Як узяти участь
Участь у конкурсі можуть взяти всі охочі! Для цього треба зробити декілька кроків:
- Перейти на сторінку конкурсу у Вікіпедії.
- Створити або увійти у свій акаунт у Вікіпедії (при реєстрації треба вказати дійсний e-mail).
- Знайти пам’ятку у конкурсних списках пам’яток. У кожної пам’ятки є власний ідентифікатор (ID).
- Завантажити фото пам’ятки прямо з переліку: знайдіть у списках рядок із потрібним об’єктом, і в останній колонці натисніть на посилання «[Завантажити фото]» або «Завантажити ще фото».
Зверніть увагу:
- Для завантаження відео потрібен формат webm, більше про конвертацію тут.
- Для участі у спеціальних номінаціях може бути потрібен додатковий крок у Завантажувачі (наприклад, вибрати відповідну номінацію при поданні фото) чи скористатися конкурсними списками спецномінацій. Детальніше про спецномінації тут.
Конкурсні обмеження:
- Приймаються тільки власні роботи (вам належать авторські права на них).
- Роботи мають бути завантажені на конкурс із 1 по 31 жовтня.
- Приймаються роботи зроблені будь-коли до 30 червня 2024 року включно. Це обмеження встановлене Організаційним комітетом для безпеки учасників (не робити світлини зараз), а також для уникнення розкриття інформації, що може зашкодити національній безпеці. Роботи зроблені після 30 червня 2024 року не приймаються. Це обмеження не поширюється на роботи, які зображують інтер’єри пам’яток — можна знімати й завантажувати під час конкурсного періоду.
Також можна спробувати автоматизувати процес завантаження, якщо фотографій різних пам’яток багато і вони структуровані. Детальніше читайте тут: «Технічна підтримка завантаження та оформлення для учасників».
Див. також ЧаП (ЧАсті Питання)
- Завантажте фото пам’ятки, для якої ще немає фотографії у Вікіпедії.
- Фотографуйте і загальні плани, і деталі.
- Як подати свою роботу на конкурс
Як завантажити роботи на конкурс «Вікі любить памʼятки» з мобільного
Як подати фото на конкурс «Вікі любить пам’ятки»: Відеоінструкція
Онлайн-тренінг «Як завантажити фото на конкурс “Вікі любить пам’ятки”»
Див. також: слайди до тренінгу
Номінації конкурсу 2024:
- за найкращі фотографії — 10 перших місць
- за найбільшу кількість сфотографованих пам’яток — 10 перших місць
- за найкращі фотографії по кожному з регіонів України — 1 перше місце
- за найбільшу кількість сфотографованих пам’яток по кожному з регіонів України — 1 перше місце
Окремо будуть відзначені сувенірами десять конкурсантів-новачків (тобто таких, які ще не брали участі у попередніх конкурсах «Вікі любить пам’ятки» в Україні), які сфотографували найбільше пам’яток. Детальніше із регламентом конкурсу можна ознайомитися тут.
Призи конкурсу залежать від номінації:
- У всеукраїнській номінації «За найбільшу кількість сфотографованих пам’яток» вартість приза залежить від місця. Призи співмірні із вартістю фотоапарата, планшета, об’єктива за перше, друге, третє місця (і нижчі за решту місць).
- У всеукраїнській номінації за найкраще фото призовий фонд ділиться порівну між авторами усіх 10 фото. Вартість приза співмірна із вартістю недорогого фотоапарата.
- Переможці в інших номінаціях (найкраще фото регіону, найбільше сфотографованих пам’яток регіону тощо) отримують набір сувенірів від організаторів конкурсу та запрошення на церемонію нагородження (якщо вона проводиться).
- У спеціальних номінаціях призи залежать від кожної номінації.
Спеціальні номінації конкурсу 2024:
- Спецномінація «Відео»
- Спецномінація «Війна руйнує пам’ятки»
- Спецномінація «Елементи екстер’єру»
- Спецномінація «Єврейська спадщина»
- Спецномінація «Інтер’єри»
- Спецномінація «Німецька спадщина»
- Спецномінація «Польська спадщина»
- Спецномінація «Фотоплівка»
- Відзнака «Визначні місця Харкова»
Якщо ви не знайшли тут відповіді на своє запитання, надішліть його листом організаційному комітету на wlm@wikimedia.org.ua, напишіть нам на сторінці обговорення у Вікіпедії чи нашим офіційним сторінкам у соцмережах: Фейсбук, Інстаграм. Також див. сторінку Контакти.
Народ, майте совість 🙂
Ну не вантажте фото об’єктів. яких немає в реєстрах. І не вигадуйте їм нові ID
Наприклад:
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Звенигородка%2C_Черкащина._Свято_-_Михайлович_собор.TIF
Цю церкву збудували у 1990-х. Може і стане колись памяткою, але років через 100
Браво! В останні дні така напруга – навіть я відійшов від того, щоби додавати 2-3 фото на об’єкт, але Віктор вже перейшов межу розумного…
Якби то було одне фото, можна було би і промовчати. Але ж там таких фотографій маса…
Або ще от (теж купа)
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Закарпатський_музей_народної_архітектури_та_побуту_179.JPG
Але хоч ID не вигадують
Журі шкода, заш’ються вони в тих харківських вікнах і неіснуючих памятках
Щодо кількості, то знову звертаю увагу, що призи будуть за кількість сфотографованих пам’яток, тож немає жодного сенсу завантажувати десятки однакових фото того самого об’єкту. Стосовно неправильних ID, то тут треба буде дивитися, чи помилка від незнання (помилка в списках, пам’ятка має табличку, але відсутня в списках, які нам надійшли, одрук тощо – тоді ми можемо зарахувати фото) чи від небажання (учасник конкурсу не хотів шукати і проставив якусь випадкову комбінацію – тоді ми запропонуємо йому поставити ID, і в іншому разі фото буде дискваліфіковане). З Закарпатським музеєм проблема: логічно припустити, що він має бути пам’яткою (аналогічні музеї в Києві, Львові та Переяславі мають статуси національного значення), але з Закарпаття, як відомо, списки нам не надійшли
Стосовно скансена в Ужгороді – так. В принципі його можна поставити під ID “комплекс Замкової гори”, чи якось так звучить.
Стосовно Віктора – людина свідомо вантажить об’єкти, які пам’ятками не є і вигадує їм нові ID (котрих немає в списку, зокрема багато таких по Черкащині)
З Віктором кілька днів тому було щось із 300 пам’яток, які він сфотографував і яких насправді нема в списках. Всі необхідні інструменти є, будемо перевіряти
Об’єкти музею можуть мати статус експонатів. Відомо тільки, що церква має статус пам’ятки.
Є ще питання стосовно античного міста Калос-Лімен, який є історико-археологічним заповідникам державного значення. В переліках місцевого значення він відсутній, але міг бути внесений в перелік національного значення. А є ще музей в Севастополі. Здається, що будинок орендувала Російська федерація, в переліках відсутній.
Ну тоді я виходжу з цієї “олімпіади” за перше місце по завантаженням. Хай WoxBox та інші змагаються за місця за допомогою “різних ракурсів” та знімків з мобільного телефону…
Так перше місце буде за кількість пам’яток, а не фотографій. Тобто якщо ви завантажите по 1 фото 100 пам’яток, а хтось інший – по 10 фото 20 пам’яток, перемогу здобудете ви. І такі собі “самозвані” пам’ятки, звісно, враховуватися не будуть
Калос-Лімен щойно перевірив: його нема ні в місцевих кримських, ні в національних, ні навіть у скасованому реєстрі 1965 року. Ще один камінь у город Мінкульту…
Там посеред усякого різного є зокрема напис “Це зображення завантажене в рамках проекту «Вікі любить…”
На ваших знимках він є, тож вони попали на конкурс. Гарні фото – продовжуйте:)
В списке есть множество обьектов – далеко не все из них памятники архитектуры (по крайней мере во Львове). Загружатьстоит фото всех указанных в списке обьектов или только памятники архитектуры?
А звідки ви знаєте, що вони не є пам’ятниками архітектури?
… а тим часом, прогулюючись по вул. Джерельній у Львові, мимоволі напрошується питання: “А чому цих будинків немає в списках пам*яток?!”
У Львові не на всіх будівлях є відповідні таблички, наскільки я зрозумів, на додані на початку 1980-х таблички встановили, а на додані в кінці 1980-х і 1990-х – уже ні (мабуть, грошей не вистачило). Львівські списки отримані з ЛОДА, біля кожної пам’ятки є підстава включення, тож сумнівів немає
Кожна табличка коштує приблизно 800 грн. Тому в більшості міст таблиці присутні тільки в самих людних місцях.
Іноді самі жителі будинків не знають що вони живуть в пам’ятнику архітектури.
простите,а каак узнать попали ли фотографии в конкурс?
вот на них ссылка https://commons.wikimedia.org/wiki/Special:ListFiles/Юленька_Болдырева
или они автоматически туда попали?
Проверила загруженные фотографии на своей страничке. Некоторые из них оказались некатегоризированы. Например, фотографии, которые я загружала в уже готовую галерею. При некоторых загрузках не было окошка для ID, в некоторых окошко было и код я ставила. В чем может быть причина?
Вікноце для ID з’явзяється лише тоді, коли Ви користуєтесь конкурсним завантажувачем. Якщо Ви помилково скористались звичайним завантажувачем, неконкурсним, то просто додайте на сторінки фотографій такий текст:
{{Monument Ukraine|xx-ууу-zzzz}}
(замість xx-ууу-zzzz – ID пам’ятки) і
{{Wiki Loves Monuments 2012|ua}}[[Category:Cultural heritage monuments in Ukraine]]
Це для того щоб фотографія була зарахована до конкурсу.
то просто додайте на сторінки фотографій такий текст:
{{Monument Ukraine|xx-ууу-zzzz}}
(замість xx-ууу-zzzz – ID пам’ятки) і
{{Wiki Loves Monuments 2012|ua}}[[Category:Cultural heritage monuments in Ukraine]] (с)
Простите мне мою тупость, но я не понимаю, как добавить текст с категорией на страничку с фотографией….не вижу никаких редакторов ….в окошке, где указано, что файл некатигоризованный, есть активное окошко ,которое отправляет на англоязычную страничку с инструкцией…черт ногу сломит…..
Наверху странички нашла закладку редактирование…туда вставила тот текст, что Вы подсказали. Сохранила. Обновила. Продолжает писать ,что файл некатегоризованный.
Вот ссылка на эту фотографию.
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Ангел_возле_Лютеранской_церкви_в_Киеве.jpg
А номер ви вказали???
xx-ууу-zzzz – це не потрібно писати, замість цього надпису потрібно вказати номер, який можна знайти у переліку – це перша колонка.
Щось на кшталт цього: 11-333-2222, тільки номер повинен відповідати тому що вказаний для конкретної пам’ятки.
Конечно ,я вставила вместо xx-ууу-zzz соответсвующий код
Сорри…внимательно посмотрела страничку редактирования других фотографий, по аналогии отредактировала, все получилось.
Прошу Вашей подсказки. Проделав все три этапа загрузки фотографии, в конце я вижу страничку, где пишут “Спасибо за загрузку фотографии”. Ниже под каждой загруженной фотографией сказано, что если я хочу его использовать в Вики, мне надо вставить на страничку текст из окошка под фоткой. Я не понимаю, на какую страничку что вставлять?))
Или достаточно того, что все этапы загрузки по инструкции прошли успешно?
Как я могу узнать, попали ли мои фотографии на конкурс?
Привет всем! Загрузила вчера и сегодня исторических фото по Донецку, но почему то в списках категорий памятников их нет:(, кто поможет выяснить?), вот ссылка моих фото.
http://commons.wikimedia.org/w/index.php?title=Special%3AListFiles&limit=50&user=Yevgeniya+Karpacheva -(загружены вчера),
http://commons.wikimedia.org/wiki/Special:ListFiles/Yevgeniya_Karpacheva- загружены сегодня. ПРОШУ ПОМОЩИ!
Я перевірив, до конкурсної категорії пам’яток вони потрапили, це найголовніше.
Спасибо, Андрей, за помощь! Чтобы мы делали тут без неё:):):)
Добрый день. Не сразу разобралась и в поле ID поставила не ту информацию. Их можно изменить?
Звичайно, тисніть вкладку “редагувати” на сторінці файлу і в тексті {{Monument Ukraine|xx-ууу-zzzz}} виправляєте ID
В майстрі завантаження нема кнопки “Продовжити” або “далі”. Тобто фотографії завантажила в майстер, а далі зробити нічого не можу. Є тільки кнопка “додати ще фото”. На сайті я під своїм ім’ям. Шкода, що не можу долучитись до такої корисної справи.
Після численних обновлень сторінки і входів-виходів з сайту заповітна кнопка “далі” з’явилась. Вибачте за турботу.
В Днепропетровске памятник Гоголю (ID : 12-101-0035 ) стоит на пересечении проспекта и ул. Гоголя, а не ул. Горького.
Спс 🙂
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Пам’ятник_М.В._Гоголю.JPG
Виправили
Сповіщення: Конкурс портрапить у книгу рекордів Гіннеса. З України – 10000 фото. | Wiki Loves Monuments – Вікі любить пам'ятки
Сповіщення: Україна на п’ятому місці у фотоконкурсі «Вікі любить пам’ятки» « Вікімедіа Україна
Мне кажется или раздел Фотографий Одессы http://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Cultural_heritage_monuments_in_Odessa , наполняется красивыми фотографиями, но не совсем соответвующими всем требованиям конкурса?
Маю фото: http://commons.wikimedia.org/w/index.php?title=Commons:MyGallery&withJS=MediaWiki:JSONListUploads.js
Але на сторінці Харків (архітектура) не можу цю галерею вставити.
Тільки 1 фото: Харків, Демченка 3,5
Підкажить, як створити галерею з фотографій ?
Дивиться відповідні коментарі в записі “Нова мапа пам’яток на сервері конкурсу”.
Вніс це питання до ЧаП і описав на сторінці Вікіпедії