Переможці Дніпропетровської, Херсонської та Черкаської областей
Переможцем номінації «Найкраща фотографія Дніпропетровської області 2019» стала світлина Миколаївського собору (Собору святого Миколая Чудотворця), розташованого у місті Кам’янське. Автором фото є Гіляна Маглінова.
«Композиційно майже ідеальне зображення, чудові кольори та освітлення. Дуже приваблива презентація комплексу пам’ятки», — прокоментувала Наталія Шестакова, членкиня журі, фотографиня і мандрівниця.
Собор збудований у 1894 році, добудова і сучасна дзвіниця — у 1902, розширили бічні нефи та бокові притвори у 1911—1913. Історично, церква споруджена з жовтої черкаської цегли, не була пофарбованою. Главки її теж не були визолочені, а мали лускату покрівлю. Усі ці оздоби, так само як і сучасна огорожа церкви, — прикмети вже найновіших часів, кінця 1980-х — початку 90-х років.
Минулорічним переможцем Дніпропетровської області стала фотографія Будинку органної і камерної музики у місті Дніпро.
Загалом у списку пам’яток Дніпропетровської області 6736 об’єктів культурної спадщини. Учасники і учасниці за вісім років конкурсу завантажили фотографії 1166 об’єктів — тобто лише 17% від загального числа пам’яток у списку. За 2019 рік Вікісховище поповнилося 842 світлинами 451 пам’ятки. За перемогу у номінації цього року змагались 22 конкурсанти, а загалом за весь час конкурсу — 206.
Переможцем Херсонської області цього року журі обрало знімок Станіславського маяка, розташованого поблизу села Рибальче Голопристанського району. Автором фото є Олександр Мальон.
«Композиційно дуже вдале зображення, живості надають люди та рух катера. Світле та радісне емоційне», — також коментує Наталія Шестакова.
Надія Лиштва, членкиня журі, архітектора, додала, що «фото гарне та колоритне».
Маяк розташований на відстані близько 7 кілометрів від села Рибальчого та 35 кілометрів від Херсона. Спроектований у 1910 році Володимиром Шуховим. Споруда являє собою вертикальну ґратчасту гіперболоїдну конструкцію зі сталевих стрижнів. Поруч із маяком побудований одноповерховий будинок для персоналу.
У 2018 році найкращою світлиною Херсонської області стала фотографія пам’ятника на честь генерал-майора М. М. Синельникова, розташованого в селі Садове Білозерського району.
У списку пам’яток Херсонської області 1526 об’єктів, з яких за вісім років конкурсу сфотографовані 424 об’єкти, тобто лише 27%. 2019 року конкурсанти завантажили 339 фотографій 191 пам’ятки. За весь час проведення конкурсу за перемогу в обласній номінації змагались 92 учасника та учасниць, а цього року — 12.
Найкращою фотографією Черкащини стала світлина Миколаївської церкви у селі Скориківка Золотоніського району. Автором фото є Олександр Ткаченко.
«Приваблива презентація маловідомої і чарівної пам’ятки дерев’яної архітектури, яка гарно представляє пам’ятку у середовищі та дозволяє детально ознайомитись з деталями оригінального різьбленого декору. З недоліків — певний перекіс будівлі вліво та трохи назад», — також ділиться враженнями Наталія Шестакова.
Миколаївську церкву будували з 1907 по 1910 рік на кошти прихожан майстрами з Вереміївки. Упродовж 1934—1943 років була закрита місцевою владою. У 1962 році будівлю церкви використовували як комору. У січні 1991 року церква була освячена і почала діяти. Статті про цю пам’ятку в українській Вікіпедії поки немає.
Минулорічним переможцем Черкаської області стала фотографія парку «Софіївка».
У списку пам’яток Черкаської області 2717 об’єктів культурної спадщини, з яких за вісім років проведення конкурсу вже мають свої фото у Вікісховищі майже половина — 1328. У 2019 році конкурсанти подали на конкурс 2156 світлин 780 об’єктів. Цьогоріч за перемогу у номінації змагались 32 конкурсанти, за вісім років — 171.
Для підготовки статті були використані матеріали з української Вікіпедії: Свято-Миколаївський собор (Кам’янське), Скориківка, Станіславський маяк.