Історія конкурсу
Ініціатива проведення конкурсу Wiki Loves monuments належить нідерландським вікіпедистам, які 2010 року запропонували сфотографувати 50 тисяч пам’яток Нідерландів. Протягом вересня на Вікісховище було завантажено більше 12 тисяч фотографій нідерландських пам’яток, найкращою з яких була визнана фотографія фасаду будинку по вулиці Vijzelstraat, 31, в Амстердамі, зроблена учасником Rudolphous. Цей же учасник був визнаний найактивнішим конкурсантом — спеціально для конкурсу він сфотографував 1371 об’єкт.
Наступного року ініціативу Нідерландців підхопили 18 країн, серед яких наші сусіди — Польща, Росія та Румунія. Тоді в конкурсі взяли участь більше 5000 учасників і завантажили 168 тисяч фотографій. Конкурс проводився у два тури — національний і міжнародний. До міжнародного туру було обрано 169 фотографій пам’яток, а найкращою була визнана фотографія Монастиря К’яжна на околицях Бухареста, зроблена взимку румунським учасником Mihai Petre. Тисячі конкурсних фотографій були розміщені на сторінках Вікіпедії у статтях про відповідні населені пункти або статтях про відповідні пам’ятки.
«Вікі любить пам’ятки» 2012
2012 року географія конкурсу охопила 35 країн світу з 4 континентів. Серед країн колишнього СРСР це — Білорусь, Естонія, Росія і Україна. Конкурс зібрав більше 365 тисяч фотографій, з яких 33 тисячі — з України.
Цього року конкурс отримав визнання «найбільшого фотоконкурсу у світі» (Largest photography competition) від Книги рекордів Гіннеса.
Для українців цей конкурс став дебютним. ГО «Вікімедіа Україна» звернулась до Міністерства культури України, а також обласних управлінь культури з проханням надати переліки пам’яток культурної спадщини. З різних джерел організаторами конкурсу було зібрано близько 30 тисяч пам’яток з усіх куточків України, найбільше — з Києва, Львова та Одеси. У конкурсі взяли участь більше 600 учасників, які сфотографували 8568 пам’яток з усіх куточків України.
«Вікі любить пам’ятки» 2013
У 2013 року конкурс охопив 51 країну, а також вперше в конкурсі взяла участь Антарктида.
В українській частині конкурсу було завантажено 35 710 робіт, тобто на понад 2 тисячі більше, ніж у 2012 році, що є рекордною для України кількістю. Було сфотографовано 9473 пам’ятки. Взяли участь 604 фотографи.
«Вікі любить пам’ятки» 2014
2014 року конкурс «Вікі любить пам’ятки» пройшов у майже 40 країнах світу. У більшості країн-учасниць конкурс розпочався 1 вересня і завершився 30 вересня. В Україні фотоконкурс розпочався 15 вересня і тривав до 15 жовтня. В Ізраїлі конкурс тривав з 24 вересня по 24 жовтня 2014 року, а останньою розпочали Росія та Македонія, де конкурс тривав протягом жовтня.
В українській частині конкурсу було завантажено 47 тисяч фотографій, тобто на понад 12 тисяч більше, ніж у 2013 році, що є новою рекордною для України кількістю. Було завантажено фотографії понад 14 тисяч об’єктів культурної спадщини, з яких найбільше – в Києві (2910 пам’яток), Львівській (1340) та Одеській (1254) областях, найменше – в Луганській області (15), Севастополі (55) і Донецькій області (95). Взяли участь більше 500 авторів.
«Вікі любить пам’ятки» 2015
2015 року конкурс «Вікі любить пам’ятки» пройшов у 33 країнах світу.
В українській частині конкурсу було завантажено понад 41 тисячу фотографій понад 14-ти тисяч об’єктів культурної спадщини, з яких 3334 пам’ятки були сфотографовані вперше. Участь у конкурсі взяли 232 автори.
«Вікі любить пам’ятки» 2016
2016 року конкурс «Вікі любить пам’ятки» пройшов у 42 країнах світу. В українській частині конкурсу було завантажено понад 36 тисяч фотографій понад 14,5 тисяч об’єктів культурної спадщини, з яких 2523 пам’ятки були сфотографовані вперше. Світлинами поділились 250 учасників.
«Вікі любить пам’ятки» 2017
2017 року конкурс «Вікі любить пам’ятки» пройшов у понад 50 країнах світу.
В українській частині конкурсу було завантажено понад 37 тисяч фотографій — найбільше з усіх країн-учасниць. Подано фото більше 16 тисяч об’єктів культурної спадщини, понад 2500 пам’яток було сфотографовано вперше. Участь у конкурсі взяли 410 авторів, шестеро з них є одними з 15-ти найактивніших завантажувачів фото у світі.
«Вікі любить пам’ятки» 2018
2018 року конкурс «Вікі любить пам’ятки» пройшов у понад 55 країнах світу.
Сьомий український конкурс зібрав понад 21 тисячу фотографій. Подано фото більше 9 тисяч об’єктів культурної спадщини, понад 1400 пам’яток було сфотографовано вперше. Участь у конкурсі взяли понад 270 авторів, двоє з них є одними з 10-ти найактивніших завантажувачів фото у світі. Також нагороджено переможців у спецномінаціях «Єврейська спадщина» та «Найкращий банер для Вікімандрів».
«Вікі любить пам’ятки» 2019
Учасники восьмого українського конкурсу подали майже 32 тисячі світлин 11 тисяч пам’яток нерухомої культурної спадщини України. Участь у конкурсі взяли понад 330 авторів. 2019 року Україна — перша у світі із 48 країн-учасниць за кількістю завантажених фото. У спеціальній номінації «Єврейська спадщина» взяли участь понад 60 конкурсантів, що завантажили близько 1200 світлин більше ніж 350 об’єктів, у дебютній спецномінації «Млини» змагались 60 учасників, які подали 851 фотографію 184 млинів, у новій спецномінації «Відео» 6 учасників подали на конкурс 32 роботи.
«Вікі любить пам’ятки» 2020
Дев’ятий український конкурс тривав з 1 по 30 вересня.
«Вікі любить пам’ятки» 2021
Десятий український конкурс тривав з 1 по 30 вересня.
«Вікі любить пам’ятки» 2022
Через російське вторгнення в Україну одинадцятий конкурс проводився пізніше, з 1 по 31 жовтня. Приймалися світлини зроблені тільки до 23 лютого 2022 року включно, щоб уникнути ризиків для учасників та національнох безпеки України. Українська організаційна команда вирішила не подавати українські фото на міжнародний етап через рішення міжнародних організаторів конкурсу, всупереч запиту української команди, допустити до міжнародного етапу світлини пам’яток культурної спадщини з Росії.
«Вікі любить пам’ятки» 2023
Дванадцятий український конкурс тривав з 1 по 31 жовтня.
«Вікі любить пам’ятки» 2024
Тринадцятий український конкурс триває з 1 по 31 жовтня. Приєднуйтеся!
Організатори конкурсу сподіваються, що щорічне проведення конкурсу «Вікі любить пам’ятки» не тільки дозволить зібрати велику кількість фотографій пам’яток, але й допоможе українцям пізнати забуті сторінки своєї історії, краще пізнати рідний край і спонукатиме бережно ставитися до надбань рідної культури.
Інші сторінки:
- Сторінка конкурсу у Вікіпедії
- Міжнародна сторінка конкурсу
- Статистика за країнами
- Сторінка конкурсу на сайті ГО «Вікімедіа Україна» (оргкомітет, регламент)
- Сторінка конкурсу у Вікісховищі (сховище файлів конкурсу)
- Статистика за областями
- Фото з церемоній нагородження
Здравствуйте. А как быть с памятниками которые не внесены в реестр вики? Вот к примеру у нас по Донецкой обл., в частности Бахмутский р-н, есть остатки зданий первых соляных шахт. Построены они давно но как памятник не где не числятся. они представляют большую для региона историческую и туристическую ценность но не кому не нужны, и потому разбираются народом на сколько это возможно, за пару кг металл готовы снести чуть ли не все здание. Хорошо стены крепкие, держатся пока.
И вот курганы, по всей области одна картина, большинство из тех что есть уже в вики, и вообще числятся как памятник в Украине, давно запаханы и не идентифицируются на местности. Или же они еще видны но с каждым годом фермеры запахивают их все больше и больше пытаясь спахать, или уже запахали и виден лишь холмик на расстоянии, и мало кто поймет что это был курган. И не кому нет до этого дела, хотя по закону УК Украины в радиусе 300м от кургана края городища или раскопа поселения проводить земельные работы запрещено. Так многие раскопы давно запаханы и порой застроены, и даже работники музея не могут понять где они были.
Поповнення таблиць списків залежить від даних, які нам надають ОДА у відповідь на запити на публічну інформацію. Якщо вони не включили об’єкт до свого переліку, або не відповіли нам, або надали не всю інформацію — ми не маємо чим наповнити таблиці.
Проблема курганів — так, тут очевидно потрібні інші механізми, аніж волонтерський проект із проведення фотоконкурсу…
До речі, якщо це Ваш обліковий запис, будь ласка, активуйте там електронну пошту: https://commons.wikimedia.org/?curid=72710477
Да это моя страница. Я не знаю как и почему адрес електронки был удален. я уже ввел новый.
Спасибо
Нажаль багато памяток Закарпаття не включено до списку
Закарптаська ОДА традиційно не надає повні списки. Цього року вони знову не надали місцеві архітектурні та щойновиявлені…
Сповіщення: Журнал «Пам’ятки України» — у відкритому доступі! | Вікі любить пам'ятки
Сповіщення: Журнал «Пам’ятки України» — у відкритому доступі! | Вікімедіа Україна
Сповіщення: Дорогі друзі! »
Здравствуйте, я сегодня пытался добавить фото памятника основателям города в Одессе, но не нашел его id и поиск по Екатерининской площади не дал результатов. В итоге я добавил снимок, но не уверен на 100%, что все сделал правильно с точки зрения привязки информации, если можно – проверьте:
https://commons.wikimedia.org/?curid=43073262
Поскольку памятник относительно новый, то наши чиновники просто не успели внести его в список культурного наследия (а если внесли, то у них никак руки не дойдут поделиться обновленными списками с организаторами данного конкурса).