100 тисяч фотографій пам’яток з усього світу

Володимирський Собор у Києві.
Володимирський Собор у Києві. Фото – учасник Alexostrov. Ця фотографія завантажена під № 4000

Згідно з даними статистичного сервера, загальна кількість завантажених фотографій з усіх країн наближається до 100000, а кількість учасників перевищила 5,5 тисяч.

Кількість фотографій з України на конкурсі “Вікі любить пам’ятки” досягла 4500, завдяки чому Україна піднялась на 7-му сходинку за цим показником, випередивши чехів. На першому місці залишаються іспанці (18 тисяч), на другому – поляки (більше 11 тисяч).

Найбільше конкурсних фотографій наразі – це пам’ятки Києва (480), Харкова (322) і Одеси (267). Серед областей України найкраще представлені Одещина (410), Львівщина (346), Крим (330) та Вінничина (315). Щоправда ці дані не зовсім точні – на жаль не всі учасники конкурсу ставлять вірні ідентифікатори пам’яток, через що близько 300 фотографій не враховуються у географічній статистиці.

Кількість учасників конкурсу досягла 229 учасників. За цим показником Україна посідає 8-ме місце.

 

 

13 thoughts on “100 тисяч фотографій пам’яток з усього світу

 • 13/09/2012 о 14:47
  Permalink

  Добавив фото в списки Полтавської області, але дані фото (внесені ще з 10 вересня) не бачу в загальному конкурсному списку по Україні. Внесено 80, а бачу лише 5. Можливо, щось не вірно зроблено мною.

  Відповідь
  • 13/09/2012 о 15:05
   Permalink

   Дані в списках оновлюються вручну. Здається, що людей, які могли би це робите не дуже багато. Коли я завантажую свої фото, то сам додаю їх до списків.

   Це не складно, назви власно завантажених файлів зберігаються на http://commons.wikimedia.org в розділі “Мої завантаження”.

   Якщо відкрити перелік для редагування, то кожний запис таблиці буде мати набір полів, де назву фото потрібно вставити після “| фото = ” .

   Відповідь
 • 13/09/2012 о 06:39
  Permalink

  Дуже жаль, що списки пам’яток дуже неповні, Для Харкова наприклад більша частина у списку – пам’ятки революціонерам та героям громадянскої війни, у той час як велика кількість пам’яток Вітчизняній війни, пам’яток діячам культури та вченим не представлена взагалі. І це тільки пам’ятки радянських часів, а ті, що з’явилися у останні 20 років (а їх дуже багато!), представлені просто у мізерній кількості. Аналогічна ситуацій з будинками – у списках є тільки будинки “де проходив з’їзд РПКБ у 1920 р.” та інш., у той час як перлини архиткутри XIX сторіччя залишились за бортом. Заздрю киянам з їх величезним сучасним списком пам’яток.

  Відповідь
  • 13/09/2012 о 08:57
   Permalink

   Ну це лише переліки пам’яток історії та монументального мистецтва. Найцікавіший перелік пам’яток архітектури чомусь Харківська адміністрація ховає…

   По Вінниччині теж ситуація сумна, але в Вікіпедії є перелік пам’ятників архітектури, який не ким так і не був доданий до конкурсних переліків. На мій погляд, часу на підготовку було відведено дуже мало.

   Відповідь
   • 13/09/2012 о 18:08
    Permalink

    Кияни найактивніше займалися своїми списками пам’яток, тому і результат! Харків’яни на жаль налехної активності не проявили, тому затримка з їхнім списком вийшла. Але я сподіваюсь що на вихідних зможу дещо додати…

    Відповідь
    • 15/09/2012 о 09:09
     Permalink

     А десь в правилах конкурсу сказано, що пам’ятки мають бути офіційно владою включені в якісь реєстри? Бо Україна – така вона країна, що маса цікавих об’єктів опинилася за межами такої документально підтвердженої “пам’ятковості”. Навскидку – палац Даховських на Черкащині – http://haidamac.org.ua/2010/05/leskove2/ належить військовим, не включено ні до національного, ні до місцевих реєстрів. Але ж пам’ятка?

     Відповідь
     • 15/09/2012 о 12:52
      Permalink

      Формально – такого правила немає. Ваш приклад переконує, що нам не слід обмежуватись лише пам’ятками, “канонізованими” владою. Але є питання критерію включення пам’яток – як нам об’єктивно визначити – який об’єкт є пам’яткою, а який не є? Я започаткував сторінку на сайті Вікімедіа Україна, думаю варто провести відкриту дискусію на цю тему.

     • 15/09/2012 о 17:27
      Permalink

      так може вже не дискутувати, а додавати всі ті пам’ятки у списки? Принаймні з того, що зараз є на сторінці з архітектури (пам’ятками історії якось не цікавлюся, тому не знаю), ІМХО все достойне

     • 15/09/2012 о 18:07
      Permalink

      Тут є певна проблема… Я взагалі вважаю, що кожна стара будівля є цікавою, принаймні в межах до 1940-х рр. На мій погляд все ж таки поки краще зупинитися на будівлях присутніх в переліку – тобто є що фотографувати та завантажувати.

     • 15/09/2012 о 18:23
      Permalink

      Можливо у нас буде можливість подискутувати про це в Києві на заключенні конкурсу. В Кнайпі вже запропонували скликати круглий стіл на цю тему, є ще відкрита сторінка для дискусії на сайті ВМУА

  • 13/09/2012 о 11:15
   Permalink

   Хоча, насправді, в Вінницькому переліку присутнє багато пам’яток архітектури, але переліки деяких районів були недоробленими та не мали пам’яток архітектури. Але я оновил їх за допомогою переліків сайту Управління культури та туризму Вінницької області. Якщо би так можливо було зробити і в інших областях, але подібні переліки я зустрічав ще тільки на державних сайтах Одеської та Івано-Франківської областей.

   Відповідь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *