«Вікіпедія любить пам’ятки». Доведено!
Конкурс «Вікіпедія любить пам’ятки» завершився і 25 квітня відбулося нагородження переможців.
Хто ж вони, ці герої джерел і клавіатури? Завісу знято. Але почнімо із загальних результатів конкурсу.
Отже, упродовж «Вікіпедія любить пам’ятки» ми закликали усіх охочих писати статті про пам’ятки культурної спадщини України, які охороняються законом. Тривав конкурс статей з 7 березня по 5 квітня. За цей час 265 статей потрапили у конкурсну категорію, їх писали 98 авторів.
Усіх переможців, інших активних учасників та всіх охочих організатори радо зустрічали на урочистій церемонії нагородження у суботу 25 квітня у Софії Київській. Вітав переможців і міністр культури України В’ячеслав Кириленко, нещодавно він сам став вікіпедистом.
Міністр запевнив, що популяризація української спадщини є державним пріоритетом, і поширювати знання про українське культурне надбання необхідно і за допомогою сучасних засобів. Він також зазначив, що наступний проект, який міністерство хотіло б ініціювати та підтримати буде конкурс «Пам’ятки українського Криму». «Під такою робочою назвою ми будемо закликати створювати статті в українській Вікіпедії про пам’ятки та додавати фотографії пам’яток, які знаходяться у Криму», — сказав В’ячеслав Кириленко.
Найбільша зі створених статей — Церква Воздвиження Чесного Животворного Хреста (Городилів), її автор — Taras r. Цей користувач відзначився ще й тим, що написав найбільше статей — аж п’ятдесят одну: окрім статті про церкву у Городилові Вікіпедія поповнилася півсотнею статей про будинки-пам’ятки у Львові.
Не надто відстала користувачка Alina Vozna — вона створила 39 статей і не зосереджувалась на одному місті, написавши про пам’ятки і у Мукачевому, і в Рівному, і в інших містах. Найбільша зі створених — стаття Реформатська церква (Вишково).
Але кількість сторінок чи байтів — то ще не все, адже при оцінюванні статей члени журі брали до уваги і якісні показники для кожної окремої статті конкурсанта: повноту статті, кількість джерел тощо.
Ось і п’ятеро головних переможців конкурсу:
- Аліна Возна (м. Хмельницький) – 1-е місце (235,8 балів)
- Любов Качор (м. Львів) – 2-е місце (158,3 балів)
- Олексій Женчук (м. Київ) – 3-є місце (74,8 балів +5 за статтю зі статусом «добра»)
- Тарас Рикмас (м. Львів) – 4-е місце (68,8 балів)
- Олег Крепосняк (м. Одеса) – 5-е місце (31,5 балів)
Олексій Женчук, а у Вікіпедії — користувач Krupolskiy Anonim, отримав бонус +5 балів за те, що розширена ним стаття Дзвіниця Софійського собору отримала статус «доброї».
По завершенні церемонії її учасники долучилися до висаджування нових дерев на території заповідника «Софія Київська». Воно приурочене до Міжнародного дня Землі, який відзначається щороку 22 квітня.
Після заходу можна було долучитися до екскурсії Софійським собором.
І хоча конкурс закінчився, але це стосується тільки часових його рамок. Адже неописаного у Вікіпедії ще так багато!