МіжнароднеНовини / News

Один мільйон зображень

Вже один мільйон зображень завантажено до Вікісховища в межах фотоконкурсу Wiki Loves Monuments, не раз визнаного Книгою рекордів Гіннеса найбільшим у світі!

Стільки фотографій пам’яток історії, культури, архітектури та археології надійшло за чотири роки проведення конкурсу до спільного спадку людства через вікіпроекти із понад 50 країн – учасників конкурсу. Лише за попередній рік більше 11 тисяч фотографів завантажили понад 365 тисяч фотографій.

«Із більш ніж мільйоном вільних зображень об’єктів спадщини із всього світу, Вікі любить пам’ятки є одним із найважливіших у світі проектів, пов’язаних із історією сьогодні», – підкреслює Дерор Лін. – «Із року в рік, волонтери задокументовують сотні тисяч об’єктів спадщини по всьому світу і завантажують зображення в Інтернеті під вільною ліцензією, заради нинішнього покоління і наступних поколінь. Ці люди розкривають цвіт творчості та культури в своїх країнах».

Фотографії розміщуються на Вікісховищі (Wikimedia Commons) під вільною ліцензією, а відтак можуть бути використані будь-ким, в будь-яких цілях, за умови зазначення автора і збереження ліцензії. Багато таких фотографій з’являються чи ще з’являться у Вікіпедії, найбільшій у світі енциклопедії – що робить знання про спадок світу доступним для всього людства.


Вокзал Келеті в Будапешті («Східний вокзал»). Автор – Németh Tibor. Одне з найкращих зображень «Вікі любить пам’ятки 2013». Ліцензія CC-BY-SA 3.0.

Один коментар до “Один мільйон зображень

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *