Про конкурс статей

«Пам’ятки України: Крим» — це конкурс наповнення україномовного розділу Вікіпедії про пам’ятки культурної спадщини Криму та Севастополя (архітектури, історії тощо), що проходив з 26 червня по 31 серпня 2015 року включно. Цей конкурс статей — продовження фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки». Для вибору статті до створення пропонувалися списки пам’яток Криму та Севастополя. Детальніше про умови конкурсу читайте тут: Умови конкурсу.

«Вікіпедія любить пам’ятки» — конкурс наповнення україномовного розділу Вікіпедії статтями про пам’ятки культурної спадщини України (архітектури, історії тощо), що проходив з 7 березня по 5 квітня 2015 року включно. За підсумками конкурсу створено 265 статей, їх писали 98 авторів.

Потреба у статтях про пам’ятки залишається, тож заохочуємо вас продовжувати писати!

Вікімедіа Україна

Вікімедіа Україна

Якщо Ви не писали статті до Вікіпедії раніше, Вам може стати в нагоді шпаргалка чи брошура для редагування.

Ось покрокова інструкція, як створити статтю:

  1. Якщо Ви не зареєстровані у Вікіпедії, створіть собі обліковий запис;
  2. Оберіть тему для статті. Можете перейти на сторінку зі списком запропонованих статей та оберіть собі якусь до написання (цей перелік не є вичерпним!). Ви також можете поліпшувати уже наявні статті. Також, якщо Ви завантажували фото в рамках конкурсу «Вікі любить пам’ятки», чому б не створити статтю про пам’ятку, яку Ви сфотографували?
  3. Обравши тему, впишіть назву статті у поле пошуку Вікіпедії й натисніть клавішу Enter. Якщо такої статті ще немає, Вікіпедія запропонує Вам її створити;
  4. Коли Ви клацнете «створити статтю…», відкриється віконце редагування нової статті.
  5. Напишіть текст статті. Пам’ятайте — стаття має посилатися на авторитетні джерела, але Ви не повинні копіювати готового тексту й вставляти в статтю.
  6. Працюючи над статтею, Ви можете періодично зберігати її. Можна також додати на початку тексту код {{Пишу}} (таким чином інші дописувачі знатимуть, що над статтею в цей час хтось працює);
  7. Додайте до статті шаблон-картку (якщо така існує про для Вашого типу об’єкту). Ось приклад такої картки. Якщо це стаття про особу — скористайтеся шаблоном Особа чи Науковець. У статті про музей Вам підійде цей шаблон.
  8. Додайте статтю до відповідної категорії пам’яток (для цього у кінці статті додайте текст [[Категорія:Назва потрібної категорії]]).

Детальніше про оформлення та структуру можна почитати тут: Вікіпедія:Стиль.

Ви можете додати до статті, яку створили або поліпшили, світлину пам’ятки. У цьому Вам може допомогти цей короткий відеоролик:


Зазначення авторських прав:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *