Різне

BABEL,SFTPVBQP.QSAOPRXLHEDG…

Читальна зала бібліотеки Лауренціана (Флоренція, Італія). Засновником бібліотеки був Козімо Медичі. Замовлення на її зведення Мікеланджело отримав 1523 року. Це мала бути перша публічна бібліотека у Західній Європі. Читальна зала була ним спроектована так, щоб бути максимально світлою
Автор фото — Sailko. Ліцензія CC-BY-SA-3.0, з Wikimedia Commons

Сьогодні відзначається Всеукраїнський день бібліотек. Близько 40 тисяч бібліотек налічується в нашій країні — храми, де зберігаються знання. Бібліотеки бувають різними — великими та крихітними, давніми й сучасними. Читання у бібліотеці відрізняється від читання деінде. І тиша читальних зал відмінна від тиші самотності, хоча кожен перебуває у своєму власному світі, обмеженому (розширеному?) книгою.

Бібліотеки часто розміщуються у будівлях-пам’ятках. Наприклад, пам’яткою архітектури національного значення є будинок за адресою вулиця 21 січня, 24, у місті Херсон. Тут була розміщена Херсонська громадська бібліотека (зараз тут розміщений центральний РАГС міста). Зведено її було у 1897 році за індивідуальним проектом академіка-архітектора Миколи Толвінського і бібліотекою вона пробула до 1987 року.

Бібліотека (нині — МіськРАГС), фото з української частини «Вікі любить пам’ятки 2014» (Херсон)
Автор фото — Нестеренко Оля. Ліцензія CC-BY-SA-4.0, з Wikimedia Commons

Хочеться привітати усіх причетних із цим днем — і бібліотекарів, і читачів, і волонтерів, що дописують статті у Вікіпедію, вичитуючи якісь цікавинки з книг, і фотографів-учасників наших фотоконкурсів, які ловлять миті, роблять компліменти їхній красі… й залишають їх нам на спомин.

Мандруйте нескінченною Бібліотекою із задоволенням 😉

Бібліотека Будапештського університету (Угорщина) — третє місце міжнародної частини «Вікі любить пам’ятки 2013»
Автор фото — Thaler. Ліцензія CC-BY-SA-3.0, з Wikimedia Commons

5 thoughts on “BABEL,SFTPVBQP.QSAOPRXLHEDG…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *