Найкращі фото Луганської, Тернопільської та Чернігівської областей
Завершилося оцінювання робіт учасників за найкраще фото в областях України. Тож пропонуємо вашій увазі переглянути світлини пам’яток, які перемогли у Луганській, Тернопільській та Чернігівській областях.
Луганська область
Перемогу у Луганській області журі присудило світлині церкви Різдва у селі Новобіла. Автор фото — Андрій Шейко.
Фотографія отримала багато схвальних відгуків.«Завдяки гарному освітленню та кольорам — дуже вдала презентація маловідомої пам’ятки. Фото ніби розповідає: не дивлячись на час та сумну історію, які намагаються перетворити архітектурне творіння на частину звичайного природного ландшафту з рослинами, храм продовжує боротись за самозбереження та чекає на людей», — прокоментувала світлину членкиня журі, краєзнавиця та фотографиня, Наталія Шестакова.
«Мене з першого разу вразило це фото. У цьому кадрі все об’єдналося історія і час», — поділився своїми враженням Віктор Кошмал, член журі, фотохудожник. А Надія Лиштва звернула увагу на те, що світлин пам’ятки мало: «Передивившись простори інтернету, здивувалась наскільки мало фотографій цієї пам’ятки. Що робить це фото ще більш унікальним». Галина Войцехівська високо оцінила композицію: «Висока технічна якість фото, вдало обраний ракурс; освітлення підкреслює поєднання кольорів самої церкви та навколишнього середовища». Зауваження журі стосувалися лише невеликих шумів на світлині.
Кам’яна церква Різдва Богородиці була побудована в селі Новобіла в 1832 році, а в 1846 році — дзвіниця і кам’яна огорожа. У 1928 році церкву закрили, а будівлю перетворили у зерносховище. Вона була сильно пошкоджена в роки війни і більше не використовувалася. Зараз храм поступово руйнується. Поки що окремої статті про пам’ятку культурної спадщини України у Вікіпедії нема.
Список пам’яток Луганщини містить 1025 об’єктів. Із них лише 445 пам’яток мають свої фото у Вікісховищі. Цього року 9 конкурсанти подали 238 фото 111 об’єктів Луганської області (з них 61 — завантажені вперше). З 2012 року у цій номінацій взяли участь 93 автори.
Тернопільська область
Перше місце у Тернопільській області журі присудило світлині церкви Івана Богослова у селі Жуків. Автор фото — Андрій Мозоль.
«Виразне завдяки композиції, освітленню, часу зйомки. фото поетично презентує маловідому та цікаву пам’ятку», — прокоментувала фото Наталія Шестакова. Невеликим недоліком журі назвали замалий простір у верхній частині кадру.
Дерев’яна церква Івана Богослова датується 1803 роком, перевезена до села із Нараєва. Окремої статті у Вікіпедії про пам’ятку немає.
Усього у списку Тернопільської області 4752 пам’ятки, з них світлинами у Вікісховищі представлена 1882 об’єкти. Цього року 26 конкурсантів завантажили 478 фото 161 об’єкта (з них 7 — вперше завантажена на конкурс). За час проведення конкурсу 374 учасники змагалися у цій номінації.
Чернігівська область
Перше місце У Чернігівській області посіла світлина Троїцько-Іллінського монастиря у Чернігові. Автор фото — Олександр Арендар.
Про художність світлини свідчать схвальні відгуки журі. Наталія Шестакова фотографиня- мандрівниця та членкиня журі прокоментувала: «Дуже приваблива презентація пам’ятки у природному середовищі, що вдало демонструє особливості ландшафту. Ніжне вечірнє освітлення та осінні кольори створюють ліричний і щемливий настрій прощання та умиротворення, відображаючи духовний стан монахів, які коли створили та наповнювали життям монастир».
Троїцько-Іллінський монастир — зведений у мальовничій околиці на Болдиних Горах заснований близько 1069 року Антонієм Печерським.
У ХІV столітті монастир частково зруйнувався. Відбудували споруду у 1649 році коштом чернігівського полковника Степана Пободайла. Через тридцять років у монастир перевели Новгород-Сіверську друкарню.
З ініціативи архієпископа Лазаря Барановича, коштом чернігівського полковника Василя Дунін-Борковського та підтримки гетьмана Івана Мазепи, збудували величний собор Святої Трійці, і відтоді монастир почав називатися Троїцько-Іллінським.
За радянської влади монастир, як церковний осередок, ліквідували.Нині на його території діють Чернігівське єпархіальне управління, школа регентів-псаломщиків та музей «Антонієві печери».
За час проведення конкурсу учасники сфотографували 1453 пам’ятки Чернігівщини, що становить лише 20% від загальної кількості об’єктів у списку пам’яток області — 6961. Цього року конкурсанти завантажили 1159 фотографій 586 пам’яток (з них 141 — вперше завантажена на конкурс). У 2021 році фото пам’яток Чернігівської області подали на конкурс 29 учасників, а всього з 2012 року у номінації взяли участь 317 авторів.
Для підготовки статті використана інформація з Вікіпедії: «Троїцько-Іллінський монастир (Чернігів)».