Найкращі фото Закарпатської і Волинської областей
Сьогодні показуємо вам дві пам’ятки дерев’яного зодчества, фотографії яких стали найкращими у своїх областях.
У Закарпатській області найкращою світлиною стало фото Церкви святого Михайла у селі Ужок Великоберезнянського району, яка є об’єктом Світової спадщини ЮНЕСКО. Ужоцька дерев’яна церква є своєрідною візитівкою Закарпаття — тільки погляньте, як гармонійно вона складена! Завдяки чистому дню, коли робилося фото, фото вдалося на славу. Катерина Байдужа завантажила цю світлину першого ж дня конкурсу. Дякуємо 🙂
![Михайлівська церква, об'єкт Світової спадщини ЮНЕСКО, село Ужок Закарпатської області](https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/2/2b/Saint_Michael_Church_in_Uzhok.jpg/800px-Saint_Michael_Church_in_Uzhok.jpg)
На іншому знімку — Костел святої Анни у Ковелі, найкраща світлина Волинської області. Цей римо-католицький храм — найстаріший дерев’яний храм міста. Він побудований у 1771 році у с. Вишеньки Рожищенського району як храм Успіння Пресвятої Богородиці. Власний костел святої Анни у Ковелі був кам’яним, але не пережив Другої світової, тож 1994 року перевезли у місто і ґрунтовно відреставрували вже цю будівлю. Це чи не найбільший дерев’яний костел в Україні, а двовежевих і взагалі лише два. За світлину дякуємо Віталію Ільницькому.
![Костел святої Анни із села Вишеньки (Ковель)](https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/84/1._%D0%9A%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D0%BB%D1%8C_%D0%9A%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BB_%D1%81%D0%B2%D1%8F%D1%82%D0%BE%D1%97_%D0%90%D0%BD%D0%BD%D0%B8.jpg/800px-1._%D0%9A%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D0%BB%D1%8C_%D0%9A%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BB_%D1%81%D0%B2%D1%8F%D1%82%D0%BE%D1%97_%D0%90%D0%BD%D0%BD%D0%B8.jpg)
Дивовижно, як дерев’яні споруди, які мали б бути більш схильні до руйнування, переживають історичні незгоди, коли руйнуються міцні муровані будівлі. Якщо це завдяки кільком століттям бережливого ставлення, то треба продовжувати опікуватися пам’ятками й далі, щоб і ще через кілька століть було що фотографувати 🙂
Церква в селі Ужок(Закарпатської області ) того вартує і мало із туристів,які відвідують село, знають, що за межами села ростуть букові праліси і є вони під охороною ЮНЕСКО(території Ужанського НПП). Таких населених пунктів в світі дуже мало, щоб два об”єкти знаходилися під охороною ЮНЕСКО.