21 тисяча пам’яток зареєстрована у Базі даних конкурсу

Станом на 24 серпня 2012 року, база даних українських пам’яток на Тулсервері налічує 21545 об’єктів. За цим показником Україна займає 17-е місце, випереджаючи такі країни як Росія і Білорусь, але відстаючи від таких країн як Польща і Естонія. Із них з географічними координатами лише 2440 пам’яток, тобто лише 11%. За цим показником Україна на 27-му місці.

Фрагмент карти пам'яток Одеси на Ґуґл-карті

Пам’яток могло би бути набагато більше, якби міністерство культури надало нам повний список пам’яток, або якби ми отримали відповіді від усіх облдержадміністрацій. На жаль деякі регіони, зокрема Закарпаття і Київщина поки не представлені на тулсервері зовсім.

Досить складно із географічними координатами пам’яток. Поки що систематично займалися їх проставленням вікіпедисти лише з трьох міст – Одеси (1435 об’єктів з координатами), Києва (457) та Вінниці (135), в інших містах координати проставлені лише епізодично. Для їх постановки переважно використовуються Вікімапія, точнішими можуть бути результати, здобуті за допомогою GPS.

Допомогти підготовці списків пам’яток і підняти рейтинг України в світовому списку може будь-хто. Для цього достатньо зареєструватися на Вікіпедії і долучитися до роботи над проектом Вікі любить пам’ятки, де Ви знайдете детальні інструкції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *