ЧаПи

ЧАсті Питання

Які призи конкурсу?

 • Призи залежать від номінації.
  • У всеукраїнській номінації «За найбільшу кількість сфотографованих пам’яток» вартість приза залежить від місця. Призи співмірні із вартістю фотоапарата, планшета, об’єктива за перше, друге, третє місця (і нижчі за решту місць).
  • У всеукраїнській номінації за найкраще фото призовий фонд ділиться порівну між авторами усіх 10 фото. Вартість приза співмірна із вартістю недорогого фотоапарата.
  • Переможці в інших номінаціях (найкраще фото регіону, найбільше сфотографованих пам’яток регіону тощо) отримують набір сувенірів від організаторів конкурсу та запрошення на церемонію нагородження (якщо вона проводиться).
  • У спеціальних номінаціях призи залежать від кожної номінації. 
 • Традиційно самі призи переможці обирають собі самі у рамках визначеного призового фонду. Ми хочемо, щоб наші призери отримали саме те, що потрібно їм.

  Якщо учасник(ця) виграє відразу кілька номінацій, вартість призів сумується.

Я — переможець чи переможниця з попереднього конкурсу. Мені ще не прийшов ні диплом, ні призи чи сувеніри. Що робити?

 • Дипломи/відзнаки та призи/сувеніри будуть, Ви мали отримати листа від нас із проханням підтвердити інформацію. Якщо не отримували такого листа — перевірте спам, перевірте пошту, яка вказана у Вашому обліковому записі у вікіпроєктах. Якщо не знайшли — напишіть нам, будь ласка, на wlm@wikimedia.org.ua.

Як впливає на конкурс пандемія коронавірусу у 2023 році?

 • Пандемія коронавірусу сама по собі не є перешкодою для проведення конкурсу. При цьому ми закликаємо учасників конкурсу дотримуватися усіх карантинних обмежень. Уникайте необов’язкових подорожей, а натомість фотографуйте пам’ятки неподалік від дому або подавайте фотографії зі своїх архівів. Дотримуйтеся усіх обмежень та правил безпеки, встановлених у вашому регіоні. Зберігайте соціальну дистанцію та дотримуйтесь рекомендацій відповідних державних органів. 

Як можна подати фотографії на конкурс?

 • Вам потрібно зареєструватися або увійти у вже існуючий акаунт у Вікіпедії, знайти у списку пам’яток потрібні вам і завантажити фото, натиснувши [Завантажити фото] чи «Завантажити ще» праворуч. Фото слід подавати з 1 по 31 жовтня (у попередні роки конкурс проводився з 1 по 30 вересня).

Чи можна подавати відео на конкурс?

 • Так, можна. Вони будуть оцінюватися в окремій спеціальній номінації.

У мене не відображається Майстер завантажень, коли я натискаю кнопку «Завантажити фото» біля потрібної пам’ятки. Що робити?

 • Просто оновіть сторінку, і проблема вирішиться.

Скільки фото можна подавати на конкурс?

 • Жодних обмежень щодо кількості завантажених фотографій немає. Навпаки, якщо ви маєте багато фото, ми заохочуємо вас подавати світлини якомога більшої кількості пам’яток та вручаємо окремі призи за найбільшу кількість сфотографованих об’єктів.

Я не професійний фотограф, чи можу я все одно брати участь у конкурсі?

 • Так, звісно! По-перше, навіть якщо ви не виграєте призів за найкращі фото, ви все одно можете стати переможцем в інших номінаціях (наприклад, за кількість сфотографованих пам’яток в Україні чи у вашому регіоні). І в будь-якому разі ви долучитеся до спільноти учасників конкурсу та допоможете задокументувати пам’ятки рідного краю. Крім того ваші знімки зможуть ілюструвати статті у найбільшій онлайн-енциклопедії Вікіпедії.

Чи можуть брати участь у конкурсі юридичні особи?

 • Так, якщо ви є офіційно уповноважені представляти вашу установу чи організацію, і будете вантажити фотографії чи відео, авторськими правами на які володіє ваша установа чи організація (як службові твори). Реєструючись, ви маєте вказати своє власне ім’я та у дужках вказати назву установи (можна скорочену назву, якщо дуже довга). І обов’язково вкажіть електронну адресу при реєстрації. Також було б бажано, щоб ви написали листа до оргкомітету на wlmAt sign.svgwikimedia.org.ua, щоб ми знали про вашу участь.

Чи можна подавати будь-які знімки?

Чи можна подавати знімки зроблені трохи раніше чи декілька років тому, а не упродовж періоду конкурсу?

 • Так, ви можете подати власні роботи на конкурс, зроблені будь-коли до 30 червня 2023 року включно. Це обмеження встановлене Організаційним комітетом для безпеки учасників (не робити світлини зараз), а також для уникнення розкриття інформації, що може зашкодити національній безпеці. Роботи мають бути завантажені на конкурс із 1 по 31 жовтня. Роботи зроблені після 30 червня 2023 року не будуть прийматися (окрім спецномінації «Інтер’єри», де можна подавати поточні фото з дотриманням вимог безпеки).

Як Організаційний комітет буде визначати дату роботи?

 • Організаційний комітет буде перевіряти EXIF робіт, а також дивитися (за можливості) чи зображений об’єкт так виглядав станом до 30 червня 2023 року включно. Якщо учасники вантажать свої фотоархіви зроблені фотоапаратом, де не було вказано дат, прохання вказувати дату створення фото (хоча б приблизно) при завантаженні: до 1994 року, 2004 рік тощо.

Чи можна завантажити фото заздалегідь, до початку конкурсу?

 • Ні, в конкурсі можуть брати участь лише фото подані у період з 1 по 31 жовтня за київським часом.

Чи можна ретушувати фото?

 • Так. Ви можете редагувати свої знімки будь-яким програмним забезпеченням. Проте варто все ж утриматися від надмірної обробки (додавання, видалення чи переміщення об’єктів; «художнє розмиття», колажі тощо).

Чи є якісь технічні вимоги до фотографій?

 • Фотографії слід завантажувати у форматі JPEG або TIFF, роздільність (добуток довжини на ширину фотографії в пікселях) має становити не менше, ніж 0,5 МПкс — для для кількісної номінації, та не менше 4 МПкс — для якісної номінації.

Я живу в Запоріжжі чи за кордоном, але хочу завантажити фотографію із пам’яток Івано-Франківська. Чи можна так робити?

 • Звичайно. Ви можете подавати фотографії з будь-якого куточка України, незалежно від вашого місця проживання. Щоб брати участь в конкурсі, не обов’язково жити в Україні чи мати українське громадянство.

Чи беруть участь у конкурсі фотографії із тимчасово окупованих територій України?

 • Так. Пам’ятки культурної спадщини Автономної Республіки Крим, Севастополя та тимчасово окупованих районів Донецької, Луганської, Харківської та Запорізької областей також входять до конкурсних списків, і ми дуже вдячні, якщо ви зможете завантажити їхні фото.

Коли я реєструюся у Вікіпедії для участі у конкурсі, потрібно вказувати справжні ім’я та прізвище чи можна придумати будь-який нік?

 • Під час реєстрації можна обрати будь-яке ім’я користувача: як ваше справжнє ім’я, так і вигаданий нікнейм. Заборонені образливі, оманливі та рекламні імена (детальніше про це можна прочитати за посиланням: Імена користувачів).

Чому у ваших списках немає потрібної мені пам’ятки?

 • Це може бути через одну з трьох причин:
  • Можливо, ми ще не встигли її додати. Напишіть нам на wlm{{@}}wikimedia.org.ua. Якщо знаєте, яким документом (указом, постановою тощо) об’єкту надано статус пам’ятки, повідомте нам.
  • Може бути, що державна установа, якій ми надіслали запит на перелік пам’яток, не надала нам [повної] відповіді. Якщо знаєте, яким документом (указом, постановою тощо) об’єкту надано статус пам’ятки, повідомте нам на wlm{{@}}wikimedia.org.ua, це дуже прискорить процес.
  • Трапляється, що цінні об’єкти досі не визнані пам’ятками культурної спадщини. Наш конкурс же обмежується лише офіційно визнаними пам’ятками та списками спеціальних номінацій.

В будь-якому випадку, напишіть на wlm{{@}}wikimedia.org.ua і ми звернемо увагу на це питання..

Чи можна завантажувати фотографії з підписами або «водяними знаками»?

 • На Вікісховищі фотографії з підписами (або «водяними знаками») не заборонені, але існує рекомендація підписи вилучати, оскільки вони обмежують можливості подальшого використання, а інколи й погіршують якість фотографії. Тому такі фото можна завантажувати у рамках конкурсу, але за можливості краще завантажувати світлини без підписів. Фото з підписами або «водяними знаками» можуть отримати нижчий бал журі, або ж інші користувачі можуть вилучити  підпис або «водяний знак» із зображення.

Як мені увімкнути електронну пошту мого облікового запису?

 • Якщо ви не зазначили адреси електронної пошти в налаштуваннях або не дозволили отримувати електронну пошту від інших користувачів, ми не зможемо зв’язатися з вами. Для того, щоб увімкнути вікіпошту перейдіть у Налаштування, додайте електронну адресу і дозвольте надсилати вам повідомлення. Ця адреса не буде розкрита публічно та не буде повідомлена третім особам.

Чи можна завантажувати фотографії, які я вже раніше подавала на інші конкурси чи на стоки, або які раніше вже десь були опубліковані?

 • Можна, але тільки якщо саме ви є автором цих фото і не передали права на них третій стороні. Завантажувати фото авторства інших людей не можна, навіть якщо вони перебувають під вільною ліцензією (але вільноліцензовані фото не вашого авторства можна завантажувати на Вікісховище поза рамками конкурсу).

Чи можна вантажити у Вікісховище сферичні панорами?

 • Так, можна. У Вікісховищі є категорія зі сферичними панорамами. Фотографія завантажується як звичайно, але в опис фотографії варто додати текст {{pano360}} – це шаблон, що рекомендує переглядати фотографію у спеціальному переглядачі панорам.

Чи можу я завантажувати фото, зроблені в іншій країні?

 • Фото, зроблені в іншій країні, не можуть взяти участь в українській частині «Вікі любить пам’ятки». Однак конкурс є міжнародним, і, можливо, потрібна вам країна також проводить свій локальний конкурс. Перевірте список країн-учасниць, дати їхніх конкурсів та їхні правила на цій сторінці.

Як перейменувати свою фотографію?

 • Ця опція доступна тільки деяким досвідченим користувачам Вікісховища. Вони зможуть вам допомогти, якщо ви поставите на сторінку обговорення вашої світлини такий текст: {{rename|нове ім’я|1}}

Що робити, якщо пам’ятку прикривають високі дерева або вона стоїть поряд з іншими будинками, і зробити фото, в якому б її було добре видно звіддаля, проблематично?

 • Можете зосередитися на деталях екстер’єру чи інтер’єру; можна сфотографувати елементи декору, балкон, старовинні вікна чи двері тощо.

Не можу зареєструватися, бо моя IP-адреса чомусь заблокована. Що мені робити?

 • Таке трапляється, коли адміністратори блокують діапазони IP-адрес, щоб уберегтися від атак спамерів, і ваша адреса могла випадково опинитися в цьому діапазоні. В цьому випадку зверніться до організаторів конкурсу за адресою wlm@wikimedia.org.ua, і ми спробуємо вирішити проблему. Зауважимо, що не можна редагувати з відкритих чи анонімних проксі, включаючи Tor, публічні VPN-и.

Чи можна десь переглянути список учасників конкурсу, щоб переконатися, що я все правильно завантажив/ла і беру участь?

 • Список учасників, які завантажили світлини у рамках конкурсу можна буде переглянути за посиланням після старту конкурсу: https://wikiloves.toolforge.org/monuments/2023/Ukraine/users. Якщо ви не побачили свого облікового запису у переліку, це може бути через те, що інструмент ще не оновився і не підтягнув найостаннішу інформацію. Напишіть нам на wlm{{@}}wikimedia.org.ua, якщо хочете переконатися оперативніше, що ваші фото враховані.

Де можна подивитися усі цьогорічні конкурсні фотографії?

Я завантажив/ла фото, але помилково подав/ла фото на кількісну номінацію замість якісної. Як можна зробити, щоб воно опинилось в якісній?

 • Ви можете надіслати нам лінк(и) на фото на wlm{{@}}wikimedia.org.ua, і ми перенесемо ваше фото у відповідну категорію.

Під час завантаження фото через конкурсний завантажувач додаються координати пам’ятки. Їх залишати без змін?

 • Так, залишайте. Вони додаються автоматично, як і відповідна конкурсна категорія.

Я завантажив фотографії, але вони не відображаються. Чому?

 • Переконайтеся, що ви залогінені (у правому верхньому кутку має відображатися назва вашого облікового запису). Перейдіть за посиланням: https://commons.wikimedia.org/wiki/Special:MyUploads або натисніть на посилання «Завантаження» зверху із правої сторони будь-якої сторінки Вікісховища. Ви побачите всі фотографії, які ви завантажили. Клацніть по фотографії і потрапите на сторінку з інформацією про неї. Перевірте, чи є там табличка з таким текстом: Це зображення завантажене під час «Вікі любить пам’ятки 2023» (під табличкою, де вказано ліцензію). Якщо немає (а це значить, що ви скористались звичайним завантажувачем, замість спеціального конкурсного), натисніть «Редагувати» (зверху сторінки над фотографією). Відкриється сторінка з вікном, у якому буде щось на зразок:

=={{int:filedesc}}==

{{Information

|description={{uk|1=Ваш опис файлу}}

|date=2023-10-01 00:00:00

|source={{own}}

|author=[[User:Ваш обліковий запис|Ваш обліковий запис]]

|permission=

|other versions=

}}

{{Location|48.000000|30.000000}}

=={{int:license-header}}==

{{self|cc-by-sa-4.0}}

[[Category:Ваша категорія (тощо)]]

Вам потрібно в рядку опису файлу (description) дописати {{Monument Ukraine|ID}}, де замість ID – ідентифікатор об’єкта зі списку. Окрім ідентифікатора, необхідно поставити текст {{Wiki Loves Monuments 2023|ua}}.

Вийде щось на зразок:

=={{int:filedesc}}==

{{Information

|description={{uk|1=Ваш опис файлу}}{{Monument Ukraine|00-000-0000}}

|date=2023-10-01 00:00:00

|source={{own}}

|author=[[User:Ваш обліковий запис|Ваш обліковий запис]]

|permission=

|other versions=

}}

{{Location|48.000000|30.000000}}””'<nowiki>

=={{int:license-header}}==

{{self|cc-by-sa-4.0}}

{{Wiki Loves Monuments 2023|ua}}

[[Category:Ваша категорія (тощо)]]

Після того, як Ви внесли потрібні зміни, натисніть синю кнопку «Зберегти зміни» під вікном, у якому Ви щойно редагували. Також можете звернутися за допомогою до організаторів на wlm{{@}}wikimedia.org.ua

Чи можна отримати якийсь документ чи диплом, що засвідчує участь у конкурсі цього року?

 • Так, під час реєстрації у Вікіпедії слід вказати свою електронну пошту, щоби ми могли з вами зв’язатися. В анкеті, яку ми надішлемо всім учасникам після завершення конкурсу, буде можливість залишити контакти для отримання сертифікату про участь.

Куди можна звернутися, якщо я маю додаткові запитання?

 

101 коментар до “ЧаПи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *