Статистика

«Вікі любить пам’ятки» 2024: підсумки за чотири тижні

До завершення української частини міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки» залишається чотири дні — до 31 жовтня включно можна подавати власні фото та відео пам’яток України. Найбільший у світі фотоконкурс об’єктів культурної спадщини для ілюстрування статей у Вікіпедії проходить в Україні втринадцяте.

Україна уже на 4 місці за кількістю завантажень у загальному рейтингу із 56 країн, на 3-му — Росія із майже 25000 фото. На першому місці — Італія з майже 42 тисячами фото. За три тижні конкурсу вже понад 200 учасників та учасниць завантажили понад 20000 фотографій пам’яток України.

Усі 27 регіонів України представлені на знімках — включно із тимчасово окупованими регіонами. Понад 5000 об’єктів зображені на роботах учасників(-ць) — пам’ятки архітектури, історії, містобудування, садово-паркового мистецтва тощо.

За кількістю завантажених світлин найбільш представлені Вінницька (2351 фото — 430 пам’яток), Чернівецька (1792 фото — 460 пам’яток), Львівська (1462 фото — 355 пам’яток), Київ (1349 фото — 305 пам‘яток), Чернігівська (1138 фото — 303 пам’ятки) області. Понад 1000 світлин із Хмельницької, Тернопільської та Полтавської областей.

Поки все ще найменш представлені цього року у конкурсі Миколаївська (23 фото — 12 пам’яток), Севастополь (34 фото — 24 пам’яток), Крим (36 фото — 12 об’єктів). Усі інші регіони представлені більше ніж сотнею світлин кожен.

Цього року у конкурсі є рекордна кількість спеціальних номінацій, три з яких — «Єврейська спадщина», «Німецька спадщина», «Польська спадщина» — також включають і ті об’єкти, які ще не отримали охоронного статусу.

«Створення списків для спеціальних номінацій потребує допомоги від громадськості. І для нас дуже важливо, що учасники цікавляться пам’ятками України, доповнюють інформацією зі своїх регіонів. Станом на сьогодні у списках “Польської спадщини”  є 1167 об’єктів, з яких 451 — без офіційного охоронного статусу, і дуже часто навіть без жодної ілюстрації у Вікіпедії. У списках “Єврейської  спадщини”  — 1047 позицій, з них 734 без статусу пам’ятки. У “Німецькій спадщині” є 402 об’єкти, з них 266 — не охороняються державою», — прокоментував Вячеслав Мамон, волонтер проєкту «Вікі любить пам’ятки», член Правління ГО «Вікімедіа Україна».

Також у конкурсі є спецномінації «Відео», «Елементи екстер’єрів», «Інтер’єри», «Фотоплівка» та відзнака «Визначні місця Харкова». Удруге проводиться спеціальна номінація «Війна руйнує пам’ятки», присвячена світлинам, які зображують руйнування чи пошкодження об’єктів нерухомої культурної спадщини України від російської агресії із 2014 року.

З безпекових міркувань подавати на конкурс можна лише світлини та відео, що були зроблені до 30 червня 2024 року (включно), але роботи із зображенням інтер’єру (внутрішнього оздоблення) пам’яток приймаються без обмежень за датою створення.

За весь час проведення конкурсу в Україні, на Вікісховищі вже зібрали світлини  понад 40 тисяч пам’яток. Загалом же у конкурсних списках — першій публічній і найповнішій електронній базі об’єктів нерухомої культурної спадщини України, створеної волонтерами за час існування проєкту — понад 102 тисячі пам’яток.

До конкурсу можуть долучитися всі охочі. Для цього протягом жовтня слід завантажити на Вікісховище роботи власного авторства, послуговуючись конкурсними списками пам’яток. Усі умови та як взяти участь читайте на сайті конкурсу: http://wlm.photo

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *