Вікі любить пам’ятки
Щоб узяти участь в конкурсі, слід:
- Зареєструватися у Вікісховищі — при реєстрації слід вказати діючий e-mail.
- Знайти пам’ятку в своєму районі, скориставшись нашими Списками пам’яток або пошуком на тулсервері. Запам’ятайте ідентифікатор (ID) кожної з пам’яток, фотографії яких Ви плануєте подати на конкурс
- Сфотографувати пам’ятки. На конкурс можна надсилати будь-які фотографії, але важливо, щоб вони були якісними.
- ЗАВАНТАЖИТИ фотографію на Wikimedia Commons в період з 1по 30 вересня (спеціальний завантажувач працюватиме лише цей в період).
«Вікі любить пам’ятки» — українська частина загальносвітового конкурсу Wiki Loves Monuments, метою якою є фотографування та викладання у вільний доступ фотографій об’єктів історико-культурної спадщини країн-учасниць.
В Україні в поле зору об’єктивів учасників мають потрапити пам’ятки перш за все з Державного реєстру нерухомих пам’яток України, а також пам’ятки, облік яких ведуть обласні державні адміністрації. Оскільки списки пам’яток продовжують надходити, організатори проекту готують відомості про ці пам’ятки, формують їхні унікальні ідентифікатори та географічні координати і адреси. Але основна робота учасників конкурсу — зробити фотографії об’єктів і завантажити їх під вільною ліцензією в Вікісховище. Ця частина проекту почалася в усіх країнах, що беруть участь в проекті, 1 вересня і триватиме рівно місяць. Детальніше…
дуже круто
Моїх пам’яток архітектурно-історичного значення немає в переліку, тому в ID буду ставити нулі (ви так комусь рекомендували)
Наскільки я розумію, ви з Рівненщини. Станом на сьогодні на Рівненщині є повні списки усіх наявних в області пам’яток. Тож якщо ви не можете знайти якийсь об’єкт, найімовірніше, він не має статусу пам’ятки
а тим часом поляки вирвалися на перше місце… 🙂
Не могу найти кнопку переключения на русский язык. Подскажите, пожалуйста.
Такої кнопки не передбачено.
Добрий день! Скажіть, будь ласка, чи можна переглянути статистику по українських регіонах? Зокрема, мене цікавить, яке місце в Україні займає Дніпропетровська область по кількості завантежених фото?
Статистика робить на половину вручну і тому вистачає мене лише на першу п’ятірку. Процес такий – аналізується вміст загальної конкурсної категорії і потім категорій з категорії пам’яток
по областях і вираховується таким чином скільки конкурсних фотографій для кожної області. Я це роблю за допомогою AWB.
На момент коли я пишу ці рядки, Дніпропетровщина має 77 конкурсних фотографій і якщо не помиляюсь, це 17-е місце. Під кінець конкурсу дам точний підрахунок.
Дякую за інформацію!
Андрей, здравствуйте! Спасибо за модерирование и помощь в таком замечательном проекте. Вопрос. Если в списке памятников отсутствует Массандровский парк (Массандра, г. Ялта, АРК), есть возможность его включить в перечень? Есть возможность иным способом опубликовать фото, координаты Массандровского парка. Он очевидно относится к историческому наследию, т.к. был организовать Воронцовым до Никитского ботанического сада.
Доброго дня, я вніс Массандрівський парк у нашу чергу, думаю що нам треба буде внести усі парки садово-паркового мистецтва Криму і не тільки Криму. Коли ми зверталися до місцевих органів влади, ті про них чомусь забули… Можете поки що просто завантажити фотографії, вказавши в полі ID “0”.
Что-то я не совсем понял как это сделать.
Хотя готов поделиться кое-какими фотографиями памятников Киева.
Следуйте инструкциям на http://wlm.org.ua/udzial
Есть список памятников культуры и истории УССР – он почти полностью и сейчас сохранился.
На жаль, у 2009 році Кабінет міністрів України постановою № 928 від 3 вересня 2009 скасував реєстр пам’яток історії, мистецтва та археології та почав замість цього новий, де поки що переважно 20-30 пам’яток на область. Пам’ятки архітектури, натомість, залишилися, зараз ми перевіряємо, в більшості областей вони вже є в конкурсних списках, за кілька днів уже будуть в усіх.
по ссылке на википедию сказано что список памятников только на стадии формирования, и что теперь?
30 тисяч пам’яток вже зібрано, обирайте будь-яку!