ОбласніПереможці

Світлини-переможці у Херсонській та Дніпропетровській областях

Так часто буває, що споруди згодом використовуються геть не так, як було задумано на початку. То павільйони у панському парку перетворюються на склади, то церкву використовують як зерносховище… Або й просто — лелеки облаштовують гнізда на пам’ятці архітектури національного значення 😀 Як на фото нижче.

Ця світлина оцінена як найкраща з Херсонської області на цьогорічному конкурсі. Мури з баштами входять до комплексу пам’яток разом з малим собором; збудовані у кінці XVIII століття.

У публікаціях минулих років (зокрема і в альбомах) ми писали, що ця пам’ятка розташована в селі Нових Лагерях, як зазначено в постанові РМ УРСР, якою монастир взято на облік. Проте з’ясувалося, що насправді монастир розташований на околиці села Корсунки, що за 3,5 км на північний захід від Нових Лагерів..

Північно-східна брама Корсунського монастиря (Херсонська область)
Мури Корсунського монастиря з баштою (Херсонська область). Авторка фото — Nataliya Shestakova (Наталія Шестакова), вільна ліцензія CC BY-SA 4.0

Ще одне фото — з цікавого села Китайгород на Дніпропетровщині. На одній вулиці знаходяться три муровані церкви, з різницею між роками будівництва у три роки, і всі три нині — пам’ятки архітектури національного значення. Та барокова, що на світлині, це Миколаївська церква, збудована 1757 року. Авторка фото — Інна Нікітіна.

Миколаївська церква (Китайгород)
Миколаївська церква (Китайгород). Авторка фото — Інна Нікітіна, вільна ліцензія CC BY-SA 4.0

Обидві пам’ятки ще чекають свого героя, який напише про них статті у Вікіпедію. Якщо ви маєте під рукою потрібні джерела, то можете написати їх і самі — а вже світлини для ілюстрації, як бачите, є 🙂

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *