«Вікі любить пам’ятки»: ілюструй Вікіпедію та змагайся за призи!
З 1 по 30 вересня проходитиме щорічний міжнародний фотоконкурс об’єктів культурної спадщини «Вікі любить пам’ятки». Він має статус найбільшого у світі згідно з Книгою рекордів Гіннеса, і цього року конкурс проходитиме у 30 країнах світу. Учасники української частини конкурсу зможуть завантажити свої фотографії пам’яток України та позмагатися за відзнаки та призи у кількох номінаціях.
Фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки» (Wiki Loves Monuments) проводиться з метою зібрати фотографії всіх пам’яток культурної спадщини світу і розмістити їх у Вікісховищі під вільною ліцензією. Це дасть змогу проілюструвати статті Вікіпедії — вільної енциклопедії, яку щодня переглядають мільйони людей в усьому світі.
Узяти участь у конкурсі можуть всі охочі. Для цього слід бути зареєстрованим у Вікісховищі — одному із сестринських проектів Вікіпедії, сфотографувати пам’ятку/и з конкурсних списків та завантажити ці фотографії до Вікісховища з 1 по 30 вересня, детальніше тут: wlm.org.ua/participation
Фотографії можуть бути зроблені в будь-який час: як під час конкурсу, так і до нього; головне, щоб це були власні роботи. Конкурсний список складається з понад 87 тисяч пам’яток історико-культурної спадщини України з усіх регіонів України, в тому числі Автономної Республіки Крим і Севастополя.
Призовий фонд буде розподілено між авторами найкращих фотографій конкурсу в цілому, авторами найкращих фото кожного регіону, учасниками, які сфотографували найбільшу кількість пам’яток, та переможцями спецномінацій. Окремо відзначатимуться автори, що вперше беруть участь у конкурсі.
Детальніше про конкурс можна дізнатися на сайті: wlm.org.ua Регламент конкурсу опубліковано за посиланням: Вікі любить пам’ятки 2019/Регламент. Учасники минулорічного конкурсу помітять деякі зміни в нарахуванні балів за світлини у номінації за кількість сфотографованих пам’яток.
З пропозиціями щодо співпраці та питаннями звертатися до організаційного комітету конкурсу: wlm@wikimedia.org.ua
Для довідки. Фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки» — міжнародний фотоконкурс, який був започаткований у 2010 році в Нідерландах. В Україні проводиться з 2012 року громадською організацією «Вікімедіа Україна». За сім років конкурсу завантажено понад 250 тисяч вільних фотографій пам’яток культури України, сфотографовано понад 32 тисяч пам’яток із території України (36%), взяло участь понад 2300 осіб (від аматорів до професіоналів).
«Вікімедіа Україна» є регіональним відділенням Фонду Вікімедіа в Україні і займається популяризацією вікіпроектів Фонду Вікімедіа, найвідомішим серед яких є Вікіпедія, залученням до Вікіпедії нових знань і користувачів та розвитком вікіспільноти в Україні. Організаторами «Вікі любить пам’ятки» в Україні створено найповніші відкриті списки пам’яток культури України з наявних на сьогодні, які включають понад 87 тисяч пам’яток України.
В Бережанах (Тернопільська обл.) в списках відсутня синагога, хоча на самій будівлі є охоронна табличка. На жаль, саму табличку не фотографував, тож номер не можна роздивитись.
Фото охоронної таблички на стіні синагоги з сайту Радіо Свобода:
https://gdb.rferl.org/E094420F-9942-4FE7-99FF-FFA4ADA04919_w1597_n_r0_st.jpg
Дякую. У свіжих списках від ОДА знайшла синагогу по вулиці Валовій і додала: 61-105-0076
Це ж вона?
Так, вона. Дякую.
Плюс по Вінниці бажано повернути до списків декомунізовані пам’ятники Тарногродському і Козицькому (або видалити відповідні об’єкти в інших населених пунктах, які позначені перекресленим курсивом)
Повернула. Ми, спершу, самі не знали як це краще робити: вилучати повністю, переносити в якийсь інший список… Тож кожен робив як вважав за потрібне. Зрештою домовилися викорстовувати параметр Виключений, але тепер треба багатенько перерити списків
до чого руки не часто доходять… Якщо десь про такі випадки ще знатимете, то пишіть, будь ласка
Найшов трохи пам’яток по Вінниці, які не значаться в реєстрі (схоже, просто загубились при оновленні списків). Джерело: “Каталог нерухомих пам’яток міста Вінниці”. Можна ознайомитись на сайті Вінницької міськради за посиланням: https://www.vmr.gov.ua/Branches/Lists/ArchitectureAndCityBuilding/ShowContent.aspx?ID=6
(katalog.pdf)
Далі наведу відсутні об’єкти (нумерую згідно цього каталогу, щоб легше було знайти для перевірки)
39. (А-щв)
Казарма
вул. Стрілецька, 27
рішення виконкому міськради № 1455 від 27.11.1998
(Входить до комплексу військових будівель 47-го піхотного українського полку 05-101-9009. 4 об’єкти з комплексу є в списку, а цю казарму десь пропустили)
142. (І-місц)
Будівля м’ясокомбінату, де в роки 2СВ діяли підпільні групи
вул. Батозька, 1
рішення облвиконкому № 313 від 10.06.1971
143. (І-місц)
Будівля, в якій працювала підпільна типографія “Україна”
пров. Янгеля, 10
рішення облвиконкому № 313 від 10.06.1971
161. (І-місц)
Пам’ятник М.І. Пирогову
територія лікарні (вул. Пирогова, 46)
рішення облвиконкому № 313 від 10.06.1971
Наступна пам’ятка, за логікою, мала бути декомунізована:
140. (І-місц)
Будинок, якому жив В.М. Примаков
вул. В. Отамановського, 13
рішення облвиконкому № 313 від 10.06.1971
І ще одна пам’ятка, якої нема вже років 20:
175 (І-місц)
Пам’ятник Щорсу
вул. Козицького (нині вул. Оводова)
рішення облвиконкому № 291 від 09.06.1977
(Пам’ятник демонтовано разом з ліквідацією взуттєвої фабрики ім. Щорса. Зараз на цьому місці ТЦ “Скайпарк”)
Вони не загубилися, їх ніколи не було ані в списках міськради, ані в списках ОДА. Не знаю, що це за каталог, але він дуже старий і дуже дивний. Щойно виявлені об’єкти з’явилися в новій редакції закону «Про охорону культурної спадщини» у 2000 році, тож в 1998 році виконком міськради не міг затвердити їх щойно виявленими, бо такої категорії тоді просто не було. За даними, які нам надсилала міськрада, цей комплекс взятий на облік у 2007 році і казарми в буд. № 27 там нема. Зазначених пам’яток історії також не знайшов у жодному зі списків міськради чи ОДА.