Різне

Вечір охоплює далі неясні…[1]

Кудринецький замок, Тернопільська область. Автор — Zysko serhii
Ліцензія CC-BY-SA-4.0, з Wikimedia Commons

До завершення конкурсу залишилося трохи більше тижня. Якщо здається, що вже все цікаве сфотографовано-перефотографовано — це зовсім не так. Списки пам’яток ми поновлюємо постійно, навіть під час самого конкурсу. Тож якісь об’єкти могло бути додано так, що ніхто їх не помітив. Наприклад, оновлено списки у Полтавській області: Чорнухинський, Лохвицький райони. Серед таких цікавинок у Лохвицькому районі Полтавської області: Церква Різдва Богородиці у селі Васильків, школи земські у селах Рудка, Яблунівка, Нове та Степуки. Тут вартує згадати добрим словом проект «Школи Лохвицького земства», активісти якого ретельно шукають, документують унікальні об’єкти української архітектурної школи — навчальні комплекси, зведені за проектами Опанаса Сластіона. Ці об’єкти було додано до нашої культурної спадщини у результаті їхніх старань[2][3].

Навіть Львів може похвалитися оновленнями: будинок канцелярії Галицького сейму (Листопадового чину 5-А), будівля Галицького сейму (Костюшка 9), монастирський комплекс Ордену Кармелітів Босих (Персенківка 10 — Стрийська 45), будинок «Ломниця» (Сахарова 62-А), будинок кінця XIX ст. (по вулиці Січових Стрільців 16), водогінна вежа у Стрийському парку… У Чернівецькій області оновлено списки кількох районів. Наприклад, Герцаївський, Кельменецький та Сокирянський райони. До слова, у Глибоцькому районі — комплекс могил австрійських солдат-учасників I світової війни у селі Валя Кузьмина, садиба родини Кобилянської О. Ю. у селі Димка… У селі Чортория Кіцманського району Чернівецької області додано інформацію про будинок, в якому жив Іван Миколайчук. А у селі Динівці Новоселицького району — дерев’яний вітряк кінця XIX ст. — початку XX ст. У смт Путила Путильського району — садиба Юрія Федьковича. У смт Кострижівка Заставнівського району додано цукровий комбінат «Хрещатик» (1911—1912 роки)…

У Донецькій області додано археологію у таких районах: Амвросіївський, Бахмутський, Великоновосілківський, Волноваський, Нікольський

Тож якщо у Вас є можливість спланувати поїздку на наступні вихідні (а може ще й сьогодні?) чи пошукати десь у себе у фотоархівах, або набрати когось, хто такі архіви може мати і підказати про наш конкурс — зробіть це, будь ласка. Цей пост залишається таким же актуальним, як і 5 років тому…

Однокомплектна земська школа в селі Рудка Лохвицького району Полтавської області. Архітектор Опанас Сластьон. Автор фото — Doonsee
Ліцензія CC-BY-SA-4.0, з Wikimedia Commons
Однокомплектна земська школа в селі Степуки Лохвицького району Полтавської області. Стиль — український архітектурний модерн. Архітектор Опанас Сластьон. Автор фото — Doonsee
Ліцензія CC-BY-SA-4.0, з Wikimedia Commons

[1] Михайль Семенко «Пейзаж»

12 коментарів до “Вечір охоплює далі неясні…<a href="#footnotes"><sup>[1]</sup></a>

  • Трохи офф-топу. На якій підставі із вікісховища видаляються фотографії архітектурних пам’яток з буцім “несвободою панорами”?

    Уважно вивчив закон “Про авторське право і суміжні права”, і там ніде нема заборони на реалізацію фотографій архітектурних пам’яток.

    Законом регламентується лише використання фотокопій текстових та графічних об’єктів.

    Фотографія будинку не є відтворенням (копією) самого будинку. Відтворенням споруди може вважатись лише інша споруда або її габаритний макет.

    В нашому випадку не можна розміщати фотографії креслень та схем споруд, авторських ескізів. Не можна перезнімати фото інших авторів. Решта не заборонена.

    Фото співака на сцені не є порушенням авторського права виконавця на пісню, фото книги на поличці не є порушенням права письменника на твір. То чому фотографія архітектурного об’єкта вважається протизаконною?

    Відповісти
      • І цю статтю я теж читав. Немає там опису, чому це заборонено в Україні. Там лише пояснення англ. терміну “FoP”, якого немає в українському законодавстві.

        Авторське право в нас регулюється законом “Про авторське право і суміжні права”. В ньому забороняється відтворювати об’єкти. А фотографія не є відтворенням архітектури, про що я писав в першому коментарі.

        Згідно цього ж закону фотографія є репрографічним відтворенням, а воно розповсюджується лише на графічні об’єкти.

        Відповісти
        • У цьому і річ, що свобода панорами дозволяє перепуліковувати ті твори, що створені у 1950-х роках і пізніше і на які поширюється закон про авторські права. У нас свободи панорами немає і тому всілякі радянські і сучасні статуї на вікіпедію вантажити не можна.

          Відповісти
          • В нас немає закону, який забороняє публікувати фотографії пам’яток архітектури. Тож як FoP може дозволяти те, що не заборонено?

  • Додайте будь ласка військовий меморіал у Старобільську (Луганська область). Хочу проілюструвати цю пам’ятку, але немає в списках

    Відповісти
    • Щодо списків: нам потрібно буде якийсь час, щоб перевірити чи є ця пам’ятка у первинних документах, або навіть писати запит до ОДА окремо щодо неї. Можеш завантажити світлини об’єктів, які не є у списках за цим лінком: https://commons.wikimedia.org/w/index.php?title=Special:UploadWizard&campaign=wlm-ua&uselang=uk

      На вкладці де є поле ID (ідентифікатор) впиши назву об’єкта.

      Якщо цей об’єкт має офіційний статус, ми його додамо до списків. Якщо ні — фото не буде зараховано у номінації, але все одно зможе бути у статтях Вікіпедії.

      Відповісти
  • Дівчата! Не вводьте хлопців в оману!

    Львів, Свєнціцького 16 ID 46-101-2082 давно вже є в списках. Aeou виклав фото того будинку це два роки тому.

    PS Може, Ви мали на увазі Січових Стрільців, 16 ID 46-101-2078?

    Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *