АнонсиНовини / News

«Вікі любить пам’ятки»: ілюструй Вікіпедію та змагайся за призи!

З 1 по 30 вересня проходитиме щорічний міжнародний фотоконкурс об’єктів культурної спадщини «Вікі любить пам’ятки». Він має статус найбільшого у світі згідно з Книгою рекордів Гіннеса, і цього року конкурс проходитиме у 30 країнах світу. Учасники української частини конкурсу зможуть завантажити свої фотографії пам’яток України та позмагатися за відзнаки та призи у кількох номінаціях. 

Фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки» (Wiki Loves Monuments) проводиться з метою зібрати фотографії всіх пам’яток культурної спадщини світу і розмістити їх у Вікісховищі під вільною ліцензією. Це дасть змогу проілюструвати статті Вікіпедії — вільної енциклопедії, яку щодня переглядають мільйони людей в усьому світі.

Узяти участь у конкурсі можуть всі охочі. Для цього слід бути зареєстрованим у Вікісховищі — одному із сестринських проектів Вікіпедії, сфотографувати пам’ятку/и з конкурсних списків та завантажити ці фотографії до Вікісховища з 1 по 30 вересня, детальніше тут: wlm.org.ua/participation

Фотографії можуть бути зроблені в будь-який час: як під час конкурсу, так і до нього; головне, щоб це були власні роботи. Конкурсний список складається з понад 87 тисяч пам’яток історико-культурної спадщини України з усіх регіонів України, в тому числі Автономної Республіки Крим і Севастополя.

Призовий фонд буде розподілено між авторами найкращих фотографій конкурсу в цілому,  авторами найкращих фото кожного регіону, учасниками, які сфотографували найбільшу кількість пам’яток, та переможцями спецномінацій. Окремо відзначатимуться автори, що вперше беруть участь у конкурсі.

Детальніше про конкурс можна дізнатися на сайті: wlm.org.ua Регламент конкурсу опубліковано за посиланням: Вікі любить пам’ятки 2019/Регламент. Учасники минулорічного конкурсу помітять деякі зміни в нарахуванні балів за світлини у номінації за кількість сфотографованих пам’яток.

З пропозиціями щодо співпраці та питаннями звертатися до організаційного комітету конкурсу: wlm@wikimedia.org.ua

Для довідки. Фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки» — міжнародний фотоконкурс, який був започаткований у 2010 році в Нідерландах. В Україні проводиться з 2012 року громадською організацією «Вікімедіа Україна». За сім років конкурсу завантажено понад 250 тисяч вільних фотографій пам’яток культури України, сфотографовано понад 32 тисяч пам’яток із території України (36%), взяло участь понад 2300 осіб (від аматорів до професіоналів).

«Вікімедіа Україна» є регіональним відділенням Фонду Вікімедіа в Україні і займається популяризацією вікіпроектів Фонду Вікімедіа, найвідомішим серед яких є Вікіпедія, залученням до Вікіпедії нових знань і користувачів та розвитком вікіспільноти в Україні. Організаторами «Вікі любить пам’ятки» в Україні створено найповніші відкриті списки пам’яток культури України з наявних на сьогодні, які включають понад 87 тисяч пам’яток України.

7 коментарів до “«Вікі любить пам’ятки»: ілюструй Вікіпедію та змагайся за призи!

 • В Бережанах (Тернопільська обл.) в списках відсутня синагога, хоча на самій будівлі є охоронна табличка. На жаль, саму табличку не фотографував, тож номер не можна роздивитись.

  Фото охоронної таблички на стіні синагоги з сайту Радіо Свобода:
  https://gdb.rferl.org/E094420F-9942-4FE7-99FF-FFA4ADA04919_w1597_n_r0_st.jpg

  Відповісти
 • Плюс по Вінниці бажано повернути до списків декомунізовані пам’ятники Тарногродському і Козицькому (або видалити відповідні об’єкти в інших населених пунктах, які позначені перекресленим курсивом)

  Відповісти
  • Повернула. Ми, спершу, самі не знали як це краще робити: вилучати повністю, переносити в якийсь інший список… Тож кожен робив як вважав за потрібне. Зрештою домовилися викорстовувати параметр Виключений, але тепер треба багатенько перерити списків 🙂 до чого руки не часто доходять… Якщо десь про такі випадки ще знатимете, то пишіть, будь ласка

   Відповісти
 • Найшов трохи пам’яток по Вінниці, які не значаться в реєстрі (схоже, просто загубились при оновленні списків). Джерело: “Каталог нерухомих пам’яток міста Вінниці”. Можна ознайомитись на сайті Вінницької міськради за посиланням: https://www.vmr.gov.ua/Branches/Lists/ArchitectureAndCityBuilding/ShowContent.aspx?ID=6
  (katalog.pdf)

  Далі наведу відсутні об’єкти (нумерую згідно цього каталогу, щоб легше було знайти для перевірки)

  39. (А-щв)
  Казарма
  вул. Стрілецька, 27
  рішення виконкому міськради № 1455 від 27.11.1998
  (Входить до комплексу військових будівель 47-го піхотного українського полку 05-101-9009. 4 об’єкти з комплексу є в списку, а цю казарму десь пропустили)

  142. (І-місц)
  Будівля м’ясокомбінату, де в роки 2СВ діяли підпільні групи
  вул. Батозька, 1
  рішення облвиконкому № 313 від 10.06.1971

  143. (І-місц)
  Будівля, в якій працювала підпільна типографія “Україна”
  пров. Янгеля, 10
  рішення облвиконкому № 313 від 10.06.1971

  161. (І-місц)
  Пам’ятник М.І. Пирогову
  територія лікарні (вул. Пирогова, 46)
  рішення облвиконкому № 313 від 10.06.1971

  Наступна пам’ятка, за логікою, мала бути декомунізована:
  140. (І-місц)
  Будинок, якому жив В.М. Примаков
  вул. В. Отамановського, 13
  рішення облвиконкому № 313 від 10.06.1971

  І ще одна пам’ятка, якої нема вже років 20:
  175 (І-місц)
  Пам’ятник Щорсу
  вул. Козицького (нині вул. Оводова)
  рішення облвиконкому № 291 від 09.06.1977
  (Пам’ятник демонтовано разом з ліквідацією взуттєвої фабрики ім. Щорса. Зараз на цьому місці ТЦ “Скайпарк”)

  Відповісти
  • Вони не загубилися, їх ніколи не було ані в списках міськради, ані в списках ОДА. Не знаю, що це за каталог, але він дуже старий і дуже дивний. Щойно виявлені об’єкти з’явилися в новій редакції закону «Про охорону культурної спадщини» у 2000 році, тож в 1998 році виконком міськради не міг затвердити їх щойно виявленими, бо такої категорії тоді просто не було. За даними, які нам надсилала міськрада, цей комплекс взятий на облік у 2007 році і казарми в буд. № 27 там нема. Зазначених пам’яток історії також не знайшов у жодному зі списків міськради чи ОДА.

   Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *