Як узяти участь
Участь у конкурсі можуть взяти всі охочі! Для цього треба зробити декілька кроків:
- Перейти на сторінку конкурсу у Вікіпедії.
- Створити або увійти у свій акаунт у Вікіпедії (при реєстрації треба вказати дійсний e-mail).
- Знайти пам’ятку у конкурсних списках пам’яток. У кожної пам’ятки є власний ідентифікатор (ID).
- Завантажити фото пам’ятки прямо з переліку: знайдіть у списках рядок із потрібним об’єктом, і в останній колонці натисніть на посилання «[Завантажити фото]» або «Завантажити ще фото».
Зверніть увагу:
- Для завантаження відео потрібен формат webm, більше про конвертацію тут.
- Для участі у спеціальних номінаціях може бути потрібен додатковий крок у Завантажувачі (наприклад, вибрати відповідну номінацію при поданні фото) чи скористатися конкурсними списками спецномінацій. Детальніше про спецномінації тут.
Конкурсні обмеження:
- Приймаються тільки власні роботи (вам належать авторські права на них).
- Роботи мають бути завантажені на конкурс із 1 по 31 жовтня.
- Приймаються роботи зроблені будь-коли до 30 червня 2024 року включно. Це обмеження встановлене Організаційним комітетом для безпеки учасників (не робити світлини зараз), а також для уникнення розкриття інформації, що може зашкодити національній безпеці. Роботи зроблені після 30 червня 2024 року не приймаються. Це обмеження не поширюється на роботи, які зображують інтер’єри пам’яток — можна знімати й завантажувати під час конкурсного періоду.
Також можна спробувати автоматизувати процес завантаження, якщо фотографій різних пам’яток багато і вони структуровані. Детальніше читайте тут: «Технічна підтримка завантаження та оформлення для учасників».
Див. також ЧаП (ЧАсті Питання)
- Завантажте фото пам’ятки, для якої ще немає фотографії у Вікіпедії.
- Фотографуйте і загальні плани, і деталі.
- Як подати свою роботу на конкурс
Як завантажити роботи на конкурс «Вікі любить памʼятки» з мобільного
Як подати фото на конкурс «Вікі любить пам’ятки»: Відеоінструкція
Онлайн-тренінг «Як завантажити фото на конкурс “Вікі любить пам’ятки”»
Див. також: слайди до тренінгу
Номінації конкурсу 2024:
- за найкращі фотографії — 10 перших місць
- за найбільшу кількість сфотографованих пам’яток — 10 перших місць
- за найкращі фотографії по кожному з регіонів України — 1 перше місце
- за найбільшу кількість сфотографованих пам’яток по кожному з регіонів України — 1 перше місце
Окремо будуть відзначені сувенірами десять конкурсантів-новачків (тобто таких, які ще не брали участі у попередніх конкурсах «Вікі любить пам’ятки» в Україні), які сфотографували найбільше пам’яток. Детальніше із регламентом конкурсу можна ознайомитися тут.
Призи конкурсу залежать від номінації:
- У всеукраїнській номінації «За найбільшу кількість сфотографованих пам’яток» вартість приза залежить від місця. Призи співмірні із вартістю фотоапарата, планшета, об’єктива за перше, друге, третє місця (і нижчі за решту місць).
- У всеукраїнській номінації за найкраще фото призовий фонд ділиться порівну між авторами усіх 10 фото. Вартість приза співмірна із вартістю недорогого фотоапарата.
- Переможці в інших номінаціях (найкраще фото регіону, найбільше сфотографованих пам’яток регіону тощо) отримують набір сувенірів від організаторів конкурсу та запрошення на церемонію нагородження (якщо вона проводиться).
- У спеціальних номінаціях призи залежать від кожної номінації.
Спеціальні номінації конкурсу 2024:
- Спецномінація «Відео»
- Спецномінація «Війна руйнує пам’ятки»
- Спецномінація «Елементи екстер’єру»
- Спецномінація «Єврейська спадщина»
- Спецномінація «Інтер’єри»
- Спецномінація «Німецька спадщина»
- Спецномінація «Польська спадщина»
- Спецномінація «Фотоплівка»
- Відзнака «Визначні місця Харкова»
Якщо ви не знайшли тут відповіді на своє запитання, надішліть його листом організаційному комітету на wlm@wikimedia.org.ua, напишіть нам на сторінці обговорення у Вікіпедії чи нашим офіційним сторінкам у соцмережах: Фейсбук, Інстаграм. Також див. сторінку Контакти.
Пыдкажить, як зробити галерею?
Завантажив декілька фото будинка по вул.Демченка 4 Харків
http://commons.wikimedia.org/w/index.php?title=Commons:MyGallery&withJS=MediaWiki:JSONListUploads.js
Але зміг вставити тільки одне фото.
https://uk.wikipedia.org/wiki/Вікіпедія:Вікі_любить_пам%27ятки/Харківська_область/Харків_(архітектура)
Андрію, десь вже таке питання бачив, але щось не знайду
помилився в назві файлу – https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Фабрика_Бачинського.jpg правильно “фабрика Бачевського”, mia culpa, як можна перейменувати заголовок та опис?
а тут https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Хирівський_конвікт.jpg виявилося, що вже існує фото з такою назвою (система чомусь не попередила). І в статтях за цим посиланням показує інший файл (архівне фото початку 20 ст.). Як можна переіменувати мій файл (хай хоча би додати “002”)
Спробуйте скористатись вкладкою “move” або додати такий текст {{rename|нове ім’я|1}}
Вніс у ЧаП. Слід спробувати привернути увагу адміністраторів текстом {{rename|нове ім’я|1}} на сторінці фотографії.
дякую! спробую
Скажите, пожалуйста, можно ли корректировать фотографии в фотошопе? К примеру размыть рекламу на билборде, чтоб не мешала? Или подправить яркость/контрастность на фото?
Можна звичайно! Єдине зауваження яке є в порадах – щоб фотографія не втратила реалістичності барв.
Майстер завантаження у меня вообще не включается. Второй день пытаюсь загрузить – не реагирует.
Перевірте, чи Ви увійшли на сайт під своїм іменем? Ваше ім’я має висвітлюватись у верхньому куточку ліворуч.
Доброго вренени суток, совершенно случайно увидел ссылку на проведение этой акции. Жалко потерянного времени. Надеюсь работа по созданию фотоархива не закончится 30 сентября.
Вопрос: можно ли скачать списки ? По роду своей деятельности часто в дороге.
Сподіваємось, що вдасться організувати такий конкурс і наступного року, тим більше що цього року нам не вдається зібрати повний перелік пам’яток. Завантажити можна, є також посилання на архіви – http://wlm.org.ua/2012/06
Всі поля я заповнила, тільки неправильно.
Нік -це ім,я? Кулик Ірина
Мав на увазі ім’я, під яким Ви зареєстровані на Вікісховищі. Під іменем Кулик Ірина Вас не знайшов – https://commons.wikimedia.org/w/index.php?title=User:Кулик_Ірина&action=edit&redlink=1
Вот с какой проблемой столкнулся… Я не знаю, чаще всего, какие объекты уже сфотографированы, открывать каждую фотографию и сверять ID -просто невозможно. Если в базе уже есть фотография этого объекта, попадет ли он в статистику и общий список?
Так, звичайно потрапить в загальний список. Кількість фотографій для одного об’єкту не обмежена.
Так. Частину фото завантажила, але без ID. А зараз вже два рази намагалася – на кінцевій стадії, після опису нажимаю “далі” – і нічого.
Знімки без ІН-ів не повинні завантажуватись. На жаль завантажувач автоматично не перемотує сторінку на місце помилки. і якщо при натиснені кнопки “Далі” нічого не трапилось, то необхідно перевірити введені ІНи (прокрутити сторінку в вишу) – там де сталася помилка поле буде підкреслено червоним і написана причина відмови.
Напишіть будь ласка свій нік, щоб я перевірив, чи потрапили до конкурсу ті пам’ятки, які Ви завантажили без ID, бо щвидше за все не потрапили. Скоріше за все не завантажується через те, що одне з обов’язкових полей (відмічено червоною зірочкою) Ви лишаєте не заповненим.
Я прошу прощение, под другими статьями, но все же спрошу тут.
По каком принципу фотографии попадают в списки?
Далеко не все мои фотографии http://commons.wikimedia.org/w/index.php?title=Special:ListFiles&user=Serg+Smith , попали в статистику моего региона : http://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Cultural_heritage_monuments_in_Odessa .
По какой причине это может быть ?
Мабуть відповів на іншій сторінці. Там справа в тому, що фотографії розподіляє по категоріях робот, але він переглядає категорії лише раз на добу, тому можливо Ваші фотографії просто не встигли з’явитися в категорії.
Спасибо, Планирую до конца недели, залить еще около трех сотен фотографий.
Не могу загрузить фото. В чем причина?
Чи вдалося зареєструватися?
Подскажите пожалуйста, как можно удалить загруженые фото?
Самі вилучити не зможете, але можете поставити шаблон {{delete}} і зазначити причину.
Как предоставить Вам списки, где указано больше объектов? Об списке Одесской области сказано, что он полон и проверен, но это не так. У меня есть файл с более полным перечнем, который я скачала с официального сайта Управления охраны объектов культурного наследия Одесской областной государственной администрации. Если есть возможность изменять списки самостоятельно, прошу указать ссылку, где я могу этому научится.
Ви можете нам надіслати їх в електронному вигляді (краще якщо це буде таблиця excel) або можете самі вписати їх в наші списки. Списки по Одеській області знаходяться за цим посиланням, і їх можна виправляти.
Щодо процесу створення наших списків – він досить складний і включає три кроки. Перший – це створити добре структурований список у word а краще excel. Друге – перевести його у вікі-розмітку за допомогою інструменту Excel у Wiki. Третє – це перевести вікі-розмітку у шаблонний формат за інструкцією описаною на сторінці “Конвертація списків” і додати до списків ID і по можливості географічні координати (“обробка списків“).
Я думаю, якщо памяток багато, то найкращий варіант буде, якщо Ви зможете вислати мені excel файл з пам’ятками, які у нас відсутні. Тоді конвертацію я зможу виконати дуже швидко. E-mail wlm<мавпа>wikimediaukraine.org.ua
В конкурсних списках відсутня значна частина пам’ятників історії. Пам’ятники архітектури додані всі. Взагалі багато об’єктів до переліків додавав я, але для мене радянські меморіалі та пам’ятники діячам уявляють меншу зацікавленість, до того їх дуже багато, додавання потребує багато часу. Деякі, що на мій погляд є дуже цікавими, я додав, ну а інші чекають свого редактора. Якщо ви маєте час, то будь ласка. В іншому випадку ви можете додати тільки ті об’єкти, фото яких ви маєте.
Про время мне все ясно и про инициативу тоже. Постараюсь, пусть нет никакого опыта. Но все же – это не делает эти списки полными и проверенными. Даже если часть их не интересна кому-то. Именно это путает и, думаю, не только меня.
Позиція Оргкомітету – наші списки по можливості повинні бути повними, принаймні в них повинно бути все, що визнано пам’ятками офіційно. Цього року можливо ми і не встигнемо зібрати повний реєстр пам’яток, але я сподіваюсь, що конкурс проводитиметься і наступного.
Інша справа – пам’ятки, на які наші органи влади не звернули увагу- тут ми сперичаємось, бо важко встановити об’єктивний критерій.
Скажіть, будь ласка, на карті відображається додавання нових фотографій, чи це статична картина?
А то результатів не видно.
Зазделегідь дякую за відповідь.
Та, що у нас на сайті – то статична картинка, точніше скріншот 🙂 А та, що на тулсервері, мала б відображати, але є два застереження – по-перше для цього фотографію слід додати у наші списки, а по-друге ці фотографії вже наших списках має побачити бот. Ми додаємо фотографії у списки, але можемо на кілька днів і запізнитись – фотографій надходить багато, а нас мало. Тож якщо Ви це зробите самі, будемо вдячні. Робот оновлює картинку приблизно раз на добу – рівно стільки йому потрібно щоб обійти кілька сотень тисяч фотографій з усього світу.
І найголовніше – відображаються лише ті пам’ятки, до яких ми змогли знайти географічні координати. Якщо ми не змогли знайти географічних координат, можливо це вдасться зробити Вам (наприклад, якщо Ви знаєте місцевість, то можете знайти пам’ятку на Вікімапії…)
Сповіщення: Фото для вікіпедії » Ялтушків - неофіційний сайт
Сповіщення: Перелік пам’яток Львівської області « Вікімедіа Україна