Відзначаємо міжнародний день пам’яток з Вікіпедією
З 18 по 25 квітня пройде акція з наповнення української Вікіпедії інформацією про пам’ятки України, що вже втрачені чи перебувають під загрозою знищення.
Що об’єднує зображені на фотоколажі Русанівський міст, реформістську синагогу «Темпль» у Львові та особняк на Лабораторній вулиці у Києві?
Всі ці пам’ятки уже втрачені.
Русанівський міст в Києві був підірваний під час відступу Червоної армії у 1941, синагога «Темпль» зруйнована гітлерівцями у 1942, а особняк у стилі модерн, зведений наприкінці XIX ст., знесли зовсім нещодавно — 9 листопада 2019 року для будівництва чергового житлового комплексу.
18 квітня — Міжнародний день пам’яток і визначних місць, встановлений Генасамблеєю ЮНЕСКО. Це нагода вкотре звернути увагу на вразливість культурної спадщини та необхідність її збереження для наступних поколінь. Запрошуємо долучитися до відзначення цього дня разом з Вікіпедією на сторінці проєкту «Культурна спадщина України». Вікіпедію може редагувати кожен, тому усі охочі можуть допомогти поширити інформацію про пам’ятки, що вже стали історією, тоді вони збережуться не лише на листівках чи архівних фото, а й у найбільшій онлайн-енциклопедії.
Як і минулого року ви можете взяти участь так:
- доповніть перелік втрачених пам’яток:
пошукайте інформацію про пам’ятки архітектури, історії, які втрачені чи руйнуються у вашому місті/регіоні; - перевірте, чи є про них стаття у Вікіпедії;
- якщо немає, напишіть про це коментар або доповніть список на сторінці проєкту;
- напишіть або доповніть статтю про таку пам’ятку. Писати можна не лише про архітектурні пам’ятки, а й про пам’ятки історії — будівлі, де відбувалися історичні події;
- спробуйте знайти потрібну ілюстрацію у нашому репозиторії фото або пошукайте у власних архівах світлину пам’ятки, яку можна додати до статті;
- запишіть себе у список учасників на сторінці проєкту. Найактивніші отримають пам’ятні сувеніри.
Досліджувати історію свого краю цікаво, щемко, віднаходити втрачені її сторінки та розповідати про них іншим — корисна і благородна справа. Долучайтесь!
Сторінка проєкту: Вікіпедія:Проект:Культурна_спадщина_України