ОбласніПереможці

Найкращі фото Житомирської, Запорізької та Чернігівської областей 2023

Знайомимо вас з переможцями номінації «Найкращі фото регіонів» у «Вікі любить пам’ятки» 2023.

Житомирська область

Найкращим знімком Житомирської області стало фото Миколаївської церкви, село Межирічка. Автор — Олександр Мальон. Журі відзначили гарну композицію фото.

Миколаївська церква — пам’ятка архітектури національного значення, збудована у 1772 році. Розташована на гранітному березі річки Уж. Поруч із церквою — дзвіниця, збудована у ХІХ столітті. 

Миколаївська церква вперше представляє Житомирську область як найкраще фото регіону.

У списку пам’яток Житомирської області 3510 об’єктів культурної спадщини, 1203 (34%) — проілюстровано світлинами у Вікісховищі. 2023 року 19 учасників та учасниць завантажили 381 фото 132 пам’яток з області (фото 34 завантажено вперше). За весь час конкурсу роботи із зображенням пам’яток області подало 249 осіб.

Запорізька область

Найкращою світлиною Запорізької області став знімок І моста Преображенського, Запоріжжя. Автор — Федір Каїра.

І міст Преображенського — чотирарковий двоярусний міст через нове русло Дніпра, один з двох Мостів Преображенського у Запоріжжі. У післявоєнні роки попередні зруйновані мости замінили на тимчасові, які прослужили 9 років. У 1949 році почали зводити нові, постійні мости із залізобетону, загальною довжиною у 1330 метрів і висотою 54 метри. Нові мости назвали на честь їхнього головного архітектора Бориса Преображенського. 1 січня 2024 року Преображенський міст перейшов у суспільне надбання, а отже відтепер його фотографії можна вільно публікувати у Вікісховищі.

«[Це] конкурентоспроможне фото — [має] яскраву художню виразність. Чудова геометрія!», — прокоментував Андрій Чекановський, член журі конкурсу.

І міст Преображенського перше представляє Запорізьку область.

У списку пам’яток Запорізької області 1240 об’єктів культурної спадщини, 766 (61%) — проілюстровано світлинами у Вікісховищі. 2023 року 13 учасники та учасниці завантажили 431 фото 151 пам’яток з області (фото 14 завантажено вперше). За весь час конкурсу роботи із зображенням пам’яток області подало 210 осіб.

Чернігівська область

Переможцем у Чернігівській області стало фото Катерининської церкви, Чернігів. Автор — Андрій Казун.

«Цікава атмосферна світлина. Незважаючи на явні акценти не на пам’ятці, а на зоряному небі, добре передано розташування пам’ятки в просторі. Світлина оригінальна та художня», — зазначила Яна Тимошенко, членкиня журі конкурсу.

Катерининська церква — православний храм, пам’ятка архітектури національного значення у Чернігові, збудована у 1715 році у стилі українського козацького бароко. Собор є яскравим прикладом української кам’яної архітектури Лівобережжя XVII—XVIII століть. Його звели козаки Яків та Семен Лизогуби за заповітом їхнього батька Юхима Лизогуба, політичного діяча часів Гетьманщини й полковника Чернігівського. У 1933 році відбулося останнє богослужіння, після чого церкву закрили. У 2008 році козацька православна громада відновила богослужіння вперше після заборони. Фото зроблене під час світломаскування внаслідок російського вторгнення 30 серпня 2022 року.

«У пріоритет ставлю художню виразність як конкурсного фото. [Для фото] треба було спеціально обирати час з напрямом Чумацького шляху і заходом Місяця. Це може бути приблизно раз на 28 днів. Ще й небо ясне повинно бути. Це справжнє фотополювання протягом цілого сезону чи двох, поки листя на деревах. Ще й слід супутника вдало скомпонувався. Композиція досить чітка. Катерининську церкву передано не гірше за більшість денних знімків. Темрява дозволила менше звертати увагу на ту купу дротів, які висять навколо церкви», — прокоментував Андрій Чекановський, член журі конкурсу.

Церква також постраждала від російських обстрілів від початку повномасштабного вторгнення у квітні 2022 року.

Пам’ятка вперше представляє Чернігівську область.

«Наскільки мені відомо, чимало фотографів хотіли б бачити Чумацький Шлях на світлинах, зроблених в великих містах, але ніхто й гадки не мав, що це бажання може бути реалізовано за таких жахливих обставин. З іншого боку, добре, що автор скористався цією унікальною можливістю. Попри певні питання технічного характеру, це гарний та, напевно, історичний кадр», — відзначила унікальність обставин світлини Катерина Поліщук, членкиня журі конкурсу.

У списку пам’яток Чернігівської області 6968 об’єктів культурної спадщини, 1475 (21%) — проілюстровано світлинами у Вікісховищі. 2023 року 33 учасники та учасниці завантажили 1411 фото 220 пам’яток з області (фото 8 завантажено вперше). За весь час конкурсу роботи із зображенням пам’яток області подало 358 осіб.

Для підготовки публікації використано матеріали за статей Вікіпедії «Св. Миколаївська церква», «Мости Преображенського», «Катерининська церква».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *