Вікіпедія разом із Мінкультом починають конкурс про Крим до Дня кримськотатарського прапора
26 червня в україномовній Вікіпедії починається конкурс «Пам’ятки України: Крим», присвячений культурно-історичній спадщині Криму. Конкурс проводиться за підтримки Міністерства культури України, і його початок приурочений до Дня кримськотатарського прапора.
«Чи вдалий час, щоб писати про пам’ятки? Чи зараз варто писати про Крим? Як в одній пісні співається — “Коли, як не зараз? І хто, як не ми?”. Час на таке повинен бути завжди вдалим. Потрібно писати й розказувати про те все, що у нас є. Або було. Не тільки для світу, а навіть самим собі, щоб усвідомлювати, що Україна – це не тільки проблеми та негаразди. І до цієї справи – до написання статей у Вікіпедію – може долучитися кожен», — зазначає виконавчий директор громадської організації «Вікімедіа Україна» Наталія Тимків.
У розділі Вікіпедії українською мовою про Крим, його культурну спадщину, написано надзвичайно мало. У той час, як в російській Вікіпедії про Крим існує понад 8 тисяч статей, в українській – менше 4 тисяч.
Щоб збільшити кількість матеріалів про півострів, Міністерство культури України та ГО «Вікімедіа Україна» вирішили організувати конкурс статей та фотографій, метою якого є наповнення Вікіпедії статтями про пам’ятки культурної спадщини Криму (архітектури, історії тощо). Всього обліковується понад 9 тисяч пам’яток у Криму та понад 2 тисячі пам’яток у Севастополі. Також у рамках конкурсу можна створювати статті про культурні установи (музеї, галереї тощо), видатних пам’яткознавців, пам’яткоохоронців, музейників тощо.
«Міністерство культури підтримує проект «Вікімедіа Україна», спрямований на популяризацію української культури. У Криму є багато українських патріотів, багато людей, які зберігають свій зв’язок із Україною. Написання статей, розміщення фотографій численних пам’яток всесвітнього, національного та місцевого значення, які знаходяться на території Криму, є способом продемонструвати як нашу культурну багатоманітність, так і нашу єдність», – вважає В’ячеслав Кириленко, Віце-прем’єр-міністр – міністр культури України.
Цей конкурс статей — продовження фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки», ідеєю якого є збір фотографій об’єктів культурної спадщини для ілюстрування статей у Вікіпедії. За можливості, організатори також планують ініціювати паралельне створення статей англійською та кримськотатарською мовами.
Конкурс триватиме з 26 червня по 31 серпня 2015 року включно. Під час конкурсу будуть проводитися віківишколи для охочих навчитися редагувати Вікіпедію. У відкритому доступі будуть опубліковані відеоуроки та інші навчальні матеріали. Вікіпедію може редагувати кожен, тому долучатися до великої справи теж може кожен. Визначення та нагородження переможців планується у вересні 2015 року (Київ).
У прес-конференції з нагоди початку конкурсу також взяли участь і висловили свою підтримку Неля Куковальська — директор заповідника «Софія Київська», Олексій Скорик — директор ДП «Кримський дім», Таміла Ташева — співзасновник і координатор громадської ініціативи «КримSOS», Ахтем Сеїтаблаєв — заслужений актор АР Крим, режисер, телеведучий, Андрій Щекун — голова громадської організації «Кримський центр ділового та культурного співробітництва “Український Дім”».
За цим посиланням — фотографії з прес-конференції 25 червня, присвяченої старту конкурсу.
Контакти для додаткової інформації:
(096) 916 07 19; olena@wikimedia.in.ua — Олена Захарян, голова прес-служби «Вікімедіа Україна»
(044) 235-22-33 — Міністерство культури України
Фото: Ilya (CC-Zero)
Сповіщення: Як створити у Вікіпедії статтю про кримську пам’ятку (ІНФОГРАФІКА) | Вікі любить пам'ятки