Анонси

Долучайтеся до кампанії «Культурна спадщина України» у Вікіпедії

З 18 квітня по 5 травня запрошуємо всіх охочих долучитись до акції «Культурна спадщина України». Мета кампанії — наповнення Вікіпедії інформацією про пам’ятки культури та історії, що перебувають під загрозою знищення чи вже втрачені.

«“Культурна спадщина України” — це акція, яку ми вперше провели у 2020 році до Міжнародного дня пам’яток, і вона стала щорічною традицією. З початком повномасштабного вторгнення кампанія набула особливого значення — розповісти більше про пам’ятки, які знищила росія, яка однак не зможе знищити нашу пам’ять про них. 

Станом на 8 квітня за даними Міністерства культури та інформаційної політики росія пошкодила чи зруйнувала 1046 пам’яток культурної спадщини України. І, на жаль, ця цифра з кожним днем зростає…

Тож закликаємо усіх охочих долучитися до цієї акції — додавати фото зруйнованих пам’яток, створювати, доповнювати та покращувати статті про нашу культурну спадщину», — прокоментувала Ольга Крезуб, активна дописувачка Вікіпедії, членкиня організаційного комітету конкурсу «Вікі любить пам’ятки».

Якщо ви ще не маєте досвіду редагування Вікіпедії, то радимо почати з сторінки Вікіпедія:Майстер створення статей. Відеоінструкції з роботи у Вікіпедії для новачків доступні за посиланням.

Список рекомендованих до створення та покращення статей дивіться на сторінці проєкту: april.wlm.photo.

Світлини для ілюстрування статей з фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки» можна знайти за посиланням. У 2023 році у межах конкурсу «Вікі любить пам’ятки» була спеціальна номінація«Війна руйнує пам’ятки» — ви можете використати цьогорічні світлини для ілюстрації статей. Результати спецномінації разом із фото дивіться за посиланням. Категорія всіх завантажених світлин тут.

Долучитися до проєкту «Культурна спадщина України» у Вікіпедії можна в такі способи:

  • додайте нові об’єкти в перелік пам’яток: пошукайте інформацію про пам’ятки архітектури, історії, які втрачені чи руйнуються у вашому місті/регіоні;
  • перевірте, чи є про них стаття у Вікіпедії;
  • якщо немає, напишіть про це коментар або доповніть список на сторінці проєкту;
  • напишіть або доповніть статтю про таку пам’ятку. Писати можна не лише про архітектурні пам’ятки, а й про пам’ятки історії — будівлі, де відбувалися історичні події;
  • спробуйте знайти потрібну ілюстрацію у нашому репозиторії за ключовими словами або пошукайте у власних архівах фото пам’ятки, яке можна додати до статті

Учасники та учасниці, які створять чи суттєво доповнять статті у Вікіпедії протягом кампанії отримають сертифікати про участь та сувеніри від організаторів. 

Для цього обов’язково зафіксуйте свій внесок у розділі «Учасники та статті» на сторінці проєкту: Вікіпедія:Проект:Культурна_спадщина_України.

Ольга Крезуб також зауважила про майбутнє кампанії: «Документування нашої культурної спадщини важливе не тільки українською мовою, а й для того, щоб додавати статті у Вікіпедії іншими мовами, потрібно мати якісні статті українською, із вказаними авторитетними джерелами. Також кожен мовний розділ Вікіпедії має власні, дещо відмінні правила, тож публікація статей іноземною мовою потребуватиме підготовки, але досвід проєкту “Місяць культурної дипломатії України” показує, що це можливо і потрібно планувати як наступні кроки».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *