Якщо треба допомога із завантаженням — звертайтесь
До кінця конкурсу лишаються лічені дні, і ми вирішили нагадати, що організатори можуть не лише вдячно дивитися, як Ви завантажуєте свої фото, а й посильно в цьому допомагати.
Тим учасникам, які змагаються у номінації «За найбільшу кількість сфотографованих пам’яток», доводиться мати справу із завантаженням великої кількості зображень із різним описом. Однотипна робота для кожного об’єкта, коли їх може бути більше ста, стає страшенно нудною. Водночас багато в кого фотографії на комп’ютері зберігаються досить-таки структуровано. В учасників попередніх років, тих, хто завчасно дізнався про конкурс та спланував свою участь у ньому, конкурсні ідентифікатори об’єктів можуть бути вказані, наприклад, у назві файлів чи папок.
Ми не хочемо змушувати людей до зайвої марудної роботи. Якщо ми можемо полегшити Вам життя — то зробимо що завгодно, лиш би Вікісховище поповнилося Вашими вільними, за можливості якісними, фотографіями об’єктів культурної спадщини 🙂
Мати справу з великими обсягами даних вікімедистам допомагають боти — спеціальні комп’ютерні програми, які призначені для масового зчитування, редагування, створення та інших операцій із сторінками та файлами.
Минулого року до нас звернувся користувач Wadco2, який впродовж цілого року готувався до участі і підготував файли до завантаження, називаючи їх із префіксами у вигляді ідентифікаторів об’єктів. Було створено бота, який виконує таку дію: користувач завантажує всі свої файли під тимчасовим ідентифікатором; бот отримує файли із цим ідентифікатором, зчитує справжній ідентифікатор з назви файлу, доповнює сторінку опису файлу цим ідентифікатором та відповідним йому описом об’єкта.
Цього року Wadco2 знову мав те ж прохання. Що ж, ми завжди раді 🙂 І якщо у Вас є файли, які вже якось пов’язано з ідентифікаторами, наприклад, вони є в назві або у Вас є файл із відповідністю назв файлів ідентифікаторам тощо; або якщо Вам простіше так підготувати файли у себе на комп’ютері, аніж робити це безпосередньо при завантаженні, то дайте нам знати — ми допоможемо. Треба буде просто домовитися, як саме.
PS. Так, це пропозиція радше для людей, які знають, що таке «ніч дедлайну» 🙂 Але краще так, ніж ніяк.
Використано аналогічний допис минулого року.
Сповіщення: Дякуємо! …і перші підсумки | Вікі любить пам'ятки
Доброго вечора!
Скажіть,будь ласка,фотографії можна завантажувати ще й 30 вересня,але до котрої години?
Як видалити фото,якщо помилково завантажив два схожих?
Дякую)))
Доброго вечора! Завантажувати у рамках конкурсу можна до 23:59:59 30 вересня 2015 року 🙂 І завжди можна завантажувати й опісля. Вікісховище не закривається 😉 Наскільки схожі фото? Якщо там якийсь трохи інший ракурс, то воно все одно цінне
Дуже схожі,мій недогляд 🙁
Ще питання: якщо об`єкт на фото у списку не відповідає вказаному у реєстрі (наприклад, зображено сусідню будівлю, як в цих випадках: https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%B0%D0%B9%D0%BB:%D0%91%D1%83%D0%B4%D1%96%D0%B2%D0%BB%D1%8F_%D0%B3%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0%B4%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%BE%D0%B3%D0%BE_%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F_%D0%B2_%D1%8F%D0%BA%D1%96%D0%B9_%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%85%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%B2%D1%81%D1%8F_%D1%88%D1%82%D0%B0%D0%B1_15-%D1%97_%D0%A1%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%BE%D1%97_%D0%B4%D0%B8%D0%B2%D1%96%D0%B7%D1%96%D1%97_1922_%E2%80%93_1939_%D1%80%D1%80..JPG та https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%B0%D0%B9%D0%BB:1%D1%8F%D0%A1%D0%BB%D0%BE%D0%B12.jpg), чи буде завантаження вірного об’єкту вважатися “освітлиненням безсвітлинного”?
Так, якщо правильного об’єкта нема, то буде. Перевіряйте через пошук, за першим ІД видає таку підбірку фото: https://commons.wikimedia.org/w/index.php?search=%2248-101-0122%22&title=Special%3ASearch&go=%D0%9F%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%B9%D1%82%D0%B8
Нічого із цього не є правильним?
За другим ІД видає таку: https://commons.wikimedia.org/w/index.php?search=%2248-101-0197%22&title=Special%3ASearch&go=%D0%9F%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%B9%D1%82%D0%B8
По другому об’єкту правильне все, крім того одного, чим ілюстрований список 🙂 По першому — вірний варіант завантажила якраз нещодавно, з чого, власне, й виникло питання.
Нові світлини вже поприв`язували до списків, то ж бачу аналогічну помилку: https://commons.wikimedia.org/w/index.php?search=%22+48-101-0008%22&title=Special%3ASearch&go=Go&uselang=uk мені теж хотілося “оселити” Чигрина в тому білому будиночку, який до списку прив`язали, бо він гарніший, але, на жаль, це сусідня будівля. На результат переможця за регіоном ця помилка особливо не вплине, то ж проставте bad id, будь ласка, аби потім у списку не було плутанини.
P.S. Вітаю організаторів і учасників із завершенням конкурсу!
Дякуємо! 🙂
Тобто жодне із цих фото не є пам’яткою?
Пам`яткою є будівля за адресою 2-га Воєнна, 15, тобто бежевий будиночок, а не сусідній білий.
Так, здається виправила. Дякую!
Ну ось тільки 5 прикладів того, щл “всюдисущий бот”, як ти його назвав, не спрацював – а таких прикладів більше:
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Хресто-Воздвиженська_церква,_село_Любимівка,.JPG
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Покровська_церква,_Жуківка.jpg
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Церква_Різдва_Богородиці,_Мала_Березанка.jpg
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Будинок_Солонини,_Остер.JPG
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Садибний_будинок_поміщика_Синельникова,_Литвинівка.JPG
Частина фото зроблені у 2015 році, частина – раніше, але всі вони завантажені у вересні 2015р. під WLM-2015. Отже, бот не спрацював… 🙁
До речі, хотыла написати ще раніше, але забувала: ми домовились на початку конкурсу, що фотографії 2015 року до ще неосвітлинених до цього року пам’яток на будуть прив’язуватись до списків пам’яток до кінця конкурсу, а потім організатори конкурсу виберуть з фото, що були завантажені для ще неосвітлиненої пам’ятки, кращу з візуальної / інформативної точки зору і самі прив’яжуть її до ID списку. Так от, один з учасників конкурсу з Києва вирішив обійти це правило та самостійно поприв’язувати свої власні фото, зроблені у 2015 році, до пам’яток Київської області у списку (на випередження, так би сказати). Оскільки правила у нас одні для всіх і гра у нас має бути чесною – думаю, фото 2015 року, прив’язані самостійно до пам’яток, треба із списками “розв’язати” назад – інакше у інших учасників конкурсу також виникне подібна спокуса. Я автор великої кількості фото до пам’яток, не освітлинених раніше, тому мене це питання дуже хвилює. Минулого року у мене таких фото також було відсотків 70% із всіх відзнятих, але до списків прив’язали фото інших учасників, часто набагато гіршої якості, які завантажили їх на раніше на 5-10 днів (в рамакх конкурсного місяця)
гм… наскільки я зрозумів, ще на початку при обговоренні тієї нової системи оцінювання “неосвітлинених”, обіцялося, що у списках нові завантажені фото не виставлятимуться. А якщо хтось завантажить самовільно, всюдисущий бот зі списків їх видалить
Ну ось тільки 5 прикладів того, що “всюдисущий бот”, як ти сказав, не спрацював – а таких прикладів більше:
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Хресто-Воздвиженська_церква,_село_Любимівка,.JPG
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Покровська_церква,_Жуківка.jpg
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Церква_Різдва_Богородиці,_Мала_Березанка.jpg
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Будинок_Солонини,_Остер.JPG
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Садибний_будинок_поміщика_Синельникова,_Литвинівка.JPG
Частина фото зроблена у 2015 році, частина – раніше, але всі вони завантажені у вересні 2015 р. під WLM-2015. Всі ВЖЕ прив’язані до списків (з 20 вересня 2015р.). Як так вийшло? Чому бот ці зв’язки не прибрав аж до 27 вересня (сьогодні)?
“А якщо хтось завантажить самовільно, всюдисущий бот зі списків їх видалить” – про це, наскільки я знаю, вперше написав Haidamac 27/09/2015, і він не представляє організаційний комітет.
У публікації http://wikilovesmonuments.org.ua/wlm-2015-in-ukraine/
було лише сказано
“Бот, який вставляє зображення у списки, не буде працювати протягом конкурсу”
і в коментарях уточнено деталі:
http://wikilovesmonuments.org.ua/wlm-2015-in-ukraine/#comment-15679
Prymasal on 28/08/2015 at 18:43 said:
“Чудово що скоро розпочнеться конкурс, але є кілька запитань по новій бальній системі.
2. “адже ця пам’ятка повинна зараховуватися усім користувачам, що її завантажать, не важливо 1 вересня чи 30 вересня” – якщо один із конкурсантів вручну додасть фотографію, без участі бота, скажімо 10 вересня чи буде підвищий коефіцієнт в учасників які будуть завантажувати фотографії після 10-го числа? Чи врахує програма ці фото як такі які ілюструють дану пам’ятку вперше? ”
Відповідь:
http://wikilovesmonuments.org.ua/wlm-2015-in-ukraine/#comment-15680
“2) Програма якраз матиме дані зрізу бази даних на момент початку конкурсу. Тобто усім конкурсантам, які завантажать фото з ІД, яких не було станом на 31 серпня завантажено до Вікісховища/Вікіпедії, автоматично буде зараховуватися більше за фото таких пам’яток”
Таким чином вставляння зображення на бали не вплине, і з однієї сторони деяка кількість вставлених зображень можуть ввести в оману користувачів, видалення також могло би викликати питання користувачів, які вставляють.
“про це, наскільки я знаю, вперше написав Haidamac 27/09/2015”
Соррі, значить я переплутав… Про бота
З балами-то все зрозуміло. Але знову ж таки… Самовільне додавання фото в списки призводить до викривленого інформування користувачів. Можливо хтось “полює” лише за невисвітленими чи надає перевагу таким об’єктам. На майбутнє треба би було врахувати. Тим паче, наскільки я те розумію, бота легко налаштувати, щоб він скасовував всі зміни з додавання графічних файлів до списків на період конкурсу?
Щодо того що прив’язали фото гіршої якості – якщо це робив бот, то він поки не вміє визначати якість фото, поки що він вставляє фото найбільшої роздільності та розміру.
Якщо ви вважаєте, що є кращі фото, ніж ті що додав бот чи інший користувач – сміливо можете їх замінити. Організаційний комітет жодним чином не може самостійно відібрати та затвердити для використання у списках найкращі фото понад 20 тисяч сфотографованих пам’яток.
Погоджуюсь із Вадимом. Певні учасники сидять по ночах і всі вихідні над завантаженням фотографій після роботи кожного дня із початку вересня, тому було б правильно, аби всі працювали у рівних умовах
“Певні учасники сидять по ночах і всі вихідні над завантаженням фотографій після роботи кожного дня із початку вересня”
та от власне… 🙂
Взагалі то про такі речі слід сповіщати до початку конкурсу, щоб всі були в рівних умовах. До конкурсу готується не один лише користувач Wadco2, але в кожного своя система підписів фотографій. Хтось підписує світлини назвами об’єктів, хтось адресами, хтось своїми власними позначеннями…
Зараз боротьба за кількісні номінації досягла найвищого напруження. І часу щось змінити вже практично немає. Тож, на мою думку, на фінішному відрізку неетично давати перевагу окремим учасникам.
Те саме хотів сказати.
Хочете допомогти конкурсантам – будь-ласка, прописуйте правила ДО ПОЧАТКУ конкурсу. Тоді всі будуть в рівних умовах. А так виходить – робите преференції окремим учасникам під їх запит.
Мені, наприклад, легше проставляти кожне окреме ID в завантажувачі, ніж переставляти його в назвах файлів з закінчення в префікси. Я розумію, що міг би попросити аби бот врахував мою манеру назв файлів…
Але цього не робитиму.
Так, я прекрасно знаю, що це дуже важко, підписувати всі оті атрибути, два роки тому я вже мав з тим справу (між іншим, тоді я завантажив вручну набагато більше фото з оригінальним ID, ніж бот для пана Wadco2 торік). Але, ще раз, не треба робити преференцій комусь одному, тому з наступного року з самого початку конкурсу
Я з вами говорив особисто про бота який проставляє інформацію за назвою файлу ще того року, і ви казали що записуєте ідентифікатор у кінець файлу, і я вам пропонував щоб ви узгодили цей формат із автором бота.
Завантажувати можна дуже по-різному, можна самому все прописувати, можна натискати посилання у списку, тоді завантажувач підтягне зі списку інформацію, прописати описи ы завантажити пакетом за допогою таких інструментів як Vicuna Uploader – https://commons.wikimedia.org/wiki/Commons:Vicu%C3%B1aUploader, Pywikibot – https://www.mediawiki.org/wiki/Manual:Pywikibot/upload.py, https://commons.wikimedia.org/wiki/User:Nichalp/Upload_script тощо.
Це не правила, а технічна особливість. Одна з них запропонована самим Wadco, ми теж не все можемо відслідкувати і запам’ятати, і цього року Base запустив бота коли Wadco знову попросив цього.
Про таку можливість ми на блозі писали, в особистому спілкуванні говорили, і Наталя на нагородженні того року теж про цей інструмент казала.
А що робити тим, хто не прописує ID в назвах файлу взагалі? Я ж не про себе кажу. Я говорю про рівність учасників.
Так, ми про ботів говорили, і треба було про це згадати на початку конкурсу.
Так що, ідея гарна, наступного року можна реалізовувати, коли всі будуть про таку можливість поінформовані
М-мм, внести це на панельку сайту? Збоку. Як можливий крок взяти участь у конкурсі
ага, при підготовці до WLM-2016 😉
М-мм, коли він до нас звернувся того року, ми написали, що така штука можлива (після того як написали бота, звісно): http://wikilovesmonuments.org.ua/techsupportforcontestants/
Коли до нас звернулися цього року, ми знову про це нагадали. І там написано, що якщо у Вас є якась система іменувань, яку можна зчитати програмі, ми можемо щось придумати. На щастя чи на жаль, ми теж усі можливі варіянти продумати не можемо. Для вирішення технічного завдання нам потрібно мати з чим працювати
Наталя, Ілля, ми вас дуже поважаємо і шалено цінуємо те, що ви робите як організатори конкурсу, але давайте виходити із поточної ситуації: у нас біля 190 учасників цього року, з них один (може, ще знайдеться пару) просить вас за 3 дні до закінчення конкурсу завантажити його фото ботом, а інші 187-189 весь місяць завантажують фото вручну, оскільки на початку конкурсу про бот оголошено не було. Ви хочете віддати перевагу 1 (3) учасникам з 190 чи віддати належне тому часу та зусиллям, які інші 187 учасників витрачали з початку вересня? Інакше щодо кількісних результатів з 1 жовтня може виникнути не дуже приємна дискусія, в якій візьме участь перша десятка-двадцятка учасників за кількістю
Поправка: станом на зараз 195 учасників, тобто 1-3 проти 192-194
“ми теж усі можливі варіянти продумати не можемо”
так у тому ж то і справа!!!
На початку наступного конкурсу оголосіть про можливість автоматичного прописування ID ботом, якщо назва файлу буде прописана за одним конкретним правилом. Хто хоче, називатиме свої файли за цим правилом, хто ні – то його справа. Але про це треба говорити заздалегідь. А не за 3 дні до закінчення