“Нікого нема, всі пішли на фронт”

Пішли, знаєте, на передову війни за врожай, за результати. Таку табличку на нашому блозі, і взагалі скрізь, треба було почепити 1 жовтня. А то ж ви, либонь, подумали, що якийсь фотометеорит влучив у криївку оргкомітету і всі вимерли, як динозаври.

Каюсь, не зробила наперед; а минулий тиждень ми всі були закручені у конкурсному вирі: кого зайняло приготування до нагородження переможців нашого сестринського конкурсу «Вікі любить Землю» (оргкомітет двох конкурсів, звісно, різні, але трошки перетинаються), хто розбирається з перипетіями списків, які полишались, хто розбирає надіслані фото на добрі і не дуже.

Ще одну причину мовчанки декого (наприклад, мене) можна побачити в попередньому дописі.

Але ми живі. Переможці кількісних номінацій будуть тоді, коли будемо впевнені у своїх числах, бо нема нічого гіршого, ніж махати навздогін «ой ні, ми помилились».

Поки що ось так. Уповаємо на вашу безмірну батьківську терплячість до цього конкурсу-дитяти, якому так мало рочків, що ще й в школу не ходить. 🙄

Фрагмент дверей будинку № 2 на вулиці Дудаєва у Львові. Автор Aeou, вільна ліцезія CC BY-SA 4.0
Фрагмент дверей будинку № 2 на вулиці Дудаєва у Львові. Автор Aeou, вільна ліцезія CC BY-SA 4.0

8 thoughts on ““Нікого нема, всі пішли на фронт”

 • 12/10/2017 о 21:03
  Permalink

  І ще один “технічний” коментар, поки підраховується кількість для кожного учасника. “Заїзд” – означає не “брама” і не “огрожа”. “Заїзд” – це “…Приміщення для зупинки, ночівлі проїжджих, із двором для підвод, коней і т. ін.” (український тлумачний словник), тобто “постоялий двір” – калькою з російської. Тому ті автори, які сфотографували просто якусь там браму-стовпчики (часто вже 20го сторіччя) за адресою із списку у якості пам’ятки – фактично пам”ятку не сфотографували – вона або знаходиться десь у дворах, або навпроти зазначеної адреси (як у Пологах), або знищена (як у Бердянську, де учасники ці стовпчики (див.вище) фотографували). Сподіваюсь, відповідальні за підрахунок приймуть цей коментар до уваги

  Відповідь
  • 17/10/2017 о 17:51
   Permalink

   О, заїзд – це окрема тема 🙂 За роки конкурсу браму Підгорецького замку під виглядом заїзду завантажили стільки разів, що аж страшно братись це все виправляти.
   Цікаво би було подивитись скільки разів цього року таке пройшло. От тільки без поняття як знайти це все…

   Відповідь
 • 12/10/2017 о 20:53
  Permalink

  Не пожаліла часу, передивилась за кілька вечорів всі 36 тисяч із гаком завантажених цього року фотографій. Засмутилась. За кількістю трешу (тобто неякісно зроблених, кривих, нечітких, із поганим освітлення і без жодних зусиль автора щодо покращення якості зображення і т.п.) – цей конкурс найгірший за усі 5 років, які я беру у ньому участь. Треба щось терміново вирішувати із кількісними номінаціями та призами за них (особливо для Києва, Львова, Одеси), бо ще пару років такої навали трешевих знімків – і українська Вікіпедія не витримає. Задля справедливості – є дуже гарні фотографії до півтора десятка авторів (з 200 учасників), більшість з яких нам вже добре відомі як дуже гарні майстри, порадували четверо новачків, яким щиро бажаю удачі!! Своїми фото я теж незадоволена, оскільки півроку до середини літа була зосереджена на вивченні польської та складанні іспитів, але на сезон-2017 почну їздити фотографувати вже невдовзі. “Планка якості” конкурсу знижується у % вимірі (кількість гарних та якісних фото до загальної), тому організаторам варто подумати, як заохочувати фотографів зосереджуватись не на кількості. а на якості, як передивитись стимули

  Відповідь
  • 13/10/2017 о 16:14
   Permalink

   Категорично не погоджуюсь. Фотографії як мінімум на рівні попередніх конкурсів, а багато в яких питаннях і кращі (наприклад, тепер немає 100500 фотографій Юлі Зірки на фоні пам’яток чи кислотно-насичених знімків від Folkerman, якими він часто грішив в 2013 році).

   Але цього року є велика проблема із прев’ю-мініатюрами.

   Наприклад, на передперегляді фото виглядає жахливо (https://goo.gl/roYidj)

   А насправді цей знімок якісний (https://goo.gl/Y2mbJT)

   Відповідь
   • 16/10/2017 о 21:33
    Permalink

    Проблема з мініатюрами виявилась проблемою взаємодії MediaWiki і вбудованих даних щодо автоповороту зображення. Здається, тільки фото ЯдвигаВереск таке мають; деякі вдається виправити поворотом на 0°. В будь-якому разі, на оцінювання це не впливає, бо журі дивляться повну роздільність.

    Відповідь
    • 17/10/2017 о 14:02
     Permalink

     В мене близько десятка фотографій початково вантажились із спотвореними мініатюрами, але я їх вчасно помічав та видаляв. При повторному завантаженні проблем не було.

     Відповідь
 • 11/10/2017 о 16:44
  Permalink

  В шість років вже якраз час до школи.
  А поки ото все сортується, перевіряється і ще щось дуже важливе робиться можна хоч того бота крутанути щоб порозставляв фото до об’єктів які раніше ніразу не фотографувалися?

  Відповідь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *