Волонтери, помилки, котики… і трохи совісті
Двома словами: про знайдені помилки, пов’язані з конкурсом, повідомляйте у коментарях саме під цим дописом.
Станом на 23:02 восьмого вересня на конкурс подано 6078 фотографій. Шість тисяч за тиждень — йдемо нормально, курс на десятки тисяч!
Що стається з вашими фотографіями? По перше, як тільки ви їх завантажили у Вікісховище, файли стали частиною цього 41-мільйонного збору файлів освітнього призначення: будь-який файл може стати заголовним зображенням у статті Вікіпедії будь-якою мовою ще до закінчення конкурсу. Або хтось відзначить пряму руку фотографа і переведе фото у статус «Якісного зображення», а якісним знімкам легше потрапити у чийсь відеоролик, де в титрах буде ваше ім’я. Або хтось може вишити за цим зображенням картину (досвід показує, що таке буває).
По-друге, на початку жовтня (перш ніж настане час для роботи журі) на кожне конкурсне фото гляне наш волонтер і чесні його очі вирішать, чи відповідає воно вимогам конкурсу. Так от, волонтери. Волонтери — боги нашого руху. «У вікіпроектах взагалі сонце сходить і сідає лише тоді, коли на це знаходяться волонтери». Нам допомагають вікіпедисти/-ки і вікімедійці/-ки, які почули заклик оргкомітету і погодилися вділити часу. Зарплати не отримують, від журі не залежать і в конкурсі участі не беруть. Мають свою роботу і різний режим дня. Їх буде не менше десяти, а що більше, то краще. Як фото може не відповідати вимогам? Якось отак:
Котик красивий, все красиво, фортеця на місці… стривайте, точно? Кіт є частиною фортеці? Можна довго вдивлятися в пункт 5.5 Регламенту, але око нашого волонтера чесне і він каже, що фортеця на фото не представлена.
На «Вікі любить пам’ятки» за всі роки потрапляло різне: споруди без статусу пам’ятки, селфі на фоні пам’ятки, фото клумби під будинком, фото пам’яток природи, а не культури, фото експонатів музею, навіть план-схема будівлі, і таке інше. Фотографії будинків з «обрізаним» цокольним поверхом і переполовиненими головами пішоходів. Фото, які на два пікселі або два сантиметри на місцевості відрізняються від інших. Фото з будівлею по діагоналі, щоб вона вмістилася в кадр. Це змушує написати таке прохання:
«Шановні учасники, можна трошки совісті? 🙂 » Саме так, прохання зі смайликом, з посмішкою. Ми все розуміємо і не особливо маємо на що сердитись. (Фото кота чесно поміщене в категорії Вікісховища Cats in Odessa Oblast і Red tabby and white cats). І взагалі, ми найдобріші люди у всесвіті, ми навіть не вміємо сердитись. Чесне організаторське.
А тепер про серйозне, про те, за що на нас, напевно, часом дуєтесь ви — про помилки у списках. Помилки бувають різні. Хибні ініціали біля прізвищ, хибні номери будинків, пам’ятки, які уже зникли, не зняті з обліку — це від пам’яткоохоронної системи й установ, які відповідають на наші запити. Хибні координати — це, вірогідно, від користувачів, які самостійно додають координати до списків (часто пов’язано з попереднім і плутаниною в номерах). Хибні фото, що ілюструють пам’ятку у списку — це від учасників попередніх конкурсів, які поставили неправильний ідентифікатор на файл. Бот, який розставив нові фотографії у списках перед початком конкурсу, не вміє визначати, чи правильні речі на них зображені, а дивиться лише на співпадіння ідентифікаторів. Відсутні пам’ятки у списку — це хиба або установ, від яких ми так і не отримали відповіді, або ж оргкомітету, який не вніс отримані дані у Вікіпедію.
Усі помилки мали/мають були виправлені оргомітетом. Є 787 сторінок зі списками (мінус кілька десятків тих, що є просто переліками списків для районів областей чи міст). Сім членів оргкомітету. Інші поточні нагальні справи. «Чому ж ви всі не накинетеся на виправлення помилок орг-суботником, і де ваші волонтери?» — резонно запитаєте ви. І тут треба зауважити основну заваду на шляху до ідеальних списків. Марудність. Не можна поставити на конвеєр виправлення помилок на зразок ініціалів «А.Н.» для «Олексія Миколайовича», сплутаних будинків з номерами 19-21 і 21/19, візуальну ідентифікацію зображеного на фото. На днях ми довго не могли збагнути, як, чому і чи справді об’єкти «46-101-9016 Монастир Сакраменток 1743-1880 Львів Тершаківців, 4» і «46-101-1696 монастир 18 ст. Львів Тершаківців, 1» це одне й те ж. І якщо так, то чому вони мають різну адресу. І чому Центр міської історії стверджує, що це взагалі №9. А звіряти отримані нові списки зі старими взагалі моторошно, якщо ти не динозавр конкурсу, який робить це вже 5 років (а таких, зрозуміло, мало). Тому/але/отже/однак… Ми стараємося, чесне слово. І дуже вдячні вам, коли ви допомагаєте нам і одне одному в цих ребусах, які часом трапляються 🙂
Якщо вам так буде зручно (бо нам точно буде), пишіть свої повідомлення про знайдені помилки у коментарях під цим дописом. Саме під цим; врешті, це одне з його призначень.
На сторінці Вікі любить пам’ятки/Київ/Голосіївський район (Байкове кладовище) виправив помилку: змінив неправильне прізвище Мишин (йдеться про секретаря Київського обкому КП(б)У) на Мішин. Внаслідок цього зникло активне посилання на статтю з Вікіпедії про цю людину. Допоможіть, будь ласка, його відновити!
А ви впевнені, що він Мішин? Вулиця, яка була на честь нього названа (сучасна Ідзиковських), називалася вулиця Михайла Мишина. І стаття про нього у Вікіпедії зветься «Мишин Михайло Петрович».
Впевнений. Зверніть увагу на знищену табличку: https://uk.wikipedia.org/wiki/Мишин_Михайло_Петрович#/media/File:АД_Мишина.JPG Тут правильна орфографія. До речі, українське Мишин мало б передаватися російською як Мышин…
В Чернятині Жмеринського району Вінницької області неправильні фото пам’ятки “Ворота” садиби Вітославських (05-210-0115).
На всіх світлинах під вказаним ID зображено ворота, які ведуть до села, тоді як потрібний об’єкт — брама зі сторони залізниці.
Ось як має виглядати вказана пам’ятка: http://travel.creature.biz.ua/images/vinnitsa/chernyatyn/chernyatyn32.jpg
фото звідси: http://travel.creature.biz.ua/travel.php?action=chernyatyn (сторінка 2)
Нижче процитую опис воріт із статті у Вікіпедії: “В Реєстрі архітектурних пам’яток України записано, що палац та господарський флігель поруч з’явились тут у 1830-му році, в епоху романтизму… Ймовірно, тоді ж споруджується надзвичайно репрезентативна в’їздна брама. Коли шгрунтовий шлях замінила залізниця, якраз навпроти брами зупинявся потяг, якщо ним їхали поміщик або його гості.
Збереглися пілони воріт. Масивні високі пілони збудовані з цегли на кам’яному цоколі, оштукатурені та декоровані на всю висоту вставками з тесаного пісковику. Над чотирискатним залізним дахом піднімаються кам’яні шари, які чітко вирізняються серед зелені парку.
Відразу за брамою, праворуч — фруктовий сад, відокремлений невеликим прошарком паркової рослинності; одразу за величезними та кремезними старими деревами біжать вглиб здичавілих рослин дві дороги-алеї. Ліворуч — пряма, обсаджена кінськими каштанами, дугою в’ється вона понад яром, що заріс деревами. Яку б алею не вибрали, обидві підходять з півдня до галявини, що розкривається в бік палацу. З боків галявини — кілька величезних сріблястих тополь зі стовбурами у 4-5 обхватів”.
Дякую 🙂
Знову про помилки. На фото, що мало б ілюструвати знесений будинок, в якому жила сім’я Ульянових (ID 80-382-0651), представлено куточок Хрещатого (Купецького) парку: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:%D0%A5%D1%80%D0%B5%D1%89%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B9_(%D0%9A%D1%83%D0%BF%D0%B5%D1%86%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D0%B9)_%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%BA,.jpg
Доброго часу доби! Чи є можливість внести пам’ятки, які не зазначені в списках?
Так. Пишіть на wlm@wikimediaukraine.org.ua — особливо якщо можете назвати (або й прислати) документ, яким пам’ятку взято під охорону
Віро, писав під дописом вище, але так ніхто з оргкому і не прореагував. Оскільки Черкаська ОДА відмовляється надавати списки пам’яток археологыъ мысцевого значення, але я маю фото деяких таких пам’яток з охоронними табличками та координатами, то чи можна їх додати до списків?
ID 05-212-0220 Пізньоскіфське поселення с. Пархомівка Іллінецького району Вінницької області – на фото не поселення а Давньоруське городище – ID 05-212-0100 Городище
ID 46-206-0030 м.Буськ Львівська обл. на фото той самий об’єкт, що і 46-206-0029 (вірне останнє)
23-104-0024 Житловий будинок вул. Лютеранська 61. були завантажені фото 23-104-0025 Житловий будинок вул. Лютеранська 71. А на 23-104-0025 Житловий будинок вул. Лютеранська 71 завантежено не зрозуміло який об’єкт. Останні надані мною фото відповідають дійсності.
Знову про помилки. На фото, на якому мала б бути представлена лаврська золотарня (ID 80-382-0311), зображено меморіальну дошку з будинку контори Лукянівського парку міської залізниці: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Будинок_контори_Лукянівського_парку_міської_залізниці_02.jpg
Маю сумніви щодо коректності розміщення фото, яке мало б презентувати будинок (!)-дачу М. Грушевського (ID 80-361-0731), а натомість ілюструє фонтан під дачею: https://uk.wikipedia.org/wiki/Вікіпедія:Вікі_любить_пам'ятки/Київ/Голосіївський_район_(А–Л)#/media/File:Фонтан_під_дачею_Грушевського.jpg
Формально Ви праві. Хоча дача на знімку є, щоб її побачити, треба вдивлятись між дерева. Ну не хочуть сучасні хазяї мати гарного виду на ставок.
Я знімав будинок з різних сторін, наприклад
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Київ,_Китаївська_вул._13.jpg
Що вийшло зі сторони ставка – видно на тому знімку, який навели Ви.
Я не знаю, чи пов’язаний фонтан з дачею.
Вважаю, що питання про видалення хай вирішують організатори.
Я власне для оргкому і написав, а фотографією, на яку Ви послалися у своєму повідомленні, можна було б замінити фото з фонтаном. Словом, вирішувати оргкому!
🙁
https://uk.wikipedia.org/wiki/Файл:Пам'ятник_Леніну,_Київ.jpg
Зображено пам’ятник Леніну на бульварі Шевченка ID 80-391-1423.
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Галерея_біля_церкви_Різдва_Богородиці_1.jpg
Зображено проїзд до Економічних воріт.
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Лаврські_мури,_Києво-Печерська_лавра.jpg
Зображено стіни Нижньої Лаври ID 80-382-0307.
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Kyiv_Moskovska_8.JPG
Зображено цех заводу Арсенал ID 80-382-0404. Рік побудови 1914 чітко видно на знімку. Башта №6 ходиться перед протилежним фасадом цього ж цеху.
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Barrack._-_8_Moskovska_Street,_Kiev._-_Pechersk_043.jpg
Зображено колишній цех заводу Арсенал ID 80-382-0404. Зараз Київський апеляційний адміністративний суд. Жандармські казарми знаходяться на розі вул. Московської та Кловського узвозу.
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:80-382-9019_Muzeyny_2_3.jpg
Зображенню події, що відбувались під пам’яткою. Сама пам’ятка в диму.
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Самый_пронзительный_памятник_жертвам_Бабьего_Яра.jpg
Зображено фрагмент пам’ятника на розі будинку Кирилівська 109в/1 Петропавловська, який не має ID. До Сирецького парку звідти 3 км.
Дякую! Вочевидь, мій ККД задуже низький, бо тільки на останній пункт мені пішло чотири години (які я запам’ятаю як «сирецькі пам’ятники трагедії Бабиного Яру, які насправді не в Сирецькому парку і не всі в парку Бабин Яр»), і то ще чекаю підтвердження від інших, може ще неправильно розібралась 🙂
Так як у мене склероз судин головного мозку, то перевіряти мене треба обов’язково 🙁
Пам’ятки у парках то є окрема халепа. Звичайна схема така – парк приписаний до якоїсь вулиці, а пам’ятки у парку – до назви парку.
Наприклад, “Маріїнський парк” по вул. Грушевського, на літеру “Г”. Дві братські могили, могила Іванова та фонтан у Маріїнському парку на літеру “М”. Але ж ми без виключень із правил не можемо! І могила Ватутіна записана на літеру “Г”
ID 05-234-0005 “Пам’ятник Герою Росії Мудрому М.І.” смт Погребище Вінницької області – помилка – прізвище героя – Мудров. Фото я виклав – по ньому можна перевірити.
ID 05-214-0004 “Пам’ятник 145 воїнам – односельчанам, загиблим на фронтах ВВВ” с. Білопілля Козятинського району Вінницької області – на фото зображено не пам’ятник , а Музей хліба.
виправлено
ID 05-256-0005 “Цвинтар з пам’ятниками” с. Буша Ямпільського району Вінницької області на фото не цвинтар, а “Історико-ландшафтний парк”. Найближчим часом викладу фото цвинтаря. Однак я вже як тиждень виклав під сотню фото, але жодного в списках так і не з’явилося? Який термін рогляду фото для їх розміщення?
нові фото у списки ми додамо після 1 жовтня. Усі фото, які ви завантажили, беруть участь у конкурсі, незалежно від того, додано воно до списків чи ні. Головне, щоб там був правильний ідентифікатор.
А якщо об’єкт не доданий до списків, то який ідентифікатор?
Який саме об’єкт не доданий?
Щодо фото цвинтаря: на разі завантажено 6 фото з таким ідентифікатором (враховуючи попередні роки): https://goo.gl/NmJBQJ
Ви можете перейти на сторінку відповідного фото і, якщо там неправильний ідентифікатор пам’ятки, то змінити його (текст усередині {{Monement Ukraine|…}} ) або прибрати цей код, якщо зображено непам’ятку.
Вірні фото 1, 2 і 4. Фото 3 і 6 відносяться до історико-ландшафтного парку. Фото 5 це хрест на гіпотетичній могилі козака Михайла поблизу Башти, до кладовища не має відношення.
порядок відображення може бути різним у різних людей, ось назви файлів, який номер відповідає якому фото?
File:05-256-0005. Цвинтар з пам’ятниками-1.jpg
File:Буша. Цвинтар з пам’ятниками 01.JPG
File:Восьмираменний хрест на козацькому цвинтарі у Буші.JPG
File:Памятники.JPG
File:Буша. Цвинтар з пам’ятниками 03.JPG
File:Буша. Цвинтар з пам’ятниками 02.JPG
Цвинтар з пам’ятниками-1.jpg – це цвинтар;
Памятники.JPG – це цвинтар;
Цвинтар з пам’ятниками 01.JPG – це не цвинтар, а історико-ландшафтний парк;
Восьмираменний хрест на козацькому цвинтарі у Буші.JPG – це цвинтар;
Цвинтар з пам’ятниками 02.JPG – це “Могила козака Михайла” біля Башти – не цвинтар;
Цвинтар з пам’ятниками 03.JPG – не цвинтар, а історико-ландшафтний парк
виправлено
Фото в списках ВЛЗ не розміщені досі, але то колись виправиться)
На ID 05-202-0201 “Скіфське поселення” м. Бар Вінницької області фото охоронного знаку на кургані біля м. Бар, а не на поселенні скіфської культури, яке знаходиться в іншому місці. Хоча на кургані і встановлена охоронна дошка, він не занесений до переліку пам’яток.
виправлено
На ID 05-214-0039 “Братська могила 200 жертв голодомору” в с. Комсомольське (нині Махнівка) Козятинського району Вінницької області фото не могили жертв голодомору, а фото пам’ятного знаку – кургану на знак примирення між українцями і поляками. Встановлений на відзначення “Битви під Махнівкою” 1648 р. Можу надати більш детальне фото. Об’єкт не занесено до списку пам’яток.
виправлено
Анатолію, дякую, що Ви так оперативно реагуєте на помилки, про які згадади щойно, але раніше джо цього допису і я, і інші зауважували їх ще багато. Наразі не виправлено нічого. “Хрущівка” в Могилеві-Подільському досі символізує пам’ятку архітектури