Анонси

Вікі любить пам’ятки

Щоб узяти участь в конкурсі, слід:

«Вікі любить пам’ятки» — українська частина загальносвітового конкурсу Wiki Loves Monuments, метою якою є фотографування та викладання у вільний доступ фотографій об’єктів історико-культурної спадщини країн-учасниць.

В Україні в поле зору об’єктивів учасників мають потрапити пам’ятки перш за все з Державного реєстру нерухомих пам’яток України, а також пам’ятки, облік яких ведуть обласні державні адміністрації. Оскільки списки пам’яток продовжують надходити, організатори проекту готують відомості про ці пам’ятки, формують їхні унікальні ідентифікатори та географічні координати і адреси. Але основна робота учасників конкурсу — зробити фотографії об’єктів і завантажити їх під вільною ліцензією в Вікісховище. Ця частина проекту почалася в усіх країнах, що беруть участь в проекті, 1 вересня і триватиме рівно місяць. Детальніше…

17 коментарів до “Вікі любить пам’ятки

 • Моїх пам’яток архітектурно-історичного значення немає в переліку, тому в ID буду ставити нулі (ви так комусь рекомендували)

  Відповісти
  • Наскільки я розумію, ви з Рівненщини. Станом на сьогодні на Рівненщині є повні списки усіх наявних в області пам’яток. Тож якщо ви не можете знайти якийсь об’єкт, найімовірніше, він не має статусу пам’ятки

   Відповісти
 • Добрий день! Скажіть, будь ласка, чи можна переглянути статистику по українських регіонах? Зокрема, мене цікавить, яке місце в Україні займає Дніпропетровська область по кількості завантежених фото?

  Відповісти
 • Андрей, здравствуйте! Спасибо за модерирование и помощь в таком замечательном проекте. Вопрос. Если в списке памятников отсутствует Массандровский парк (Массандра, г. Ялта, АРК), есть возможность его включить в перечень? Есть возможность иным способом опубликовать фото, координаты Массандровского парка. Он очевидно относится к историческому наследию, т.к. был организовать Воронцовым до Никитского ботанического сада.

  Відповісти
  • Доброго дня, я вніс Массандрівський парк у нашу чергу, думаю що нам треба буде внести усі парки садово-паркового мистецтва Криму і не тільки Криму. Коли ми зверталися до місцевих органів влади, ті про них чомусь забули… Можете поки що просто завантажити фотографії, вказавши в полі ID “0”.

   Відповісти
  • На жаль, у 2009 році Кабінет міністрів України постановою № 928 від 3 вересня 2009 скасував реєстр пам’яток історії, мистецтва та археології та почав замість цього новий, де поки що переважно 20-30 пам’яток на область. Пам’ятки архітектури, натомість, залишилися, зараз ми перевіряємо, в більшості областей вони вже є в конкурсних списках, за кілька днів уже будуть в усіх.

   Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *