Новини / News

Триває підготовка до конкурсу

Запрошуємо до участі в конкурсі «Вікі любить пам’ятки». Цього разу він буде проходити з 15 вересня по 15 жовтня. До 5 листопада буде визначено 10 найкращих світлин, які будуть надіслані на міжнародний конкурс.

Наразі триває підготовка до конкурсу. Зокрема, продовжують оновлюватися і доповнюватися списки — з більшості областей надійшли нові, уточнені або детальніші списки. Були отримані нові списки з Тернопільської, Хмельницької та Чернігівської областей. Знову не надали списків Дніпропетровська і Черкаська області. Тож цього року учасникам буде запропоновано тисячі нових пам’яток — від Ужгорода до Луганська і від Чернігова до Севастополя. Загалом у списках понад 60 тисяч пам’яток, понад три чверті з яких ще не були сфотографовані.

Цього року разом з конкурсом планується також проведення у Вікіпедії місячника з написання статей про пам’ятки культурної спадщини.

Судацька фортеця, місто Судак, АР Крим, © Антон Петрусь, CC-BY-SA 4.0
Судацька фортеця, місто Судак, АР Крим, © Антон Петрусь, CC-BY-SA 4.0

7 коментарів до “Триває підготовка до конкурсу

  • Про яку саме пам’ятку йде мова? Якщо вона не виключена з реєстру, то можна завантажити, наприклад, старі фото, де ця пам’ятка ще є.

   Відповісти
   • Дякую, зрозуміла. Мова йде про пам`ятники, що знаходяться у Житомирі – Марксу та Леніну. Побачила, що біля назви пам`ятника Леніну вже стоїть позначка “зруйновано” (ID 18-101-0410) , а Марксу – ще ні (ID 18-101-0401).

    Відповісти
    • Саме для цього нам і потрібна ваша допомога – адже хто, як не житомиряни, таке помітить? 🙂 Оновив список, якщо ви помітите ще десь помилку – можете сміливо виправляти!

     Відповісти
 • Доброго дня, пане Анатолію.
  Маю не коментар, а питання. З приводу списків пам”яток.
  В чому суть виділення частини списків жовтим, синім, рожевим, пісочним та іншими кольорами ?

  Відповісти
  • Кольором виділені різні типи пам’яток: світло-жовтим — пам’ятки архітектури, світло-зеленим — історії, рожевим — монументального мистецтва, світло-коричневим — археології, синім — науки і техніки, зеленим — садово-паркового мистецтва. Для пам’яток кількох типів виділення за першим типом.
   Комплекси пам’яток виділені сірим, внутрікомплексні об’єкти — темнішим кольором у порівнянні з основними.

   Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *