Як узяти участь

Участь у конкурсі можуть взяти всі охочі! Для цього треба зробити декілька кроків:

  1. Перейти на сторінку конкурсу у Вікіпедії.
  2. Створити або увійти у свій акаунт у Вікіпедії (при реєстрації треба вказати дійсний e-mail).
  3. Знайти пам’ятку у конкурсних списках пам’яток. У кожної пам’ятки є власний ідентифікатор (ID).
  4. Завантажити фото пам’ятки прямо з переліку: знайдіть у списках рядок із потрібним об’єктом, і в останній колонці натисніть на посилання «[Завантажити фото]» або «Завантажити ще фото».

Зверніть увагу:

  • Для завантаження відео потрібен формат webm, більше про конвертацію тут.
  • Для участі у спеціальних номінаціях може бути потрібен додатковий крок у Завантажувачі (наприклад, вибрати відповідну номінацію при поданні фото) чи скористатися конкурсними списками спецномінацій. Детальніше про спецномінації тут.

Конкурсні обмеження:

  • Приймаються тільки власні роботи (вам належать авторські права на них).
  • Роботи мають бути завантажені на конкурс із 1 по 31 жовтня.
  • Приймаються роботи зроблені будь-коли до 30 червня 2023 року включно. Це обмеження встановлене Організаційним комітетом для безпеки учасників (не робити світлини зараз), а також для уникнення розкриття інформації, що може зашкодити національній безпеці. Роботи зроблені після 30 червня 2023 року не приймаються (окрім спецномінації «Інтер’єри», де можна подавати поточні фото з дотриманням вимог безпеки).

File:WLMUkraine2023-2.jpg

Також можна спробувати автоматизувати процес завантаження, якщо фотографій різних пам’яток багато і вони структуровані. Детальніше читайте тут: «Технічна підтримка завантаження та оформлення для учасників».

Див. також ЧаП (ЧАсті Питання)

Поради:

Онлайн-тренінг «Як завантажити фото на конкурс “Вікі любить пам’ятки”»

Див. також: слайди до тренінгу

Номінації конкурсу 2023:

  • за найкращі фотографії — 10 перших місць
  • за найбільшу кількість сфотографованих пам’яток — 10 перших місць
  • за найкращі фотографії по кожному з регіонів України — 1 перше місце
  • за найбільшу кількість сфотографованих пам’яток по кожному з регіонів України — 1 перше місце

Окремо будуть відзначені сувенірами десять конкурсантів-новачків (тобто таких, які ще не брали участі у попередніх конкурсах «Вікі любить пам’ятки» в Україні), які сфотографували найбільше пам’яток. Детальніше із регламентом конкурсу можна ознайомитися тут.

Призи конкурсу залежать від номінації:

  • У всеукраїнській номінації «За найбільшу кількість сфотографованих пам’яток» вартість приза залежить від місця. Призи співмірні із вартістю фотоапарата, планшета, об’єктива за перше, друге, третє місця (і нижчі за решту місць).
  • У всеукраїнській номінації за найкраще фото призовий фонд ділиться порівну між авторами усіх 10 фото. Вартість приза співмірна із вартістю недорогого фотоапарата.
  • Переможці в інших номінаціях (найкраще фото регіону, найбільше сфотографованих пам’яток регіону тощо) отримують набір сувенірів від організаторів конкурсу та запрошення на церемонію нагородження (якщо вона проводиться).
  • У спеціальних номінаціях призи залежать від кожної номінації.

Спеціальні номінації конкурсу 2023:

Усі номінації, спецномінації та відзнаки «Вікі любить пам’ятки» 2023 року також детально описані на блозі.

«Вікі любить пам’ятки»: презентація конкурсу 2023

Якщо ви не знайшли тут відповіді на своє запитання, надішліть його листом організаційному комітету на wlm@wikimedia.org.ua, напишіть нам на сторінці обговорення у Вікіпедії чи нашим офіційним сторінкам у соцмережах: Фейсбук, Інстаграм чи Твіттер. Також див. сторінку Контакти.

344 thoughts on “Як узяти участь

  • У шапці цієї сторінки необхідно виправити з “ЗАВАНТАЖИТИ фотографію … працюватиме лише цей в період” на “працюватиме лише в цей період”.

    Відповідь
    • Микола Козленко

      Виправлено, дякую за уважність!

      Відповідь
  • Роман Анатолійович

    Спробую взяти участь. Дізнаюся для себе багато чого цікавого

    Відповідь
  • Добринський

    6-254-0029 Пам’ятний знак на честь загиблих бійців УПА с. Городець на території церкви

    Це село не належить до Сарненського району тут помилка

    Можливо інше село інше або район не той вказали с.Городець Володимирецького району. Перевірте в чому помилка????

    Відповідь
    • Микола Козленко

      Рівненська облрада три роки поспіль надавала нам списки з селом Городець Сарненського району. Жодної інформації про цей пам’ятний знак, крім того, що він встановлений у 2000 році, немає. Якщо ви знаєте, що це має бути насправді, будь ласка, повідомте.

      Відповідь
  • Сповіщення: Фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки» розпочнеться в Україні 15 вересня | Вікі любить пам'ятки

    • Анатолій Гончаров

      Перша десятка буде опублікована сьогодні або завтра на цьому сайті.

      Відповідь
  • Скажіть, а за географічною різноманітністю немає ніякого відбору?
    Тобто, я так розумію, якщо людина надсилає численні фото зі своїх подорожей по всій країні, вона все одно статистично програє людині, яка взяла фотоапарат і пройшлася центром Києва, фотографуючи кожну будівлю з ID?

    Відповідь
    • Офіційного відбору немає, проте, наприклад, минулого року серед переможців були й такі, які отримали призи з найкраще фото двох і навіть п’яти областей, тобто фотографування по всій країні підвищує шанси на перемогу.

      До того ж навіть пройти по центру Києва, фотографуючи кожну будівлю зі статусом пам’ятки – теж вимагає часу, бо дуже часто пам’ятками є флігелі у дворах, будинки на бічних вулицях або навіть на околицях за 15 км від центру – для деяких пам’яток фотографії взагалі публікуються чи не вперше. Тож нам однаково цінні як учасники, які ретельно фотографують своє місто, так і ті, хто завантажує фото з усіх поїздок Україною.

      Відповідь
    • За місяць важко відразу ж і фотографувати і завантажувати одночасно, хіба ніде не працювати. Але все одне буде важко перемогти у номінації за кількістю тих, хто фотографує пам’ятки не один рік. А у конкурсі на найкраще фото перевага у того, хто має вдачу та велику кількість майстерно зроблених та оброблених знімків.

      Відповідь
      • Анатолій Гончаров

        Чого ж важко? Он погляньте на історію редагувань і дати створення файлів користувача Wadco2: 30.09 до 11-ї ранку вантажив, потім пішов 5 годин пофотографував, і вантажив далі вже нові фотографії

        Відповідь
        • Поглянув. Фото без редагування причому це у основному серії пам’яток. І це також був вихідний.

          Відповідь
        • в теорії воно виглядає просто. Йдеш собі по вулиці, фотографуєш “направо/наліво”… Але на практиці – навіть в таких містах, як скажімо Одеса, де на одній вулиці можна зібрати до 50 об’єктів, за цілий день біганини не нафотографуєш більше 150 об’єктів. А тоді ті фото треба ще ідентифікувати (найпростіше, звісно, постійно номера будинків знімати), бо навіть джіпеес-координати в екзіфі потребують часу “гуляння по мапі”. А потім відібрати, а потім обробити і завантажити. З власного досвіду завантаження майже 3 тис. об’єктів, знаю як то 🙂

          Відповідь
  • Я завантажив фото на сайт. Побачив що, та людина, шо завантажила одне фото будiвлi на пл. Фейербаха, 5 помилилася. Будь ласка, перевiрте це, та допустiть моi роботи. Також знайшов будинок на вул. Примерівська, 3/5 але його у конкурснiй роботi нема, нажаль. Куди можно вiдправити його фото?
    Якщо можна – перевiрте, будь ласка усi фото з мого профiлю.
    Дуже вдячний, що приймаю участь у цьому конкурсi.

    Відповідь
  • Вообщето я пользовался русскоязычной вики. Чего вы меня направили ну украиноязычную???
    Что у вас глючит перенаправление???

    Відповідь
    • Державний реєстр національного культурного надбання офіційно виданий лише українською мовою, тому розташований в україномовній Вікіпедії. Якщо ви маєте бажання перекласти весь реєстр (понад 50 тисяч пам’яток) російською, англійською або будь-якою іншою мовою, будь ласка, але наразі таких перекладів немає.

      Відповідь
  • А когда появятся добавленные мною снимки в таблице по моему городу?

    Відповідь
    • Зазвичай фото додаються до таблиць один раз на день. Якщо пройшло більше двох днів, і фото немає, напишіть, про яке місто і які фото йдеться

      Відповідь
          • деяки фото, яки я загружав 29 та 30.09 так и не з`явилися у таблиці, однак в інфо фотографії є данні, що вони приймають участь, ти треба щось робити, присилати посилання та щось правити? дякую

  • Добрий день.
    Скажіть, чи є якийсь відбір за якістю та різноплановістю фотографій? Скажімо, чи буде при підрахунку фотодоробку внесок людини, яка зі 100 ракурсів сфотографувала один і той самий пам´ятник, більшим, ніж тієї, яка надіслала по одному фото з 99 місць?

    Відповідь
    • фотографії оцінюються у двох загальних номінаціях – за найкраще фото (10 фіналістів у української частини будуть оцінюватися міжнародним журі) та за кількість сфотографованих пам’яток. цінним буде і “внесок людини, яка зі 100 ракурсів сфотографувала один і той самий пам´ятник, більшим, ніж тієї, яка надіслала по одному фото з 99 місць”, але для перемоги у номінації за кількість сфотографованих пам’яток матиме більше шансів та людина, яка “надіслала по одному фото з 99 місць”

      Відповідь
  • А у котрій 30-го закінчується прийом робіт? В 23:59? За місцевим часом чи за Лондоном?

    Відповідь
    • Анатолій Гончаров

      В Україні конкурс закінчується опівночі за східноєвропейським літнім часом (EEST, GMT+3), тобто о 21:00 за Гринвічем (UTC)

      Відповідь
      • Якщо бути дуже точним, то о 23:59 30 вересня за Києвом (фото завантажене о 0:00 1 жовтня за Києвом вже не буде конкурсним)

        Відповідь
  • А в який час 30-го закінчується прийом робіт? в 23:59? І за яким часом? Місцевим чи по Лондону?

    Відповідь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *