Технічна підтримка завантаження та оформлення для учасників
Під час цього фотоконкурсу учасникам, особливо тим, які змагаються у номінації «За найбільшу кількість сфотографованих пам’яток», доводиться мати справу із завантаженням та оформленням описів великої кількості зображень. Однотипна робота для кожного об’єкта (тим більше, якщо фотографій одного об’єкта зазвичай небагато), коли їх загальна кількість може (значно) перевищувати 100, то ці дії стають нудними. Водночас багато в кого фотографії на комп’ютері зберігаються досить-таки структуровано. В учасників попередніх років, а також у тих, хто завчасно дізнався про конкурс та спланував свою участь у ньому, буває й так, що в певному місці є вказання конкурсних ідентифікаторів об’єктів (наприклад, у назві файлів чи папок).
Наша, організаторів, зацікавленість як вікімедистів, перш за все полягає у тому, щоб Вікісховище поповнилось максимальною кількістю вільних, за можливості якісних фотографій об’єктів культурної спадщини. Повірте, що редагуючи енциклопедію, україномовна частина якої містить понад 500 тисяч статей, ми знаємо що таке мати справу із великими обсягами даних 😉
Справлятись із задачами такого плану вікімедистам допомагають боти — спеціальні комп’ютерні програми, які призначені для масового зчитування, редагування, створення та інших операцій із сторінками та файлами. Зокрема, саме за допомогою ботів новозавантажені фото додаються до відповідних рядків списку пам’яток, оновлюється статистика завантажень у конкурсі, зображення розсортовуються за категоріями регіонів тощо.
До нас звернувся користувач Wadco2, який впродовж цілого року готувався до участі, та підготував файли до завантаження називаючи їх із префіксами у вигляді ідентифікаторів об’єктів. На його прохання нами було створено бота, який виконує таку дію: користувач завантажує всі свої файли під тимчасовим ідентифікатором; бот отримує файли із цим ідентифікатором, зчитує справжній ідентифікатор з назви файлу, доповнює сторінку опису файлу цим ідентифікатором та відповідним йому описом об’єкта.
Усі учасники є рівними і ми вітаємо пропозиції, що полегшать Вам нудну роботу і слугуватимуть нашій ключовій меті зі збагачення Вікісховища вільними файлами. Якщо у Вас є файли, які вже якось пов’язано з ідентифікаторами, наприклад: ідентифікатор, так само як у Wadco2, є у назві або у Вас є файл із відповідністю назв файлів ідентифікаторам тощо; або ж якщо Вам простіше так підготувати файли у себе на комп’ютері, аніж робити це безпосередньо при завантаженні, то ми закликаємо Вас зв’язатись із нами і повідомити про це — тоді ми Вам допоможемо. Ми не встановлюємо якийсь один допустимий формат такої підготовки файлів, але якщо Ви тільки почнете таке структурування і матимете вибір кількох форматів, то просимо сказати нам доступні варіанти, щоб ми вказали, який нам буде найлегше обробляти. Також напишіть нам, якщо Вам допоможе ефективніше брати участь автоматизація якоїсь Вашої роботи — ми постараємось зробити все можливе, щоб допомогти.
Доброго дня. Підскажіть будь ласка куди звернутися, для обробки назв фото ботом? Хотіла б завантажити.
Доброго вечора! Напишіть, будь ласка, оргкомітету на wlm @ wikimedia.org.ua
Сповіщення: Дякуємо! …і перші підсумки | Вікі любить пам'ятки
Допоможіть будьласка. Я фото відправив, але їх на сайті немає?
Перепрошую, а це Ви листа писали електронкою? Перевірте пошту, будь ласка
Я завантажила кілька фото на конкурс, але відображається лише 1. В таблиці-переліку позначено ту кількість фото, що я реально завантажила. Це нормально чи треба ще раз повторити?
У цій таблиці? https://commons.wikimedia.org/?curid=43184926
Там виводиться кількість фото та кількість пам’яток, які сфотографовані. Якщо Ви завантажили декілька фото одного об’єкту, то у колонці за кількістю об’єктів (Objects pictured) буде тільки 1
Так, у цій табличці. Ні, я завантажувала по одному фото різних об’єктів, в тому числі тих, які взагалі не мали фото в переліку пам’яток. А в таблиці з переліком усіх пам’яток з ідентифікаторами цих фото не видно.