1584 пам’ятки нанесено на карту України
Українські вікіпедисти за підтримки європейських колег працюють над створенням карти України з нанесеними на неї пам’ятками. Для цього списки пам’яток, які “Вікімедіа Україна” отримала від обласних управлінь культури і, частково, з інтернет-сайтів міських та обласних рад, доповнюються географічними координатами, що вказують точне місце розташування пам’ятки. В більшості випадків такі координати учасники проекту шукають самостійсно за допомогою проектів Google-map або Wikimapia. Щоденно робот аналізує списки пам’яток, і пам’ятки, для яких координати вже проставлені, наносить на карту у формі зелених кружечків з логотипом Тулсервера – допоміжного сервера, що підтримується Фондом “Вікімедіа” для статистичних і аналітичних підрахунків.
На даний момент найкраще представлені Київ та Одеса – вікіпедисти з цих двох міст виявилися найактивнішими і змогли проставити координати для більшості пам’яток у своїх містах. Захід України поки що представлений лише поодинокими точками у Львові, Кам’янці-Подільському, центр – у Жмеринці і Козятині, а південь – в Євпаторії і Судаку.
Втім, найближчим часом учаники проекту планують охопити всю території України від Сяну до Дону. А для того, щоб ваш рідний куточок був представлений на карті пам’яток якнайкраще, запрошуємо Вас долучитися до проекту, що ведеться на сторінці української Вікіпедії “Вікіпедія:Проект:Вікі любить пам’ятки“. Для порівняння зазначимо, що сусідня Білорусь має 451 пам’ятку з координатами, Польща – 6 155, Нідерланди – 61 440.
Росіяни поки що не займаються подібним проектом, тому за інформацією тулсервера найближчою до Москви пам’яткою є руїни замка в білоруському містечку Сураж, а до Петербурга – портові склади в естонському Кренгольмі.
А де можна саму карту побачити?
Кто наносит на карту памятники и как это происходит?
Пам’ятки на карті проставляє спеціальний робот, керуючись географічними координатами у конкурсних списках. А ось координати в конкурсні списки доводиться проставляти вручну і це роблять учасники Вікіпедії. Детально процес описується на сторінці Вікіпедія:Вікі любить пам’ятки/Обробка списків. Якщо зможете допомогти, будемо вдячні.
Сповіщення: Інтерактивна карта пам’яток України створюється вікіпедистами « Вікімедіа Україна