 коментарів до “80 тисяч пам’яток у списках

  • Ну як я і казав, Черкаська ОДА довго списки не давала, бо там ніхто ніхріна з ними не робив, досі совковий трешняк – пам’ятники чекістам та монументи “воз’єднання з рашкою”. Те. що за часи незалежності з’явилося багато нових монументів, почасти дуже мистецьких… добре що хоч знесених лєніних з обліку познімали. Але там нарешті новий прогресивний директор, може розворушить те болото.
    Щодо пам’яток археології. В приватній бесіді директор департаменту культури ОДА обіцяв їх мені дати, але лиш для службового користування. Не хотілося обманювати. А на загал бояться “чорних археологів” :))) Аргументи, що більш цінні пам’ятки національного значення Мінкульт у списках надало, не подіяли 🙂
    Принагідно запитання щодо пам’яток археології місцевого значення Черкащини. Маю щонайменше фото 3 пам’яток, які належно оформлені (з охоронними табличками) і координатами. Може їх оргком додасть до списків? (єдине, що на табличках, як то водиться з пам.археології) дуже скупо – “Городище” та й по всьому.

    Відповісти
    • Чомусь «чорних археологів» бояться лише в АРК, Миколаївській і Черкаській областях (перші дві надали археологію без прив’язки до населених пунктів), в інших областях надали без проблем.

      Відповісти
  • Віро, то скажіть, будь ласка, коли буде статистика. Бо “екватор” був 3 дні тому, у попередні роки на “екваторі” вже оголошували результати за півмісяця. І, сподіваюсь, статистика вже буде із балами, бо це вже відпрацьований підхід у обчисленні на конкурсі. Дякую заздалегідь

    Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *