ОбласніПереможціРезультати

Переможці Донецької та Луганської областей, Криму і Севастополя 2019 року

Найкращим фото Донецької області журі обрало світлину Воскресенської церкви у Слов’янську. Автором фотографії є Костянтин Брижниченко.

Воскресенська церква — пам’ятка архітектури місцевого значення. Збудована у 1775 році, реставрована у 1980-х. Фотографія цієї пам’ятки вже ставала переможцем обласної номінації у 2017 році. А от статті про Воскресенську церкву досі немає в українській Вікіпедії.

Георгій Чернілєвський, член журі, фотограф, описав свої враження від знімка так: «Ця фотографія, в цілому, добре ілюструє головний об’єкт. Вдало вибрано час доби. Дуже хороша різкість. З недоліків: парковка техніки на задньому плані. І ще треба було б поправити геометричні спотворення від широкофокусного об’єктива».

Цього року конкурсанти подали на конкурс 801 світлину 356 пам’яток. Загалом у списку пам’яток Донецької області 7413 об’єктів, у Вікісховище за вісім років було завантажено фотографії 1075 пам’яток, що становить лише 14%. За перемогу в номінації цього року змагались 29 учасників та учасниць, а за вісім років 176.

Переможцем Луганської області стала світлина Миколаївської церкви, що у селі Тарасівка Троїцького району. Знімок зробив Олександр Павленко. Фотографії автора вже третій рік поспіль стають переможцями Луганщини. У 2018 це була світлина Церкви Іоана Предтечі у селі Мілуватка Сватівського району.

Миколаївська церква побудована 1820 року. Статті про цю пам’ятку, як і про цьогорічного переможця Донецької області, на жаль, в українській Вікіпедії немає.

«Приємна робота. Сподобалась легкістю і натуральністю. Тут передано реальний стан самої церкви. Вдалий ракурс, і доріжка в тему. З мінусів — проводи, їх можна було б забрати…», — коментує член журі, фотограф Сергій Зисько.

Цього року конкурсанти подали на конкурс 308 фотографій 127 пам’яток. У списку пам’яток Луганської області 1025  об’єктів, за роки конкурсу було завантажено фото 310  пам’яток, що становить 30%. У 2019 пам’ятки Луганської області на конкурс подали 11 авторів, а за вісім років 79.

Найкращою фотографією Криму стала світлина Судацької фортеці (Генуезької фортеці). Її автором є Костянтин Брижниченко.

Площа фортеці близько 30 гектарів. Розташована вона на конусоподібній горі (Киз-Кулле-Бурун, або Кріпосна), біля Судацької бухти Чорного моря. Переважна кількість споруд, що дійшли до нашого часу, належать генуезькому періоду. А започаткування поселень і перших будівель тут сягає IIII—IV ст. н.е. Згодом фортецею володіли хозари, візантійці, Сугдея (інша назва Судака) стає центром венеціанської колонії, але поступово генуезці витіснили своїх суперників із Криму. Пізніше її захопили османи. Фото Генуезької фортеці вже четвертий рік поспіль стають кращими світлинами області.

Наталія Шестакова, членкиня журі, фотографиня і мандрівниця, прокоментувала фото: «Дуже гарна композиція, дуже виразне представлення як архітектурно-інженерних принад пам’ятки, так і природної та рельєфної краси українського Криму. Чудові кольори, освітлення, технічно бездоганне».

У списку пам’яток АР Крим майже 4187 об’єктів, за вісім років конкурсу сфотографовані  902 об’єкти, тобто 20% пам’яток. 2019 року конкурсанти завантажили 732 фотографії 290 пам’яток. За увесь час конкурсу за перемогу у номінації змагались 290 конкурсантів, а цього року — 13. Статистика без врахування даних щодо Севастополя.

Найкращим фото Севастополя стала світлина Володимирського собору в Херсонесі. Фото зробив Анатолій Волков. Фотографії собору вже перемагали у номінації, а минулого року найкращою обрали світлину пам’ятника затопленим кораблям.

Як описав сам автор своє фото, величний Володимирський собор (Херсонес) — не плід праці херсонеситів. Він народжений сучасною історією, але коріння його в далекому минулому. Що чудово ілюструє фотографія — зв’язок між сучасністю та минулим.

За церковними переказами і історичними свідченнями, хрещення Великого київського князя Володимира Святославича відбулося в 988 році в місті Херсонесі (або Корсуні). 23 серпня 1861 року відбулася урочиста закладка собору на честь київського князя.

«Дуже гарна композиція зображення храму з детальною презентацією залишків давнього грецького Херсонеса Таврійського демонструє спадкоємність та плинність історії, історичний розвиток цієї видатної місцевості. Чудові кольори та освітлення, гарна технічна якість фото, урочиста атмосфера давньої спадщини», — поділилась враженнями Наталія Шестакова.

У списку пам’яток Севастополя 676 об’єктів, за вісім років конкурсу сфотографовані 432 пам’ятки (68%). 2019 року конкурсанти завантажили фотографії 89 пам’яток, Вікісховище поповнилось 192 знімками. За весь час конкурсу за перемогу у номінації змагались 116 учасників та учасниць, цьогоріч — 9.

 

Для підготовки публікації було використано матеріали з Вікіпедії: Судак (місто), Генуезька фортеця (Судак), Володимирський собор, ХерсонесТаврійський.

3 thoughts on “Переможці Донецької та Луганської областей, Криму і Севастополя 2019 року

  • І справді, чому я не видалив дроти? Як завжди в останні дні фотографував і подавав, напевне вже лінь було)). Зараз завантажив нову версію, без дротів.

    Відповідь
  • Скоріше Руїни Херсонесу з сбором на фоні, а не собор з руїнами на першому плані.

    Відповідь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *