Переможці країни графа Дракули
З переможцями визначилася ще одна країна — Румунія. Загадкова країна, легенди якої продовжують жити і бути джерелом натхнення. Століттями 😉 Хто не знає про румунське Залісся? Семигород, тобто. Між іншим, назва Семигород походить від шести великих саксонських фортець (Медіаш, Мюльбах, Клаузенбург, Шесбург, Ройсмаркт і Броос) та столиці регіону — міста Германштадт. Уже пізніше ця назва розповсюдилась ще на дві фортеці, Бістріц і Кронштадт, потім так стали називати увесь регіон.
Звісно, що не однією Трансільванією та Дракулою відома Румунія. Багато держав, багато народів, багато традицій переплелося у межах сучасних кордонів її — таке не можна узагальнити чимось одним. Тут треба хотіти пізнати, хотіти зрозуміти. Побачити — чудовий перший крок для знайомства, правда?
Між іншим, румунізмами в українській мові є афина (ні-ні, не про богиню мова), бринза, вурда, мамалига, плай, плачинда, тайстра тощо. Але й ми не залишилися у боргу — ми поділилися (нам же не шкода) такими «українізмами» як борона (boroană), борщ (borş), кисляк (chisleag), кучма (cuşmă), галушка (găluşcă), гречка (hrişcă), голуб (hulub), повидло (povidlă), стодола (stodoala) тощо.
Румунія один з тих ще незсучаснених “архіпелагів” на карті Старого Світу, який треба відкрити власними ногами…і тут безсилі любі фотопідбірки. Зверніть увагу -майже на кожній фото проглядають її містичні верховини 🙂 …
І вже тра констатувати новий тренд у зйомці архітектури – “астроархітектура” та “квадрокоптерна…” 🙂 . І тут проглядається спільна парадігма, так скаать(с) – погляд уявного глядача не від тверді земної. Люди шукають незвичних поглядів. Тут не все так однозначно, напр., деякі фото з повітря нагадують лиш скріншот якогось місця з Гуглмапса, настільки все пласко, схематично і пр. І тут якось важко втриматись від коментарів чужих фото з чужої країни 🙁