Відзнака найактивнішому авторові спеціальної номінації «Млини» 2020 року
Цього року вдруге відзначаємо найактивнішого автора чи авторку у рамках спеціальної номінації «Млини» — Олександр Михайлик, засновник групи у Фейсбуці «Водяні, парові та вітряні млини України та інших країв», окремо переглянув та оцінив світлини, подані на конкурс, і не тільки обрав кого нагородити особливою відзнакою, а й підібрав своєрідний шорт-лист світлин із млинами.
Він так прокоментував і конкурс загалом, і спеціальну номінацію зокрема:
Вдруге мені випадає честь на правах засновника групи оцінювати фотографії, що були виконані під час щорічного фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки» у спецномінації «Млини», який тривав з 1 по 30 вересня 2020 року. Хочу нагадати декілька цифр. Торік було створено перелік млинів, який включав 564 об’єкти. Напередодні початку цьогорічного фотоконкурсу та під час нього від учасників групи постійно надходили відомості про щойно виявлені млини. Тож на момент завершення конкурсу список складався з 725 млинів (410 водяних, 175 вітряних та 140 парових та електричних). Тож за рік, що минув з часу минулорічного фотоконкурсу, виявлено 160 досі не відомих об’єктів. Також активний учасник групи Олександр Данілов з власної ініціативи створив ґуґл-мапу «Карта млинів України», де нанесено усі відомі млини, а кожен тип має спеціальну позначку. Це перша в історії подібна карта і вона постійно поповнюється. Так, вже після завершення фотоконкурсу було виявлено ще ряд млинів. Щодо фотографій, то цього року учасники завантажили 1157 фотографій 237 млинів. Хочу сказати наостанок декілька слів про фото. Порівняно із минулим роком, суттєво зросла якість фотографій. Відбирати фото було складно, адже відверто прохідних фото було небагато. Більшість фото не лише якісні з точки зору освітлення, кольорів, а й цікаві з точки зору композиції. Є фото з цікавою обробкою. Зрештою, відібрано 20 фотографій, кожна з яких прокоментована нижче
Після перегляду усіх світлин, поданих у рамках номінації, переможцем було обрано Сергія Марущака. І за активність, і за якість.
Нижче представляємо шорт-лист фото від Олександра Михайлика: починаючи зі світлин Сергія, а далі — в абетковому порядку. Роздивляйтеся світлини, читайте коментарі, подорожуйте та знімкуйте! І діліться ними зі світом 🙂
Олександр Михайлик зауважив: «Фото є готовою листівкою. Дуже вдало закомпоновано групу вітряків у поєднанні із яскраво-зеленою лукою та яскравим небом із хмарами. Обробка і підсилення кольорів лише додають цій фотографії довершеності».
Коментар від Олександра Михайлика: «Фото чудове своєю яскравістю, насиченістю, простором. Вітряк на передньому плані гарно поєднується із групою вітряків вдалині. Обробка фото лише підсилює його, підкреслюючи кольори трави та небо. Розкрито широкий простір, що немов переносить у неозорі лани».
На думку Олександра: «Це фото, як вже традиційно для автора, нагадує листівку, настільки у ньому все досконало. Підсилення кольорів неба та трави обробкою є авторським почерком автора, але обробка виконана доречно, підкреслюючи краєвид, його глибину і яскравість весняного дня».
На думку Олександра: «Фото хочеться відзначити двома планами — переднім, де ми бачимо самотній вітряк серед яскравої зеленої трави і заднім, де бачимо групу вітряків. Підсилює фото небо».
Як зауважив Олександр: «Це фото є досконалим з різних причин — гарне небо, зелена трава і гілля дерев, що звисає згори, вписують вітряк у композицію і роблять фото завершеним».
Олександр Михайлик прокоментував так: «Попри те, що вітряк є руїною, фото не створює депресивного настрою. Навпаки, яскрава зелень поля та кущів, що виросли навколо вітряка, створюють мальовничу композицію».
Олександр зауважив про фото так: «На перший погляд, звичайне фото, але небо доповнює його і робить більш художнім».
Олександр Михайлик прокоментував роботу так: «У нічному фото хочеться відзначити чудову передачу кольорів неба та річки. Світло ліхтарів створює доповнення, підкреслюючи будівлю млина».
Олександр Михайлик прокоментував роботу так: «У нічному фото хочеться відзначити чудову передачу кольорів неба та річки. Світло ліхтарів створює доповнення, підкреслюючи будівлю млина».
Олександр зауважив про фото, що: «Передано вітряк, але у кадр вписано і сусідню хату, що робить композицію завершеною».
Олександр Михайлик прокоментував: «У цій фотографії чудово перегукуються кольори стін та підмурку млина і гранітні виходи на березі. Окрім того, додає довершеності блакитне небо з білими хмарами разом із буйною зеленню на березі».
Ще дві світлини цього млина потрапили до вибірки, але вже — 2020 року.
Коментар Олександра Михайлика: «Фото відзначається високохудожністю. Млин у обрамленні рослинності з його темним фасадом чудово контрастує на тлі як неба, так і ріки».
Олександр про цю фотографію написав так: «У цій світлині вдале все — і вечірнє хмарне небо, і гранітний берег, і, звісно, млин. Колір стіни гарно перегукується із небом. Тож маємо високохудожнє фото».
На думку Олександра Михайлика: «Це фото варте високої оцінки з низки причин. По-перше, нестандартність. Обробка зробила зображення вигнутим, і це є оригінальним рішенням. По-друге, краса вечірнього неба. Нечасто видається зафіксувати такий яскравий захід. Також хочеться відзначити підсвічення трави ліхтариками. Разом це створює яскраву, нестандартну фотографію».
Олександр Михайлик відзначив, що «фото приваблює надзвичайно красивим заходом сонця, яке вміло та професійно впіймав фотограф. А підсвітка ліхтариком на землі лише підсилює враження від вітряка, трави та неба».
Олександр Михайлик поділився, що «фото хочеться відзначити високохудожністю. Фотограф “впіймав” чудовий захід сонця, доповнив композицію гілками дерев, що звисають згори, і створив завершене, високохудожнє зображення».
Дві світлини млина з Черкащини також привернули увагу.
Як написав Олександр Михайлик: «Фото відзначається чудовою передачею кольорів та гарною композицією. Вітряк на фоні літнього вечірнього неба при заході сонця робить фото завершеним і незвичайним».
У цьому фото Олександру «хочеться особливо відзначити виконання, воно виконане з висоти пташиного лету. Окрім цього, фото зроблено погожої пори, у ясний день, тож чудово видно не лише вітряк, а й усю довколишню місцевість».
Олександр Михайлик про роботу зауважив так: «Фото за сюжетом нагадує гарно написаний пейзаж художників-класиків. Гарно поєднано млин, осінній день з легеньким туманом і гусей на річці, що також доповнили собою композицію. Високохудожнє фото».
Коментар від Олександра Михайлика: «Паровий млин на високому березі над Південним Бугом чудово відображається у водах ріки. Гарне поєднання промислової споруди і природи».
Вибір світлин для ілюстрування — Олександра Михайлика.
Довідково: Олександр Михайлик — краєзнавець, мандрівник. Перші києвознавчі розвідки були опубліковані у 2006 році в районній газеті Солом’янського району міста Києва «Солом’янка». Києвознавчі дослідження Києва та краєзнавчі дослідження України «дали життя» книгам, присвяченим районам Києва, а також сакральній спадщині Київщини та Житомирщини і Чорнобильської зони відчуження. Бере участь у радіопередачах («Подорожник», «Мій Київ», «Пункт призначення») та телепрограмах («Прогулянки містом», «Київські історії» та інших), присвячених Києву та подорожам Україною, в тому числі Київщиною, де розповідає про цікаві місця Києва та України. З 2007 року зацікавився архітектурною спадщиною України. З 2012 року — постійний учасник фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки».
Читайте також про відзнаку найактивнішому авторові спеціальної номінації «Млини» у 2019 році.