«Фотоплівка» 2024: беріть участь у конкурсі «Вікі любить пам’ятки»
Уже втретє «Вікі любить пам’ятки» запрошує до участі у спеціальній номінації «Фотоплівка», яка присвячена світлинам об’єктів нерухомої культурної спадщини України зробленим плівковими фотоапаратами.
Хата з села Тухолька Сколівського району Львівської області, Пирогів, Київ. Пам’ятка архітектури місцевого значення. Фото зроблено 6 червня 2006 року, а хата згоріла 15 червня 2006 року
Фото: Віктор Полянко, CC BY-SA 4.0
Мета цієї спеціальної номінації — зібрати під вільною ліцензією цінні «плівкові» фотографії різних років з усіх куточків України, для ілюстрування статей Вікіпедії. На конкурс можна подавати скани фотоплівок чи світлин, зроблених на плівку.
«Зараз дуже важливо зберегти наші пам’ятки! Вони під загрозою знищення і кожного дня їх, на жаль, стає все менше. Деякі з них руйнуються з плином часу, деякі вже були зруйновані, в частину з них спеціально націлює свої ракети російська федерація, як це сталося з музеєм Григорія Сковороди чи з церквою Різдва Пресвятої Богородиці у В’язівці. Тому ця спецномінація має на меті зберегти хоча б у вигляді світлин, те що вже було втрачено чи змінено (бо іноді “оновлення” як зовнішні, так і внутрішні гірші за результати обстрілів)», — прокоментувала Наталія Ластовець, ініціаторка спецномінації, волонтерка проєкту «Вікі любить пам’ятки».
Звертаємо увагу, що при завантаженні варто вказати, коли було зроблено фотографію. Можна не пам’ятати точної дати, але необхідно пригадати рік чи десятиліття створення. Також важливо в описі світлини вказати модель фотокамери, плівки, об’єктива тощо. Якщо ці додаткові дані не буде вказано, оргкомітет може не зарахувати роботи на конкурс. Якщо виникають додаткові питання щодо цього, звертайтеся за електронною адресою wlm@wikimedia.org.ua.
Як і для інших номінацій конкурсу, подавати потрібно лише світлини пам’яток української культурної спадщини за конкурсним списком фотозмагання. Список складається з понад 100 тисяч пам’яток нерухомої історико-культурної спадщини з усіх областей України та АР Крим.
Зверніть увагу: у звʼязку з воєнним станом в Україні, участь у конкурсі можуть брати лише фотографії, що були зняті до 30 червня 2024 року (включно). Виняток становлять світлини зсередини пам’яток, тобто інтер’єри, на які не поширюються обмеження за часом створення.
Як взяти участь
- Перейдіть на сторінку спецномінації у Вікіпедії.
- Створіть або увійдіть у свій акаунт у Вікіпедії (при реєстрації треба вказати дійсний e-mail).
- Знайдіть пам’ятку у конкурсних списках. У кожної пам’ятки є власний ідентифікатор (ID).
- З 1 по 31 жовтня завантажте фото пам’ятки прямо з переліку: знайдіть у списках рядок із потрібним об’єктом, і в останній колонці натисніть на посилання «[Завантажити фото]» або «Завантажити ще фото».
- Під час завантаження не забудьте вказати, що подаєте фото на спецномінацію «Фотоплівка» та додати інформацію щодо дати, моделі фотокамери, плівки, об’єктива тощо. Якщо завантажили світлину, зроблену плівковим фотоапаратом, але забули вказати про спеціальну номінацію, напишіть про це Організаційному комітету за адресою wlm@wikimedia.org.ua чи у соцмережах (фейсбук, інстаграм), вказавши назву свого облікового запису у Вікіпедії.
За результатами спецномінації журі визначить та нагородить авторів десяти найкращих фото, десяти авторів найкращих серій фото та найактивніших учасників.
Переможці спецномінації «Фотоплівка» Віктор Полянко та Сергій Тарабара, ведучі та журі
Фото: Вікторія Іванків, СС0
Подяки і дипломи переможців спеціальної номінації «Фотоплівка» 2023 року
Фото: Ігор Єрмолаєв, CC BY-SA 4.0
Для контексту: