Новини / NewsСтатистика

Екватор української частини міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки» 2024

До 31 жовтня включно в Україні триває «Вікі любить пам’ятки» — найбільший у світі фотоконкурс об’єктів культурної спадщини для ілюстрування статей у Вікіпедії. ГО «Вікімедіа Україна» організовує його вже втринадцяте.

За перші два тижні конкурсу понад 100 учасників та учасниць завантажили більше ніж 9000 фотографій пам’яток України. У загальному рейтингу з 54 країн, що беруть участь цього року, Україна зараз посідає 7-ме місце за кількістю завантажень. На першому місці — Італія з майже 42 тисячами фото.

Усі 27 регіонів України представлені на знімках — включно із тимчасово окупованими регіонами. Понад 1800 об’єктів зображені на роботах учасників — пам’ятки архітектури, історії, містобудування, садово-паркового мистецтва тощо.

За кількістю завантажених світлин найбільш представлені Чернівецька (1302 фото), Полтавська (839), Вінницька (723), Чернігівська (596) та Тернопільська (581) області. Понад 500 світлин пам’яток із Києва та Волинської області.

Поки найменш представлені цього року у конкурсі Севастополь (2 фото — 2 об’єкти), Крим (3 фото —3 об’єкти), Миколаївська (4 фото — 2 об’єкти), Луганська (7 фото — 2 об’єкти), Донецька (35 фото — 18 об’єктів), Херсонська (46 фото — 16 об’єктів) та Запорізька (96 фото — 50 об’єктів) області.

«Якщо у вас є власні фото пам’яток, особливо із тимчасово окупованих регіонів, і ви можете безпечно подати їх на конкурс — зробіть це, адже тепер частина з них уже зруйнована чи пошкоджена, і це також можливість зберегти пам’ять про них», — прокоментував Анатолій Гончаров, член оргкомітету «Вікі любить пам’ятки», адміністратор Вікісховища.

У конкурсі, окрім основних номінацій, є також низка спецномінацій та відзнак: «Відео», «Війна руйнує пам’ятки», «Елементи екстер’єрів», «Інтер’єри», «Фотоплівка» та «Визначні місця Харкова». Також є окремі номінації присвячені єврейській, німецькій та польській спадщині, які мають окремі списки, куди включено і ті об’єкти, які ще не отримали охоронного статусу.

З безпекових міркувань подавати на конкурс можна лише світлини та відео, що були зроблені до 30 червня 2024 року (включно), але роботи із зображенням інтер’єру (внутрішнього оздоблення) пам’яток приймаються без обмежень за датою створення.

За весь час проведення конкурсу в Україні вже зібрали світлини більше, ніж 40 тисяч пам’яток. Загалом же у конкурсних списках — першій публічній і найповнішій електронній базі об’єктів нерухомої культурної спадщини України, створеної волонтерами за час існування проєкту — понад 102 тисячі пам’яток.

До конкурсу можуть долучитися всі охочі. Для цього протягом жовтня слід завантажити на Вікісховище роботи власного авторства, послуговуючись конкурсними списками пам’яток. Усі умови та як взяти участь читайте на сайті конкурсу: http://wlm.photo

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *