14 000 – Одеса випереджає Львів у кілька разів
З приємністю відзначаємо 14-тисячну фотографію – цього разу в об’єктиві знову Львів, будівля відома як “Фабрика повидла” на Жовківській рогатці. В реєстрі пам’яток ця будівля значиться під непримітною назвою “промисловий будинок”. Між тим на сайті Via est Vita ми дізнаємось, що будівля була збудована на початку ХХ ст. для фабрики спиртових виробів та підсолоджених трунків, пізніше тут розташували винзавод тресту “Укрголоввино”, потім цех переробки овочевої бази, і нарешті, тепер тут проводяться заходи “Тижня актуального мистецтва”, завдяки яким будівля й отримала назву “фабрики повидла”
За статистикою, Львів наразі представлений 415 фотографіями, поступаючись за цим показником Одесі (2243), Києву (1377) і Харкову (1285), а замикає п’ятірку лідерів – Полтава (377). Як показує практика, кількість фотографій для кожного міста залежить з одного боку від кількості пам’яток, про які нам вдалося зібрати відомості, з іншого – від особистої ініціативи фотографів. Схоже, одеські фотографи зараз найкреативніші, але до кінця конкурсу ще тиждень, отже у кожного учасника конкурсу є ще час вивести своє рідне місто в лідери. Можна запросити на допомогу друзів – долучитися до конкурсу можна в будь-який день!
Да, Обработка фотографий и заполнение полей, отнимают очень много времени(
А по поводу загрузки фотографий, тут в первую очередь – скорость интернет соединения, а не загрузчик тормозит.
Є ще одна неприємна річ: завантажуємо кілька світлин; йдемо далі і додаємо інформацію про кожен знімок (імена файлів однакові***); йдемо далі і отримуємо незрозумулу помилку. І приїхали! Повернутись назад — ніяк, вперед також не пускає. В результаті 15хв коту під хвіст 🙁
Помилка ж очевидна — однакові імена файлів.
На жаргоні IT-шників — це є 100% баг. Який забирає час і збиває з пантелику.
Звичайнісінька недбалість західних програмістів. Але WMF влаштований так, що дуже важко розібратись від кого вимагати і якими важелями…
Скажімо так, той інструмен розроблений порівняно недавно, і часом справді можливі баги, коли завантаження не завершується. Є два інші інструменти завантаження (в одному треба ставити вручну шаблони, в іншому треба ставити на комп’ютер Java-програму). Цей зручніший, але трохи глючніший. За зручність доводиться платити…
То про інше говорилось, для фото розмір є однією зі складових якості. Розмір = кількість інформації. Навіть самі прості сучасні бездзеркальні фотоапарати видають по меншій мірі 5 справжніх мегапікселів. 800 пікселів – це для блогів, інтернету, Вікісховище призначено для більш загального кругу задач.
хіба фото в Вікі не для інету?
Питання невірно поставлене.
Вікі – це двигун за допомогою якого можна створювати сайти. Стосовно фото завантаження здійснюється на сервери Wikimedia Foundation у рамках проекту Wikimedia Commons – тобто Вікісховища.
Метою Вікісховища є зберіганні різноманітної корисної для навчання інформації, який може скористатися кожний в самих різних цілях. Тому може виникнути можливість розглянути певні деталі, яких на малому фото не буде видно.
може Ви і праві.
Але, зрештою, вирішує автор 🙂
Принаймні, я коли фотографую пам’ятку, окремо фотографую і елементи декору і т.п. І ці фото виставляю також
і 850 пікселів – то по одній стороні 😉
5 Мп мін – то загальна площа фото 😉
Фактично зменшений знімок з 5Мп камери до 850 по довшій – то десь менше всього в 4 рази 🙂
Ну то таке. Що вантажити, визначає автор
Аби я зі своїм повільним бездротовим нетом вантажив повнорозмірні фото, витягнув би заледве пару десятків 🙂
А на рахунок Львова, трохи підтягнемо, але Одесу певно таки цього року наздогнати не вдасться 🙂
Не вдасться. Хлопці мають велику кількість вже оброблених знімків. Олексій та Дмитро – це українські Pere prlpz.
Та й процес завантажування не такий швидкий, як того хотілося б 🙁
Поки що мені легше робити знімки, ніж “заливати” їх до вікі: одна світлина (5-10Мб) заливається по 2хв. Крім того важко розібратись з орієнтацією: в Linux всі фото автоматично повертаються в залежності від значення в EXIF. На вікі ж потім кумедно виглядає, якщо нічого не робити: оригінал на 10Мб неправильно повернутий, а менші розміри ОК 🙂
А у мене багато часу займає обробка фото. Ну і завантаження але не передача даних, а заповнення полів. Якщо би в опис автоматично додавалась інформація про пам’ятку і створювалась категорія, то це зберегло би багато часу.
Можливо колись вікі-програмісти навчаться і цьому.
На обробку в мене взагалі часу немає. В ідеалі хочеться побавитись з брекетингом… щоб і небо блакитне було, і об*єкт не затемнений.
певно, то вже будемо готуватися до наступного конкурсу 🙂
Думаю, більшість фото для Вікі не потрібна в оригінальному розмірі (5-10 Мб). Я роблю ресайз до 850 пікселів по довшій стороні з подальшим шарпінгом. Так, потребує часу, але тоді ж і вантажиться швидше
Ну як не потрібно? Це теж саме що в скарбничку відкладати по копійці, а гривні залишати при себе.
Вікісховище потрібно наповнювати якомога якісним матеріалом.
як то кажу народна мудрість – якість не в розмірі :))))
Андрію! Якраз маю питання щодо “кількість фотографій для кожного міста залежить з одного боку від кількості пам’яток, про які нам вдалося зібрати відомості”.
Цікавить, до кого зверталися за реєстрами пам’яток? Який рівень влади – то ОДА (обласні управління культури)? Чи нижчий рівень (міста)?
Хочу трошки поштурхати наших бюрократів, які б’ють себе в груди, що так працюють задля розвитку внутрішнього туризму, а як до справи, то чи і не мають реєстрів, чи старанно їх ховають. Що на весь облцентр (Черкаси), нашкребли аж 4 пам’ятки. По більшості районів і міст області (крім Умані) – теж у реєстрах лиш національного значення.
Спочатку звернулись до Міністерства і отримали вельми строкатий список – від 1000 пам’яток по Одещині до одненької на Закарпатті. Тоді звернулись до ОДА. Тут ситуація теж була різною – одні дали все, інші проігнорували.. Ще бралися застарілі списки пам’яток національного значення, які збереглися в одному з архіві сайту інституту пам’яткознавства. Так що штурхати варто…
дякую! Завтра поговорю з працівниками ОДА. Давно вони мені ті реєстри обіцяли…
З Уманню окремий випадок. Перелік пам’яток Умані я придбав у уманському краєзнавчому музеї (перелік входить до складу брошури заповіднику “Стара Умань”), потім його переніс у Вікіпедію – тому цей перелік і є на конкурсі.
завдяки “Старій Умані” принаймні є реєстр 🙂
Хіба можна заливати на конкурс світлини з водяними знаками на яких © та підпис?
Я не знайшов заборони в міжнародних правилах, є лише Commons:Watermarks, яке просить їх уникати, але не зобов’язує.
Гадаю, якщо фото справді Ваше, то нічого страшного. В іншому випадку — це порушення авторських прав, що може закінчитись прецедентом.
Не забороняє, але я поступово їх видаляю. На все потрібен час