ВиставкиНовини / NewsРізне

Інтерв’ю з організаторкою мандрівної фотовиставки Олею Нестеренко

Оля Нестеренко — волонтерка, патрульна української Вікіпедії, координаторка мандрівної фотовиставки «Вікі любить пам’ятки» — у 2019 році організувала 12 експозицій світлин-переможців фотоконкуру «Вікі любить пам’ятки» у номінаціях «Найкраще фото конкурсу» за 2017 та 2018 роки, а також фото, що перемогли у спецномінації «Єврейська спадщина».

 26 світлин 12 авторів прикрашали музеї та бібліотеки, фото милувалися у Києві, Старобільську, Лисичанську, Покровському, Хмельницькому, Херсоні, Миколаєві, Вінниці, Одесі, Дніпрі та Знам’янці. Від сьогодні, 11 листопада, виставку зможуть побачити мешканці Роздільної, Одеської області.Що надихає Олю займатися цим проєктом, які виставки запам’яталися їй найбільше, та що ви можете зробити, якщо хочете побачити світлини у своєму місті — дивіться у відеоінтерв’ю.

Текстова версія:

Як виникла ідея робити мандрівну фотовиставку?

Ідея «подорожі фотографій» конкурсу «Вікі любить пам’ятки» не моя. Вже кілька років світлини після церемонії нагородження, яка відбувається наприкінці року в Києві, експонувались в інших містах. 

Чому саме ви вирішили цим зайнятися?

Не було координатора, конкретного маршруту чи міст. Якщо знаходився волонтер, який хотів, щоб виставка приїхала в певний населений пункт — фотографії туди їхалиОскільки я працюю в бібліотеці, то наприкінці 2018 року мені спало на думку налагодити тісніше співпрацю «Вікімедіа Україна» та закладів культури (музеї, бібліотеки) через ініціативу БоГеМА, яка діє у нашій організації.

Як ви виходите на локації, які приймають фотовиставку?

Оскільки ми проводили багато заходів у співпраці з бібліотеками (вікімарафони, конкурси для бібліотекарів)у нас є база контактів, на які я надсилала інформацію про зголошення на мандрівну виставку. Також інформацію ми публікували на сторінках наших проектів, у розсилці. Так і знайшли охочих.

У чому полягають основні труднощі співпраці з приймаючою стороною?

Труднощі виникають завжди, де є людський фактор, у будь-якому проєкті, тут головне питання як їх вирішити. Починається усе з пересилки, тобто робота Нової пошти, яка на жаль не завжди спрацьовує добре. Далі йдуть організаційні питання. Наче домовляєшся з приймаючою стороною про одне, але потім на фото бачиш зовсім інше. Це стосується як представлення самої виставки, так і її відкриття та співпраця з місцевими ЗМІ, які не публікують інформацію про перебування виставки у їхньому населеному пункті (можливо тому що її не надсилали зовсім, хоча інформацію про виставку, прес-анонс, банер та афіші ми розробляємо та надсилаємо кожному).

Що треба зробити тим, хто хоче, аби виставка фото приїхала в їхнє місто?

Треба написати на електронну пошту конкурсу «Вікі любить пам’ятки» — wlm@wikimedia.org.ua, вказати приблизні дати (місяць), приміщення, де буде експонуватися виставка та контактну особу.

Яке приймаюче місто вам найбільше запам’яталося?

Мені найбільше запам’яталося два міста — Миколаїв та Вінниця. У Миколаєві виставку приймала обласна бібліотека і зробила це на високому рівні. Працівники бібліотеки гарно представили світлини для перегляду, робили багато анонсів про фотографії та сам конкурс у ЗМІ (виступали також на місцевому телебаченні), протягом перебування виставки у їхньому місті проводили багато заходів для популяризації конкурсу.

А Вінниця мені запам’яталась тим, що це невелика бібліотека-філія, але також дуже гарно рекламували сам конкурс та мандрівну виставку серед своїх читачів, серед громади свого міста.

Куди виставка попрямує далі? 

Далі виставка попрямує у місто Роздільна Одеської області, де буде експонуватись у музеї. (До речі, саме сьогодні, 11 листопада 2019 року, виставка в Роздільній розпочала свою роботу).

Що вам найбільше подобається у цьому проєкті? Від чого отримуєте задоволення?

Мені подобається, що через світлини, різні люди, а можливо і потенційні учасники дізнаються про конкурс. Також мандрівна фотовиставка вкотре покаже красу України, її пам’ятки, приверне увагу до збереження культурної спадщини. Звісно, я отримую задоволення від цього, інакше я би цим не займалась.

 

На 2020 рік виставка шукає нового волонтера чи волонтерку. Ця людина з любов’ю та наснагою буде співпрацювати з новими локаціями та робитиме так, аби мандрівна фотовиставка радувала якомога більше людей в різних куточках України. А можливо і світу;) Маєте бажання поволонтерити та долучитися до проєкту? Пишіть на wlm@wikimedia.org.ua. Чекаємо з нетерпінням!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *