Світлина-переможець Київської області

Переможець Київської області другий рік поспіль «родом» із міста Біла Церква. У 2018 році найкращим обрали фото Костелу святого Івана Хрестителя. Цього року весняна світлина Спасо-Преображенського собору стала переможцем Київської області. Знімок зробив Віталій Шкляр.

«Чудова композиція, дуже вчасно та вдало впіймане автором віддзеркалення, що створює додатковий виразний ефект. Чудові кольори та технічна якість зображення, що гідно представляють памятку», — поділилась враженнями про фото членкиня журі, фотографиня і мандрівниця Наталія Шестакова.

Надія Лиштва, членкиня журі, архітекторка, додає: «Яскраве, весняне фото. Через білизну не сприймається пластика обємів, але виглядає досить непогано»

Собор збудували у 1833—1839 роках. В 1933 році собор перестав функціонувати. До Другої світової війни в ньому знаходився Державний міський архів. У 1941 році склепіння собору було зруйноване прямим попаданням бомби. У 1956 році Преображенський собор було занесено в список пам’яток архітектури, тоді ж розпочався ремонт споруди під час якого під штукатуркою поховали настінні розписи. Також собор певний час використовували як спортивний зал. В 1989 році собор було передано церковній общині. З 1994 року Спасо-Преображенський кафедральний собор є центром Білоцерківської єпархії.

У 2019 році учасники конкурсу сфотографували 271 пам’ятку Київської області і завантажили до Вікісховища 807 їхніх фото. Загалом у списку пам’яток Київської області є понад 2156 об’єктів культурної спадщини, за вісім років конкурсу було сфотографовано 1150 пам’яток (тобто трохи більше половини). Дані без врахування міста Київ.

За вісім років конкурсу 222 учасників завантажували фото пам’яток культурної спадщини Київської області, цього року — 28 конкурсантів.

2 thoughts on “Світлина-переможець Київської області

 • 22/11/2019 о 23:05
  Permalink

  56 ілюстрацій є, залишилось написати статю за правилами

  Відповідь
  • 30/11/2019 о 03:52
   Permalink

   Написання статей за правилами завжди вітається 🙂

   Відповідь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *