ЧаП

ЧАсті Питання

Які призи конкурсу?

 • Призи конкурсу співмірні з вартістю фотоапарата, планшета, об’єктива за перше, друге, третє місця відповідно в номінації за найкращі фото (і дрібніші за решту місць і номінацій). Традиційно власне призи переможці обирають собі самі в рамках призового фонду. Ми хочемо, щоб наші призери отримали саме те, що потрібно їм 🙂

Чи приймаються фотографії, які зроблені раніше, кілька років тому?

 • Так, приймаються. Основною метою конкурсу є збір світлин для ілюстрування Вікіпедії, а давніші фото є тільки плюсом.

Чи дозволяється обробка/ретушування фотографій?

 • Так, дозволяється, в розумних межах.

Я живу в Ковелі, але хочу завантажити фотографію пам’ятки у Краматорську. Можна?

 • Звичайно. З будь-якого куточка України!

Чому у ваших списках немає такої-то пам’ятки?

 • Це може бути через одну з трьох причин:
  • Можливо, ми забули чи не встигли її додати. Постараємося виправитися.
  • Може бути, що державна установа, якій ми надіслали запит на перелік пам’яток, не надала нам [повної] відповіді. Якщо знаєте, яким документом (указом, постановою) об’єкту надано статус пам’ятки, повідомте нам, це дуже допоможе.
  • Трапляється, що цінні об’єкти досі не визнані пам’ятками культурної спадщини. Наш конкурс же обмежується лише офіційно визнаними пам’ятками.

Не можу зареєструватися, бо моя IP-адреса чомусь заблокована. Що мені робити?

 • Таке трапляється, коли адміністратори блокують діапазони IP-адрес, щоб уберегтися від атак спамерів, і Ваша адреса могла випадково опинитися в цьому діапазоні. В цьому випадку Вам слід звернутися до когось із адміністраторів Вікісховища або організаторів конкурсу, і Вашу IP розблокують.

Я завантажив/ла фотографії, але вони не відображаються. Чому?

 • Перейдіть за посиланням: https://commons.wikimedia.org/wiki/Special:MyUploads. Ви побачите всі фотографії, які Ви завантажили. Клацніть по фотографії і Ви потрапите на сторінку з інформацією про неї. Перевірте, чи є там шаблон з таким текстом: Це зображення завантажене в рамках проекту «Вікі любить пам’ятки». Якщо є, значить, все гаразд, і фото беруть участь у конкурсі. Якщо немає, зверніться до організаторів.

Я завантажив/ла фотографії, але вони не з’явились у конкурсних списках. Чому?

 • Конкурсні списки оновлюються вручну, а не автоматично. Оскільки є коефіцієнт, за яким фото пам’ятки, яка не була сфотографована за минулі конкурси, цінується у кількісній номінації вище, то впродовж конкурсу фотографії у списах не оновлюються.

Чи можна завантажувати фотографії з підписами, або “водяними знаками”?

 • На Вікісховищі фотографії з підписами (або “водяними знаками”) не заборонені, але існує рекомендація підписи вилучати, оскільки вони обмежують можливості подальшого використання, а інколи й погіршують якість фотографії. Тому ми допускатимемо фотографії з підписами до конкурсу, але попереджаємо, що міжнародне журі скоріше за все вище цінуватиме фотографії без них.

Як перейменувати свою фотографію?

 • Ця опція доступна тільки користувачам із спеціальними правами (адміністраторам Вікісховища, перейменовувачам файлів). Найлегше їхню увагу привернути, якщо вставити на сторінку Вашої фотографії такий текст: {{rename|_нове ім’я для файлу_|1}}

Як правильно поставити категорію і як зробити галерею у конкурсному списку?

 • Цей процес передбачає кілька кроків і описаний на сторінці Вікіпедії “Обробка списків”, розділ “(Для досвідченіших користувачів) Додати фотографії та посилання”

Як звернутися до організаторів?

 • Найкращий варіант — написати на електронну адресу wlm @ wikimedia.org.ua. Також див. сторінку Контакти.

92 коментарі до “ЧаП

 • 22/09/2019 о 08:49
  Permalink

  Щодо перейменування файлів. У вас написано: «Ця опція доступна тільки адміністраторам Вікісховища». Але це неправда, перейменовувати на вікісховищі також можуть, як мінімум, перейменовувачі файлів.

  Відповідь
 • 09/09/2019 о 14:52
  Permalink

  Повинні бути завантажені лише теперішні фотографії пам’яток, чи архівні фото зроблені, наприклад, в день відкриття пам’ятника теж підійдуть? Вони звичайно старі, чорно-білі, не такі якісні, скановані та, напевно, будуть більш цікавими для шукача інформації в Вікіпедії.

  Відповідь
  • 09/09/2019 о 22:27
   Permalink

   Архівні фото абсолютно підходять! Оскільки основною метою є збір світлин для використання їх у статтях Вікіпедії, ми дуже за те, щоб вантажилися світлини не тільки зроблені тепер

   Відповідь
 • 26/09/2013 о 14:24
  Permalink

  Доброго дня! Мене цікавить м.Кременець – тут на сайті в списках пам’яток представлені тільки пам’ятки національного значення, яких є раптом аж 18. Знайшла сайт http://spadok.te.ua/?menu=info&id=3&page=3, де вказані адреси пам’яток місцевого значення (їх є ще 63), але там не має охоронних номерів.(табличок на будинках в Кременці не має, або я їх просто не бачу). Чи можливо їх добавити в списки?

  Відповідь
  • 28/09/2013 о 20:37
   Permalink

   На жаль, Тернопільська ОДА вчасно нам не надала списків, але нам вдалося знайти офіційні списки десь 2006 року. Списки Кременецького району доповнено, будемо раді вашим фото пам’яток Кременця!

   Відповідь
 • 14/09/2013 о 17:19
  Permalink

  Чому неполучається завантажити фото? Неможу перейти до наступного кроку і зробити опис і написати ID!Дуже хочу взяти участь в конкурсі!)

  Відповідь
  • 15/09/2013 о 02:55
   Permalink

   Спробуйте відкрити список пам’яток району, з якого ви хочете завантажити фото, і натиснути на “Завантажити фото” або “Завантажити ще фото” біля пам’ятки – в такому разі ID підставиться автоматично

   Відповідь
   • 16/09/2013 о 21:08
    Permalink

    Але якщо я хочу завантажити лише по одному фото до кожної памятки, а там висвітлює лише кнопка “Завантажити ще” і більше нічого( а якщо виходиш із сторінки то фот незберігається( Незнаю, чому в мене не виходить

    Відповідь
    • 16/09/2013 о 22:10
     Permalink

     Якщо висвічено “завантажити ще”, це значить лише те, що хтось колись уже фотографував цю пам’ятку, ймовірно, навіть до конкурсу – тож це ніяк не впливає на вашу участь у конкурсі.

     Вам потрібно перейти за посиланням, після чого відкриється “Майстер завантаження”, вам потрібно буде натиснути на “Оберіть медіа файли для обміну” та додати одне фото цієї пам’ятки, перейти на наступний етап та зберегти в кінці. Якщо ви вийдете зі сторінки, не зберігши, фото не завантажиться.

     Якщо ви не бачите Майстра завантаження, можливо, у вас стара версія браузера, не сумісна з цим майстром. Якщо це так, вам потрібно буде скористатися іншою формою завантаження.

     Відповідь
 • 14/09/2013 о 17:16
  Permalink

  Привіт! я зареєструвалась на Вікісховищі і підтвердила через ел.пошту, свій адрес і його використання мною, але чомусь всеодно неможу завантажити фото так як воно має бути, з ID і описом. Чому я неможу перейти до наступного кроку і завантажити фото?) Просто дуже хочеться взяти участь у конкурсі!)

  Відповідь
 • 09/09/2013 о 21:51
  Permalink

  Доброго дня!
  Такі виникли питання на даний момент: Як бути з пам’ятками технічними? Я бачу, що деякі такі пам’ятки по моєму місту включено до реєстру, а деякі – ні. Причому включено пам’ятки часів Великої Вітчизняної, а новіші – ні. Можливо технічні пам’ятки (танки, літаки) просто не вважаються пам’ятками? Або проблема з повнотою реєстру. Для мого міста (Кривий Ріг) реєстр досить значний, видно що хтось старався (ну хоча-б на відміну від Дніпропетровську), але я все-ж знаю пам’ятки, яких немає у реєстрі. Не важливо “хто винуватий”, важливо “що робити”. Мені здається, що оптимальним рішенням питання з відсутніми в списках пам’ятками було б створення спеціального окремого ID, для пам’яток знайдених користувачами. Просто до фото доданого до цієї категорії має додаватись примітка, що пам’ятка не підтверджена за офіційним списком. Якщо у пам’ятки проставлені координати, а також є опис, то її буде не важко потім ідентифікувати, і можливо, таким чином, розширити список. З будівлями можуть виникнути спірні моменти, але зі скульптурами та пам’ятними табличками все досить прозоро – одразу видно що об’єкт таки належить до історико-культурної спадщини України.
  Вище в ЧаП я знаходив пораду про те, що такі “невідомі” пам’ятки в минулому році додавали з ID=0. Якщо населений пункт є в списку, можна було-б одразу в ID проставляти його ідентифікатор, наприклад для Кривого Рогу це було-б ID=12-110-0000.
  Що скажете, панове?

  Відповідь
  • 09/09/2013 о 21:56
   Permalink

   Або можливо варто хоча-б організувати список відсутніх об’єктів…

   Відповідь
   • 09/09/2013 о 22:59
    Permalink

    Не всі скульптурні композиції є пам’ятками монументального мистецтва. Тобто не охороняються державою. У конкурсі беруть участь тільки об’єкти, що мають статус памятки монументального мистецтва, архітектури, археології або історії. Сучасні скульптури звичайно не мають статусу пам’ятки.

    Відповідь
    • 29/09/2013 о 01:00
     Permalink

     Я не можу зрозуміти логіку складення списків міськрадою – там є і сучасні скульптури, і “сталінки”, а немає дореволюційних будинків та значної кількості пам’ятних дошок (деяким уже під сторічча), навіть не всі братьскі могили та далеко не всі кургани. Тому і було таке питання. Чи-то навіть подані списки неповні, чи чиновники десь розгубили дані, але ж ті люди за нас померли, маємо відноситись серьйозно, нехай поза конкурсом, а список того що не ввійшло в офіцийний список створити потрібно. Для свого регіону зберу матеріал який зможу. А можливо потім прийдуть іще списки, що підтвердять статус додатково зібраних пам’яток, у будь-якому разі зайвим не буде.

     Відповідь
     • 29/09/2013 о 02:55
      Permalink

      Можливо, причина ще в тому, що різні типи (архітектура, історія, монументальне, археологія) в різних областях і навіть районах обліковуються по-різному: якщо деякі скрупульозно додають кожну братську могилу і кожний курган (так, що їх по 200 на район виходить), інші можуть знайти лише 100 пам’яток архітектури на всю область. На жаль, в країні нема єдиного підходу до обліку культурної спадщини.

 • 04/09/2013 о 05:55
  Permalink

  У Львові досить часта ситуація: високі дерева ростуть близько від потрібного будинку. Обьєкт-закритий. Що порадите робити ??

  Відповідь
 • 02/09/2013 о 13:24
  Permalink

  Доброго дня, панове! Я переглянув роботи минулого року для свого регіону, бачу що вже близько 60 відсотків відзнято, і є дуже хороші роботи, такі що перезнімати об’єкт знову для цьогорічного конкурсу вочевидь немає сенсу. Художньості не додасть, пам’ятка не змінилася, потенційно це лише збільшення кількості дуже схожих фото. Навідміну від природніх пам’яток для “Вікі любить Землю”, можливих варіантів зйомки пам’яток архітектури досить небагато, це певно значно ускладнює роботу жюрі. Як в цьому контексті фото цьогорічного конкурсу будуть співвідноситись з минулорічними? Минулорічні просто не будуть враховуватись? Це не дуже добре з точки зору, якщо конкурс буде проходити багато років поспіль. Мені здається, варто переглянути наявний творчий доробок, і виключити з конкурсу пам’ятки відзняті дуже добре (якісно та кількісно). Це будуть найпопулярніші, найдоступніші пам’ятки, і таким чином, конкурсанти відзнімуть більше нових пам’яток, фото яких ще немає в базі.

  Відповідь
  • 02/09/2013 о 14:14
   Permalink

   архітектурну пам’ятку можна знімати з різних ракурсів, окремо – деталі декору, інтер’єр і т.д. Для т.зв. енциклопедичності – якраз те, що треба, хай ті знімки і не дотягуватимуть по якості до єдиної (чи декількох) високохудожніх фото якоїсь пам’ятки

   Відповідь
  • 12/09/2013 о 06:00
   Permalink

   Колись у перспективі в нас буде окрема номінація за кількість невідзнятих пам’яток, проте поки ми фізично не встигли опрацювати всі завантажені фото (втч і поза межами конкурсу), до того ж деякі області (наприклад, Черкаська) досі не надали взагалі ніякого реєстру пам’яток місцевого значення, тож принаймні на цей рік це питання дещо передчасне.
   При підбитті підсумків враховуватимуться лише фото, завантажені у вересні 2013 року, тобто минулорічні фото не братимуть участі цього року.

   Відповідь
 • 02/10/2012 о 15:52
  Permalink

  Для чого призначена категорія Cultural heritage monuments in …. ? Деякі мої знімки розташовані в неї, деякі і інших місцях. Чи потрібно переносити з неї фотознімки в категорії типу Buildings in … та Monuments in … ?

  Відповідь
  • 02/10/2012 о 16:26
   Permalink

   У ній просто мають бути усі пам’ятки. Переносити звідти нікуди не потрібно. А от додавати файли паралельно до інших категорій можна і треба. При чому цих “інших” вкрай багато (будинки за вулицею, стилем, за архітектором, за роком побудови, за кольором і напевно ще якісь). Я намагаюсь проставляти усі.

   Інша справа – для чого та категорія потрібна) Напевно щоб зібрати докупи усі пам’ятки однієї адм. одиниці – дуже просто.

   Жодним чином на результати конкурсу ця категорія не впливає, як я розумію. Головне – щоб був

   Відповідь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *