АнонсиНовини / News

Презентація журналу «Пам’ятки України»

ПУ_2_201629 березня «Вікімедіа Україна» запрошує на презентацію журналу «Пам’ятки України» (№2, 2016) зі статтями та фото учасників конкурсу «Вікі любить пам’ятки» про пам’ятки України, а також про сам конкурс та інші проекти організації. Захід відбудеться у Державній науково архiтектурно-будiвельній бiблiотеці імені Володимира Заболотного.

У програмі заходу:

– виступи авторів та упорядників журналу, фотографів;
– обговорення представлених статей;
– обговорення здобутків та перспектив конкурсу.

Ще нам хотілося б поспілкуватися про узаконення «свободи панорами» в Україні, формування бази пам’яток України, реальний стан пам’яткоохоронної справи в Україні.

Серед запрошених до слова: Андрій Щекун (директор  ДП «Національне газетно-журнальне видавництво» Міністерства культури України), Леся Богослов (головний редактор номера), Іван Биков (архітектор, фотограф), Руслана Маньковська (краєзнавець), Сергій Криниця (фотограф) та інші учасники фотоконкурсу.

Будемо раді почути думки та ідеї всіх присутніх про здобутки та перспективи конкурсу, про кроки, які можна зробити для збереження наших пам’яток, для їхньої популяризації.

Час: 29 березня о 16:00
Місце:  м. Київ, просп. Перемоги, 50 (м. Шулявська). Переглянути на карті.

Довідка:

З 2012 року «Вікімедіа Україна» організовує національний етап міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки», метою якого є отримати вільні світлини для ілюстрування статей Вікіпедії. За чотири роки конкурсу було завантажено майже 155 тисяч світлин близько 25 тисяч пам’яток із території України.

Україна двічі посідала перше місце в рейтингу країн за кількістю завантажених на Вікісховище світлин. У 2014 році фото Святогірської лаври Костянтина Брижниченка (Краматорськ) було визнане найкращим серед 321 тисячі робіт із усього світу. У результаті роботи організаційних комітетів конкурсу було створено найповніший на сьогодні загальнодоступний список пам’яток історії, культури, архітектури та археології України.

Конкурс мотивував учасників сфотографувати безліч маловідомих, а також таких, що були втрачені незабаром після фіксації, пам’яток. Деякі учасники не тільки займаються фотографуванням, а й досліджують історію пам’яток, займаються пам’яткоохоронною діяльністю і мали можливість розказати про свої розвідки та відкриття на блозі конкурсу, у статтях Вікіпедії, на церемоніях нагородження переможців тощо.

Результати конкурсу, окрім виставок, були представлені у фотоальбомах. Але цього року, який для української частини «Вікі любить пам’ятки» буде ювілейним, п’ятим, ми вирішили розказати про ту титанічну роботу, яку виконували протягом цього часу волонтери, організатори, учасники, ще й на сторінках науково-популярного, ілюстрованого видання —  «Пам’ятки України», що виходить із 1989 року.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *