Анонси

Церемонія нагородження переможців

Народна картина «Кримський Запорожець (Козак-Мамай)»

Музей Івана Гончара погодився прийняти наш захід у своїх стінах 29 листопада 2014 року. На захід запрошено усіх призерів за всіма номінаціями, а також журі та партнерів. Сподіваємось, що і ті, й інші отримали задоволення від конкурсу 😉 Церемонія розпочнеться об 11:00, триватиме 2 — 3 години.

Журналістам необхідно отримати акредитацію; просимо писати на адресу wlm-ua @ wikimedia.org або телефонувати за номером 0969160719 (Олена Захарян).

Губернаторський будинок (канцелярія генерал-губернатора)
Одне із конкурсних фото «Вікі любить пам’ятки 2013»
Автор фото — Сарапулов. Ліцензія CC-BY-SA-3.0, з Wikimedia Commons

Музей розташовано у місті Києві по вул. Лаврська, 19. Пам’ятка архітектури національного значення. На фасаді музею є охоронна дошка, де зазначено, що це колишня «Канцелярія генерал-губернатора», Однак, низка дослідників вважає, що це — «губернаторський (генерал-губернаторський) будинок». Непевне також і датування. Хоча на охоронній дошці вказано 1780 рік, дослідники стверджують, що можливою датою може бути «середина 50-х років 18 ст.». Зокрема, так вважають архітектор Ірина Малакова та мистецтвознавець Михайло Кальницький[1].

Охоронна дошка
Одне із конкурсних фото «Вікі любить пам’ятки 2013»
Автор фото — Wadco2. Ліцензія CC-BY-SA-3.0, з Wikimedia Commons

Сам музей було створено 1993 року на базі приватної колекції Івана Гончара. Колекція налічує понад 15 тисяч етнографічних та мистецьких одиниць, серед яких 2,7 тисяч зразків тканини (рушники, сорочки, верхній одяг, килими, взірці вишивок), близько 700 предметів кераміки (гончарний посуд, дитяча іграшка, кахлі), колекція писанок, дерев’яні різьблені речі, вироби з металу та скла, колекція народних музичних інструментів(кобзи, бандури, цимбали, сопілки, колісна ліра, цитра, коза, трембіти, флояра та інші).

Пріоритетною у колекції Музею є збірка українських народних картин, зокрема славнозвісних «Козаків Мамаїв», а також ікон народного письма (500 одиниць). Окремими полотнами представлено професійне малярство. Також в Центрі зберігається особиста бібліотека I. М. Гончара, що нараховує 2 750 книг. У музеї зберігається багато фотографій Івана Гончара.

Жіноча додільна сорочка. Кінець 19 ст. (с. Мельники, Чорнобаївський район, Черкаська область)
Автор фото — Riwnodennyk. Ліцензія CC-BY-SA-3.0, з Wikimedia Commons

Print

Використано матеріали зі статей «Гончар Іван Макарович» та «Музей Івана Гончара» у Вікіпедії.

2 коментарі до “Церемонія нагородження переможців

    • По-перше, потрібно активувати у Вікісховищі можливість отримання листів на електронну пошту. Якщо це зроблено, то призери отримують листа від оргкомітету про те, що вони стали переможцями чи призерами.

      Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *