Виставка «Пам’ятки України» у Знам’янці
9—31 жовтня відвідувачі Знам’янської міської центральної універсальної бібліотеки зможуть побачити світлини-переможці фотоконкуру «Вікі любить пам’ятки» у номінаціях «Найкраще фото конкурсу» за 2017 та 2018 роки, а також фото, що перемогли у спецномінації «Єврейська спадщина». Всього на виставці буде представлено 26 світлин 12 авторів: як професіоналів, так і аматорів.
Протягом останніх восьми років «Вікімедіа Україна» проводить українську частину найбільшого у світі міжнародного фотоконкурсу Wiki Loves Monuments. Мета конкурсу — отримати фотографії усіх пам’яток культурної спадщини світу під вільною ліцензією для ілюстрування ними Вікіпедії — вільної енциклопедії, яку щодня переглядають мільйони користувачів з усього світу.
Знам’янка — вже одинадцята зупинка мандрівної виставки. Раніше її бачили у Києві, Старобільську, Лисичанську, Покровському, Хмельницькому, Херсоні, Миколаєві, Вінниці, Одесі та Дніпрі.
З 1 по 30 вересня проходив восьмий конкурс «Вікі любить пам’ятки». Цього року за кількістю поданих світлин Україна посідає перше місце у світі. Вже зовсім скоро стануть відомі найкращі фотографії 2019 року.
Загалом протягом 2012—2018 років у рамках конкурсу було завантажено понад 250 тисяч світлин українських пам’яток, сфотографовано понад 32 тисяч пам’яток із території України (36%), взяло участь понад 2300 осіб (від аматорів до професіоналів). Фотографії за всі роки конкурсу знаходяться у вільному доступі, ви можете переглянути їх і використати на умовах вільної ліцензії CC BY-SA.
На території Кіровоградської області є понад 2,1 тис об’єктів культурної спадщини, за сім років конкурсу було сфотографовано більш ніж половина — 1169 (53%). У списку пам’яток є і 25 об’єктів зі Знам’янки, з них уже 22 мають свої конкурсні фото.
Виставка буде діяти з 9 до 31 жовтня 2019 року. 16 жовтня о 15:00 — презентація виставки.
Бібліотека працює із суботи по четвер, з 8:00 до 17:00, п’ятниця, субота — вихідні. Вхід вільний.
Приходьте та запрошуйте друзів!
Якщо ви зацікавлені організувати виставку у вашому місті — пишіть на електронну пошту wlm@wikimedia.org.ua