Міжнародне

Найкращі фото пам’яток світу 2017 від Wiki Loves Monuments

Закінчується ще один надзвичайний рік проведення фотоконкурсу Wiki Loves Monuments, і настав час представити переможців цьогорічного міжнародного фіналу. У 2017 році у 54 національних змаганнях було подано понад 245 тисяч фотографій пам’яток культури з усього світу, від Агри до Яремча. Взявши участь у конкурсі, понад 10 тисяч фотографів завантажили свої знімки на використання у Вікіпедії та сестринських проектах, додаючи візуальної краси вільним знанням. Від імені усіх читачів Вікіпедії: дякуємо!

З усіх поданих фото, на розгляд міжнародного журі було обрано 489 світлин. Їх усі можна побачити на одній сторінці. Журі розглянуло, оцінило і проранжувало ці фото за нашими звичними критеріями: користь для Вікіпедії, технічна якість та оригінальність. Дещо пізніше буде оприлюднено повний звіт про роботу журі. Сьогодні ми раді представити вам остаточні 15 фіналістів і їхні історії, а ще 10 наступних фото в рейтингу. Нам особливо приємно, що для декількох переможців це був перший їхній внесок у проекти Вікімедіа. Сподіваємося побачити їхній подальший внесок у наступні роки.

Ви також можете погортати сторінки конкурсу в Instagram або Twitter.

Насолоджуйтеся!

Перше місце. Головний приз цього року отримує Індія! Храм Хандоби в Джеджурі всякого дня красивий, але на цьому фото дивовижне поєднання дії, кольору та історії. Під час фестивалю Бхандара на людей довкола храму розсипають жовтий порошок куркуми. Гра кольорів на фото така, що ви й самі майже відчуваєте запах куркуми з картинки. (PKharote, CC BY-SA 4.0)

Друге місце. Друге місце є буквально прихованою коштовністю: тут зображено королівський павільйон, прихований у печері в горах Таїланду. Автор фото подолав 500 км зі своїми друзями, щоб дістатися на місце якраз у той момент, щоб зробити цей чудовий знімок з ідеальним світлом. (BerryJ, CC BY-SA 4.0)

Третє місце. Мечеть Байтул-Мукаррам (Дакка, Бангладеш) — 10-та найбільша в світі мечеть. Фото зроблене у годину-пік, під час джума-намазу одразу по обіді. Після багатьох спроб, Азіму вдалося знайти правильний кут і момент, щоб одночасно показати розмах мечеті в дії та ключові архітектурні елементи. (Azim Khan Ronnie, CC BY-SA 4.0)

Четверте місце. Спіральні сходи вежі Палацу барона Емпайна (також відомого як Індуський палац) у Каїрі, Єгипет. Натхнення на побудову цього бетонного палацу початку XX століття з’явилося завдяки храму Ангкор-Ват в Камбоджі. Закручені сходи гіпнотизують. (Manadily, CC BY-SA 4.0)

П’яте місце. Чудове світло підкреслює красу довколишнього ландшафту фортеці Верруколе в італійській Тоскані. Іріс подобається спостерігати дивні явища у небі й вловлювати їх на фото. (Iris.gonelli, CC BY-SA 4.0)

Шосте місце. Це складно уявити, але це та сама фортеця Верруколе, що й на п’ятому місці! Сімоне вдалося потрапити у топ-10 з кардинально іншим знімком. Рідкісний знімок інтер’єру показує одну з виставок у замку, яка передає життя середньовіччя. Журі охарактеризувало цю світлину як «історичну сцену, де слуги тільки щойно вийшли». (Simone Letari, CC BY-SA 4.0)

Сьоме місце. Самотній читач у (так, знову!) мечеті Байтул-Мукаррам у Бангладеш передає зовсім іншу сторону тої ж будівлі. Читач не тільки декоративний, але й допомагає вловити масштаб граційних арок. (Jubair1985, CC BY-SA 4.0)

Восьме місце. Дієго Дельсо робить внесок у Вікімедіа і Wiki Loves Monuments уже дуже давно, і зміг знову заворожити журі цим неймовірним знімком базиліки Нотр-Дам у Монреалі, Канада. Дієго був незадоволеним своїм попереднім фото цієї базиліки і десять років потому зміг зробити краще. Як бачимо, цією світлиною і журі було задоволене теж. (Diego Delso, CC BY-SA 4.0)

Дев’яте місце. Чудове симетричне фото храму Ват Бенчамабопхіт, де тільки сонце визирає з-за одного боку — другий знімок Janepop у топ-15. Він фотографував храм уже багато разів, оскільки ця споруда справді дуже красива, і цього разу отримав заслужену відзнаку. (BerryJ, CC BY-SA 4.0)

Десяте місце. Австралія приєдналася до Wiki Loves Monuments цього року вперше, і її Сіднейський оперний театр одразу зробив вражаючий стрибок у топ-10. Томас дуже цікавиться нічною фотографією і чекав середини зими, коли Сіднейська опера відкрита у темну частину доби, так щоб внутрішнє світло дало змогу зробити такий знімок.(Alphacontrol, CC BY-SA 4.0)

Одинадцяте місце. Визнаймо, цей покинутий пірс у Брайтоні, Велика Британія, не є знаменитою перлиною. Але й спадщина у занепаді теж є цінним нагадуванням про наше минуле, і цей монументальний пірс, збудований у 1860-х роках, є спогадом з часів, коли такі пірси будувались у багатьох місцях. Спокійне море й іржаві рештки пірсу дають певне відчуття нескінченності. (Matthew Hoser, CC BY-SA 4.0)

Дванадцяте місце. Ця зала казино розташована в одному з курортів міста Вісбаден у Німеччині. Хоча в цьому інтер’єрі справді грають в азартні ігри, він більше схожий на бібліотеку. зала спокійна, але у ній є багато деталей, які око може дослідити. (Martin Kraft, CC BY-SA 3.0)

Тринадцяте місце. Ці сванетські вежі у Местії, Грузія, датуються 9-12 століттям і є типовими для цього регіону. Дмитрові довелося добряче походити довкола, щоб знайти вдале місце і потрібне світло, щоб зробити саме такий знімок. (Dmytro Balkhovitin, CC BY-SA 4.0)

Чотирнадцяте місце. На цій світлині — елемент маєтку Табатабей у Кашані, Іран. Будинок збудований у 1880-их роках для заможного торговця килимами і є прикладом іранської житлової архітектури. Мостафа лише цього року завантажив тисячі фото, тож дуже приємно відзначити ось це з них чотирнадцятим місцем. (Mostafameraji, CC BY-SA 4.0)

П’ятнадцяте місце. Це чудовий знімок вдало передає емоції глядача, і туманний холодний зимовий день стає ще реальнішим, якщо кинути погляд на чоловіка, що йде вниз сходами в історичному центрі Комаккьо в Італії. (Francesco-1978, CC BY-SA 4.0)


На цьому закінчується огляд найкращих світлин конкурсу, як він був опублікований міжнародними організаторами. Але нехай свято не закінчується! Йдемо далі, покажемо вам усі оголошені 25 найкращих знімків 🙂

Шістнадцяте місце. Воскресенська церква у Слов’янську Донецької області. Дмитро Балховітін упіймав цей чудовий момент ясної квітневої ночі. Чи могла бути ще краща мить для того, щоб сфотографувати цю красу? (Dmytro Balkhovitin, CC BY-SA 4.0)

Сімнадцяте місце. Самотня й віддалена каплиця на пагорбі, захищена лише кількома деревами, такою її сфотографував Райнгольд. Ідеальна листівка для Ебенсфельда у Верхній Франконії, Німеччина. (Ermell, CC BY-SA 4.0)

Вісімнадцяте місце. Темрява на стінах і дивовижна плитка створюють чудове обрамлення для краси мечеті Імама в Ісфахані, Іран. (Mohammad Tarem, CC BY-SA 4.0)

Дев’ятнадцяте місце. Зоряна ніч і оранжевий відсвіт прекрасно відтінюють на цьому фото замок Керібюс в департаменті Од, Франція. (Philippe Contal, CC BY-SA 4.0)

Двадцяте місце. Туман може бути дорогоцінною умовою для деяких фото, і саме завдяки йому Авільянський замок у П’ємонті, Італія, отримує дух величі. (Cristian Buda, CC BY-SA 4.0)

Двадцять перше місце. Успенська церква старообрядців у Чернівецькій області, визирає з дерев на цьому фото Сергія. (Ryzhkov Sergey, CC BY-SA 4.0)

Двадцять друге місце. Зорі кружляють над древньою синагогою в національному парку Барам в Ізраїлі. (Erez Ashkenazi, CC BY-SA 4.0)

Двадцять третє місце. Вогні і прапорці привертають увагу до ступи Намо Будда у Каврепаланчоку, Непал. (Creepanta, CC BY-SA 4.0)

Двадцять четверте місце. Світлина, що може одразу йти як різдвяна листівка: костел святого Андрія в Тжебєшовіце, Польща. (Poconaco, CC BY-SA 4.0)

Двадцять п’яте місце. Сонце, що заходить над археологічною пам’яткою, могильником Бракелунд у Швеції, переконало журі, що ця світлина повинна мати 25-те місце в міжнародному фіналі. Чудове висвітлення і переднього плану, і тла. (Nicklas Larsson, CC BY-SA 4.0)


Для зручності поширення вами цих чудових, прекрасних, неймовірних світлин, на кожне зображення додано підпис з назвою, автором та ліцензією. Натиснувши на зображення, ви перейдете на його сторінку у Вікісховищі, де є додаткова інформація про файл, а також можливість завантажити без вотермарка чи іншого розміру. Нагадуємо, що «ліцензія CC BY-SA 4.0» означає, що ви можете як завгодно використовувати усі ці фото без потреби запитувати в автора, аби тільки вказували його і ліцензію.

Чи вам сподобалися ці фото? Запрошуємо переглянути найкращі світлини усіх національних конкурсів 2017 року!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *